Hlavně nenápadně

PR článek | rubrika: FINEXPO | 26. 12. 2022
Nejen touha vypadat o pár let mladší, ale také důsledky onemocnění a úrazů přivádějí pacienty do ordinace estetického dermatologa Martina Bortlíka. Klinika Made by Juraj Payer, na které působí, nově nabízí speciální ošetření obličeje na bázi kmenových buněk získaných z buněk tukových.
Hlavně nenápadně

Zdroj: Zdroj: Shutterstock

Komerční spolupráce

Jaké nejčastější zákroky provádíte?

Spektrum je samozřejmě široké, ale mezi moje speciality patří výplně rtů, korekce tvaru nosu a ženský contouring za pomoci liftovacích nití Aptos a výplní. Pomocí této metody se zvýrazňují přednosti a upozaďují nedostatky. V případě mužských klientů se pak nejčastěji jedná o aplikaci botulotoxinu a takzvaný male sculpting, kdy zvýrazňujeme mužné rysy v obličeji pomocí nití či výplní v oblasti spánků, lícních kostí, brady a dolní čelisti. Mým cílem je jednoznačně přirozenost a nenápadnost jednotlivých zákroků, ale s prokazatelným efektem. Výsledkem je odpočatější a svěžejší vzhled, jako by se klienti vrátili z dovolené nebo se dobře vyspali. Na druhou stranu, když si to situace žádá, umíme provádět i poměrně výrazné úpravy vzhledu, či dokonce přeměny.

Foto: Martin Bortlík, Juraj Payer

Estetický a korektivní dermatolog Martin Bortlík (vlevo) působí na klinice vyhlášeného plastického chirurga Juraje Payera (vpravo).

Kdy si to může situace žádat?

Může jít o případy asymetrií, vrozených nedostatků či předchozích traumat. Asi si každý dokáže představit, jaké psychické dopady může mít na člověka postižení obličeje, výrazné zjizvení a podobně. V praxi se často setkáváme například s parézou lícního nervu. Při užití pokročilých metod niťového liftingu dokážeme takovýmto pacientům pomoci často nejen vizuálně, ale i funkčně.

V jakém věku se klienti začínají obracet na estetické dermatology kvůli omlazovacím zákrokům?

Na celkové beautifikace a refreshe obličeje přicházejí lidé obvykle kolem 45 až 50 let. Botulotoxin jako prevence rozvoje vrásek je čím dál tím oblíbenější ošetření u žen i mužů kolem 30 let.

O klinice

Made by Juraj Payer je moderní soukromé centrum plastické chirurgie a estetické dermatologie v Praze. Klinika nabízí špičkovou péči na světové úrovni, nejmodernější metody a vysoce profesionální přístup. Nachází se v budově Aviatica areálu Waltrovka na Praze 5 – Jinonicích.

Jak se estetická medicína v poslední době vyvíjí?

Jde dopředu mílovými kroky. Na naší klinice jsme například na podzim uvedli nový druh ošetření obličeje na bázi kmenových buněk získaných z buněk tukových, na což jsme jako jediní na českém i slovenském trhu absolvovali speciální školení v Londýně.

V čem metoda spočívá?

Jedná se o ambulantní zákrok, kdy získáváme základní materiál při liposukci. Extrahovaná tuková tkáň se zpracovává za pomoci speciálního zařízení, skládajícího se z mikrokomůrek a nanosítí, kdy se postupně izolují prekurzorové a kmenové buňky. Ty pak speciální metodou aplikujeme do ošetřovaných oblastí obličeje. Cílem je dodání objemu a omlazení vzhledu. Efekt je výrazně přirozenější a dlouhodobější než při použití jiných výplňových materiálů. 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

rozhovory, zdravotní péče

A tohle už jste četli?

Dávky pro zdravotně postižené. Kdo má nárok a jak žádat

3. 3. 2023 | Gabriel Pleska

Dávky pro zdravotně postižené. Kdo má nárok a jak žádat

Příspěvek na mobilitu, příspěvek na zvláštní pomůcku a příspěvek na auto. Kdo na ně má nárok, kolik dělají a jak o ně žádat?

Nové bonusy od zdravotních pojišťoven. Projděte si přehled

6. 2. 2023 | Jana Divinová | 1 komentář

Nové bonusy od zdravotních pojišťoven. Projděte si přehled

Všechny zdravotní pojišťovny letos rozšířily nebo navýšily své bonusové a preventivní programy. Tady je přehled novinek pro rok 2023.

Prevence je základ, říká gynekoložka

10. 1. 2023 | Lucie Weissová

Prevence je základ, říká gynekoložka

Zanedbání preventivních prohlídek v gynekologii se nevyplácí. „Neléčené akutní potíže přecházejí v chronické, z normálního stavu se stává přednádorový,“ říká Tereza Čeledová, gynekoložka... celý článek

Vracíme se k tradici rodinných lékařů, říká zakladatel nové kliniky

3. 1. 2023 | Jitka Šorfová

Vracíme se k tradici rodinných lékařů, říká zakladatel nové kliniky

Komplexní péče o celou rodinu. Takový má být koncept soukromého zdravotnického zařízení Galen Clinic, které v pražských Vinohradech plánuje otevřít lékař a podnikatel Luboš Kmeť. Tradiční... celý článek

Jak se staví evropská dálnice pro zdravotnická data

28. 12. 2022 | Jiří Batěk

Jak se staví evropská dálnice pro zdravotnická data

Zapamatujte si zkratku EHDS. Znamená European Health Data Space, neboli Evropský prostor pro zdravotní data. Na poli zdravotnictví půjde na našem kontinentu o jeden z nejdůležitějších... celý článek

Partners Financial Services