Příspěvky na prevenci lze v ČPZP nově čerpat online

jih | rubrika: Aktuality | 18. 2. 2020 | 2 komentáře

Klienti třetí největší zdravotní pojišťovny v zemi mají nově možnost čerpat příspěvky z preventivních programů přes mobilní telefon.

„Klient, který má staženu aplikaci Zdraví v mobilu a má aktivovánu elektronickou přepážku, má možnost doklady k proplacení ofotit a zaslat nám je přes aplikaci. A my mu peníze pošleme na účet,“ říká Elenka Mazurová, tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Řežeme náklady!

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Aplikace Zdraví v mobilu je zdarma ke stažení na Google Play i App Store. K využití služby proplácení dokladů je třeba mít ještě aktivovanou takzvanou elektronickou přepážku, přes kterou lze zjistit třeba i to, kolik korun zaplatila pojišťovna za čerpané lékařské výkony. Služba jde zprovoznit na pobočce pojišťovny nebo na dálku přes web pojišťovny a přes kód, který vám po registraci na webu dorazí poštou domů.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, která má téměř 1,3 milionu klientů, také v letošním roce změnila pravidla u některých preventivních programů.

Například snížila věkovou hranici pro čerpání příspěvku ve výši 500 Kč na sportovní pohybové kroužky a na členství ve sportovních oddílech, a to z původních šesti na tři roky. Pojišťovna také zvýšila příspěvek za bezpříspěvkový odběr plazmy nebo krve z 80 na 100 Kč. Diabetici mohou nově čerpat příspěvek 500 Kč z programu Diabetes na přístrojovou pedikúru. Sedm set korun z programu pravidelný pohyb lze využít nově využít i na plavání.

Na příspěvky lákají i další zdravotní pojišťovny. O změnách v pravidlech pro příspěvky jsme psali loni: Na co už zdravotní pojišťovna nepřispěje a co proplatí nově? Přehled změn


Čtěte více:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

15. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Zdravotní pojištění OSVČ 2023. Minimální zálohy a pravidla

Novou výši minimální zálohy musí podnikatelé zaslat na účet zdravotní pojišťovny nejpozději do osmého února.

VZP varuje před podvodnými e-maily. Takhle je poznáte

7. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

VZP varuje před podvodnými e-maily. Takhle je poznáte

Všeobecná zdravotní pojišťovna varuje před e-maily, které v posledních dnech vyzývají její klienty k zaplacení údajného dluhu.

Bankovní identitu spustí další banky. Snadné ověření chystá i VZP

21. 10. 2022 | Olga Skalková

Bankovní identitu spustí další banky. Snadné ověření chystá i VZP

„Digitální občanku“ klientům brzy nabídnou také UniCredit, mBank a Creditas. Za několik měsíců by ji lidé mohli využít i při ověřování totožnosti vůči státní VZP, která se zatím do... celý článek

Když jedna práce nestačí. Jak na přivýdělek při zaměstnání

14. 10. 2022 | Kateřina Jungvirtová, Monika Veselíková

Když jedna práce nestačí. Jak na přivýdělek při zaměstnání

Potřebujete víc, naložíte si víc. Poradíme, jaká jsou pravidla pro přivýdělek, brigádu nebo podnikání při zaměstnání. Můžete si přibrat druhý pracovní poměr? Jak funguje práce na dohodu?... celý článek

Konec studia. Jak dlouho za vás stát platí zdravotní a sociální pojištění

11. 7. 2022 | Petra Dlouhá | 2 komentáře

Konec studia. Jak dlouho za vás stát platí zdravotní a sociální pojištění

Prázdniny začaly. Pokud jsou to vaše poslední, máme pro vás přehled, kdy si musíte sami začít platit zdravotní pojištění.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.