Příspěvky na prevenci lze v ČPZP nově čerpat online

| rubrika: Aktuality | 18. 2. 2020 12:02

Klienti třetí největší zdravotní pojišťovny v zemi mají nově možnost čerpat příspěvky z preventivních programů přes mobilní telefon.

„Klient, který má staženu aplikaci Zdraví v mobilu a má aktivovánu elektronickou přepážku, má možnost doklady k proplacení ofotit a zaslat nám je přes aplikaci. A my mu peníze pošleme na účet,“ říká Elenka Mazurová, tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Řežeme náklady!

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Aplikace Zdraví v mobilu je zdarma ke stažení na Google Play i App Store. K využití služby proplácení dokladů je třeba mít ještě aktivovanou takzvanou elektronickou přepážku, přes kterou lze zjistit třeba i to, kolik korun zaplatila pojišťovna za čerpané lékařské výkony. Služba jde zprovoznit na pobočce pojišťovny nebo na dálku přes web pojišťovny a přes kód, který vám po registraci na webu dorazí poštou domů.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, která má téměř 1,3 milionu klientů, také v letošním roce změnila pravidla u některých preventivních programů.

Například snížila věkovou hranici pro čerpání příspěvku ve výši 500 Kč na sportovní pohybové kroužky a na členství ve sportovních oddílech, a to z původních šesti na tři roky. Pojišťovna také zvýšila příspěvek za bezpříspěvkový odběr plazmy nebo krve z 80 na 100 Kč. Diabetici mohou nově čerpat příspěvek 500 Kč z programu Diabetes na přístrojovou pedikúru. Sedm set korun z programu pravidelný pohyb lze využít nově využít i na plavání.

Na příspěvky lákají i další zdravotní pojišťovny. O změnách v pravidlech pro příspěvky jsme psali loni: Na co už zdravotní pojišťovna nepřispěje a co proplatí nově? Přehled změn


Čtěte více:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.