OZP přispěje na preventivní testování koronaviru

| rubrika: Aktuality | 13. 3. 2020 15:30

Oborová zdravotní pojišťovna ode dneška přispívá svým klientům na úhradu testů na přítomnost koronaviru v lékařem neindikovaných případech, kdy si test hradí pojištěnec jako samoplátce.

„Příspěvek se vztahuje na testy provedené laboratořemi, které k tomu schválí ministerstvo zdravotnictví,“ říká mluvčí Jiří Sochor. Pode něj je OZP první zdravotní pojišťovnou v Česku, která příspěvek zavedla.

„Zavedením příspěvku reagujeme na postoj ministerstva zdravotnictví, které umožnilo testování na přítomnost nemoci Covid-19 i lidem, kteří nemají žádné klinické potíže, tedy nemají horečku, dušnost či obdobné příznaky, a nejsou tak indikováni pro vyšetření od ošetřujícího lékaře nebo hygienika a test tedy podstupovat nemusejí, ale přesto o něj mají zájem,“ upřesňuje Radovan Kouřil, generální ředitel OZP.

„Příspěvek má buď pevně stanovenou výši 500 Kč, nebo je jeho výše proměnlivá na základě kreditů, které pojišťovna klientům připisuje zčásti automaticky a zčásti za jejich zdravé aktivity jako jsou pravidelné preventivní návštěvy u lékaře, darování krve nebo například lehké sportování v akci Každý krok pomáhá,“ dodává Sochor.

Podle opakovaných informací z médií mají v Česku bohužel problém nechat se otestovat i lidé, kteří přijeli z rizikových oblastí a mají příznaky nemoci Covid-19. Vláda navíc původně bránila tomu, aby se do testů zapojily i soukromé laboratoře.

OZP také přidává dezinfekční prostředky zakoupené výhradně v lékárně mezi produkty, na které přispívá v rámci svých dalších preventivních programů.


Čtěte také:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.