Zlámeme vám nohy!

| rubrika: Kvíz týdne | 3. 8. 2013
Prošli jsme články z uplynulého týdne, vybrali z nich pár chytáků, vymysleli otázky – a celé to zkusili poskládat do jednoduchého příběhu. Je to sice poněkud krkolomné, ale třeba to bude aspoň trochu zábava. I když vám v rámci stavby oslích můstků budeme muset zpřerážet nohy. Vyzkoušejte své znalosti světa financí osobních i neosobních a projděte si náš pravidelný kvíz.

Než se ale váš příběh začne... Za všechno může článek Michala Kašpárka, který upozornil na jeden méně známý svátek, totiž na...

A teď může vyprávění začít. Kdekterý akciový index zas láme rekordy. Který ale od ledna do července narostl nejvíc?

A teď si představte, že vám vaše akcie vydělala majlant, půjčíte známému a on místo splácení pláchne za kopečky. Zjistíte, že v Česku vlastní dům. Znamená to pro vás něco?

Pokud byste se za dlužníkem sami pustili do ciziny, spěchejte aspoň místy pomalu. Víte, jaká je v Německu povolená rychlost v obci?

A kdybyste se za ním hnali až za oceán a zlomili si nohu, na kolik by vás orientačně vyšlo ošetření, když jste si v tom kvaltu nestačili vyřídit pojištění?

Pokud na nápravu zlomeniny nebudete mít, slepíte si ji vteřinovým lepidlem, odletíte domů, užijete si zánět, amputaci, komplikace, další komplikace a ještě jiné komplikace, je možné, že budete odkázání na pomoc někoho jiného. A zažádáte si o příspěvek na péči. Kolik může maximálně být?

Možná pak začnete honit bycha, dbát na své zdraví a pečovateli budete klást na srdce, aby vám v akci kupoval jen výrobky s označením Klasa. Kdo tohle označení výrobkům přiznává?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+42
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.