VZP prodlužuje termín pro podání přehledu OSVČ

jih | rubrika: Aktuality | 17. 3. 2020 | 4 komentáře

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) v zemi prodloužila termín pro podání přehledu OSVČ za rok 2019, a to do 3. srpna 2020.

Navazuje tak na vládu, která už dala živnostníkům tři měsíce navíc na odevzdání daňového přiznání i na samotné zaplacení daně z příjmů. Stát totiž plošně promine případné sankce a poplatky týkající se případného zpoždění.

VZP posouvá se i termín pro případný doplatek zdravotního pojištění za rok 2019. Ten je splatný nejpozději do osmi dnů po dni, ve kterém byl přehled OSVČ podán. Klienti VZP ho tedy letos musí zaplatit nejpozději do 11. srpna. Případný přeplatek vrací VZP automaticky na základě podaného přehledu.

VZP zároveň doporučuje lidem, aby využili elektronickou formu podání prostřednictvím datové schránky nebo třeba aplikací Moje VZP a VZP Point. Cílem tohoto opatření je zamezit koncentraci lidí na pobočkách VZP i na pracovištích České pošty.

Rozhodnutí ministerstva financí ohledně daňového přiznání se automaticky netýká sociálního ani zdravotního pojištění. Očekává se ale, že Česká správa sociálního zabezpečení (spadající pod ministerstvo práce a sociálních věcí) i jednotlivé zdravotní pojišťovny budou tento krok následovat.


Čtěte víc:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Do kdy podat přehledy OSVČ? Sociální správa je přísnější

8. 4. 2022 | Petr Kučera

Do kdy podat přehledy OSVČ? Sociální správa je přísnější

Jaký je letos termín pro odevzdání přehledů pojistného? Do kdy je potřeba zaplatit případný nedoplatek? A jak se prodlužuje lhůta při elektronickém podání daňového přiznání? Vysvětlíme. celý článek

Minimální zálohy na pojistné OSVČ výrazně stoupnou

30. 1. 2022 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Minimální zálohy na pojistné OSVČ výrazně stoupnou

Nejpozději do 8. února by si podnikatelé měli zkontrolovat platbu zálohy na zdravotní pojištění. Nové minimum se totiž týká hned platby za leden. U sociálního pojištění je ještě čas... celý článek

Zálohy na zdravotní pojištění OSVČ výrazně stoupnou

9. 12. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Zálohy na zdravotní pojištění OSVČ výrazně stoupnou

Novou výši minimální zálohy musí podnikatelé zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do osmého února.

Potvrzeno. Zdravotní pojištění spadá do milostivého léta

8. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Potvrzeno. Zdravotní pojištění spadá do milostivého léta

Penále za pozdní platby zdravotního pojištění jsou příslušenstvím dluhu a zdravotní pojišťovny se tak mohou s čistým svědomím zapojit do takzvaného milostivého léta.

VZP láká neočkované seniory na finanční odměnu

3. 11. 2021 | Jiří Hovorka | 19 komentářů

VZP láká neočkované seniory na finanční odměnu

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) osloví v následujících dnech své klienty starší 65 let, kteří dosud nebyli očkováni proti covidu. Největší zdravotní pojišťovna jim nabídne poukaz... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.