Zlámeme vám nohy!

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz týdne | 3. 8. 2013
Prošli jsme články z uplynulého týdne, vybrali z nich pár chytáků, vymysleli otázky – a celé to zkusili poskládat do jednoduchého příběhu. Je to sice poněkud krkolomné, ale třeba to bude aspoň trochu zábava. I když vám v rámci stavby oslích můstků budeme muset zpřerážet nohy. Vyzkoušejte své znalosti světa financí osobních i neosobních a projděte si náš pravidelný kvíz.
Zlámeme vám nohy!

Než se ale váš příběh začne... Za všechno může článek Michala Kašpárka, který upozornil na jeden méně známý svátek, totiž na...

A teď může vyprávění začít. Kdekterý akciový index zas láme rekordy. Který ale od ledna do července narostl nejvíc?

A teď si představte, že vám vaše akcie vydělala majlant, půjčíte známému a on místo splácení pláchne za kopečky. Zjistíte, že v Česku vlastní dům. Znamená to pro vás něco?

Pokud byste se za dlužníkem sami pustili do ciziny, spěchejte aspoň místy pomalu. Víte, jaká je v Německu povolená rychlost v obci?

A kdybyste se za ním hnali až za oceán a zlomili si nohu, na kolik by vás orientačně vyšlo ošetření, když jste si v tom kvaltu nestačili vyřídit pojištění?

Pokud na nápravu zlomeniny nebudete mít, slepíte si ji vteřinovým lepidlem, odletíte domů, užijete si zánět, amputaci, komplikace, další komplikace a ještě jiné komplikace, je možné, že budete odkázání na pomoc někoho jiného. A zažádáte si o příspěvek na péči. Kolik může maximálně být?

Možná pak začnete honit bycha, dbát na své zdraví a pečovateli budete klást na srdce, aby vám v akci kupoval jen výrobky s označením Klasa. Kdo tohle označení výrobkům přiznává?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+42
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Očima expertů: Do jakých akcií investovat právě teď?

2. 8. 2013 | Ondřej Tůma | 4 komentáře

Očima expertů: Do jakých akcií investovat právě teď?

Představují dnes akcie riziko, nebo se dají najít podniky, které stojí za hřích? Zeptali jsme se ekonomů Milana Vaníčka, Aleše Michla, Lukáše Kovandy a mnoha dalších odborníků.

Tři důvody, proč oslavit Den piva

2. 8. 2013 | Michal Kašpárek | 2 komentáře

Tři důvody, proč oslavit Den piva

Kafe nechejte hipstrům a čaje těhotným. Ve znalostní ekonomice nejsnáze uspějete lehce nachmelení.

Národní značka kvality Klasa: za hodně peněz málo muziky

1. 8. 2013 | Ondřej Tůma | 8 komentářů

Národní značka kvality Klasa: za hodně peněz málo muziky

Při procházce mezi regály supermarketu zjistíme, že takřka každá potravina je označena nějakým certifikátem kvality. Nejznámějším a nejpropagovanějším je „národní značka kvality“ Klasa,... celý článek

S čím vám pomůže dobré cestovní pojištění

31. 7. 2013 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

S čím vám pomůže dobré cestovní pojištění

Bez cestovního pojištění vyráží do ciziny málokdo. Na druhou stranu ale ne každý ví, co všechno jeho pojištění kryje, co nekryje a jak se v případě průšvihu chovat. Pohrajte si s naší... celý článek

Peníze, které usnadní život. Příspěvek na péči

31. 7. 2013 | Zuzana Ledesmová | 17 komentářů

Peníze, které usnadní život. Příspěvek na péči

V životě nás nepotkávají jen příjemné věci. Jednou z těch nejmíň příjemných je, když se člověk neobejde bez pomoci druhého. Takhle nesamostatnému člověku se těžko vydělávají peníze,... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.