Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kdy je ta správná doba uzavřít životní pojištění?

| rubrika: PR Článek | 15. 6. 2015
„Lidé mají často pocit, že se jim nic zlého nemůže stát, a nepřikládají pojištění svého zdraví dostatečný význam,“ říká Marek Woitsch, ředitel úseku životního pojištění České podnikatelské pojišťovny.

Uzavření životního pojištění je pro většinu z nás něco, co velmi rádi odkládáme „na později“. Je třeba si uvědomit, že se jedná v první řadě o preventivní opatření pro situace, které se v našem životě jednoduše stát mohou. Neboť jak říká staré české přísloví, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech…

Marek Woitsch

Marek Woitsch

Skutečně tolik podceňujeme životní pojištění?

Lidé si ve většině případů dost dobře neuvědomují, co vlastně riskují, když nemají sjednané životní pojištění. Že pochybili, obvykle zjistí, když už je pozdě. Hlavním smyslem životního pojištění je krytí rizik. V případě nenadálé životní situace spojené se zraněním či vážnou nemocí, hraje velkou roli správné nastavení smlouvy. Do nedávné doby lidé pojištění chápali především jako nástroj pro investování, dnes se situace pozvolna zlepšuje. Alespoň to vidíme u nově sjednaných smluv, kdy čím mladší je smlouva, tím více plní svoji funkci – je nastavena vyšší pojistná částka a sjednáno více pojistných rizik.

Kdy je vhodná doba pro uzavření životního pojištění?

Všichni chápeme význam zajištění proti výpadku příjmu živitele rodiny, ať již se jedná o muže či ženu. Ale situace, které mohou mít na váš život fatální dopad, mohou přijít i v době, kdy nikoho kromě sebe neživíte. Také pojištění dětí má své opodstatnění, v době jejich nemoci zpravidla spočívá péče na jednom z rodičů, což vede ke snížení rodinného příjmu, které právě pojištění může kompenzovat. Uzavřít životní pojištění proto doporučuji co možná nejdříve, většina pojistných událostí má původ v těch nejobyčejnějších situacích.

Které druhy životního pojištění převažují?

K našim nejprodávanějším produktům patří smlouvy investičního typu – tedy investiční životní pojištění Evoluce pro dospělé a Štístko pro děti. Jedním z důvodů, proč klienti volí tento typ pojištění, je ten, že klienti mohou během pojištění aktivně ovlivňovat výši zhodnocení volbou vhodné investiční strategie a ovlivnit tak výši pojistného plnění při dožití. Dalším důvodem je vysoká flexibilita pojištění, která zahrnuje možnost pojištění dalších osob či připojištění na vybraná rizika. Samozřejmě může klient nastavení pojistné smlouvy během trvání pojištění kdykoliv upravovat.

Jakým způsobem se dotkne vašich klientů avizovaná změna technické úrokové míry?

Těch klientů, kteří již mají pojistnou smlouvu sjednanou, nebo si ji sjednají ještě do 15. července tohoto roku, se změna nedotkne a aktuální výše garance jim zůstane až do konce pojištění. Od 16. července se snižuje na základě rozhodnutí ČNB maximální výše technické úrokové míry na úroveň 1,3 % (z dosavadních 1,9 %). Pokud klient uzavře pojistnou smlouvu před tímto datem, získá ji ještě za výhodnějších podmínek. Finanční rozdíl může u částky vyplácené na konci pojištění činit i několik tisíc.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK