VZP prodlužuje termín pro podání přehledu OSVČ

| rubrika: Aktuality | 17. 3. 2020 17:00 | 3 komentáře

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) v zemi prodloužila termín pro podání přehledu OSVČ za rok 2019, a to do 3. srpna 2020.

Navazuje tak na vládu, která už dala živnostníkům tři měsíce navíc na odevzdání daňového přiznání i na samotné zaplacení daně z příjmů. Stát totiž plošně promine případné sankce a poplatky týkající se případného zpoždění.

VZP posouvá se i termín pro případný doplatek zdravotního pojištění za rok 2019. Ten je splatný nejpozději do osmi dnů po dni, ve kterém byl přehled OSVČ podán. Klienti VZP ho tedy letos musí zaplatit nejpozději do 11. srpna. Případný přeplatek vrací VZP automaticky na základě podaného přehledu.

VZP zároveň doporučuje lidem, aby využili elektronickou formu podání prostřednictvím datové schránky nebo třeba aplikací Moje VZP a VZP Point. Cílem tohoto opatření je zamezit koncentraci lidí na pobočkách VZP i na pracovištích České pošty.

Rozhodnutí ministerstva financí ohledně daňového přiznání se automaticky netýká sociálního ani zdravotního pojištění. Očekává se ale, že Česká správa sociálního zabezpečení (spadající pod ministerstvo práce a sociálních věcí) i jednotlivé zdravotní pojišťovny budou tento krok následovat.


Čtěte víc:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.