Chcete zdvojnásobit příjem? Není to nic nereálného!, říká Brian Tracy

František Mašek | rubrika: Jak na to | 25. 11. 2010 | 20 komentářů
Chcete zdvojnásobit příjem? Není to nic nereálného!, říká Brian Tracy
V každé společnosti vydělává 20 procent nejúspěšnějších 80 procent peněz. Ostatní bojují o to, co zbylo. Na vrchol se můžete dostat i vy, uvedl ve své přednášce Brian Tracy, poradenský guru, který pomáhá motivovat vedení řady významných firem i jejich zaměstnance.

Také se vám zdá, že máte nízký plat? „Osmdesát procent ceny kohokoliv na pracovním trhupředstavuje schopnost vydělávat peníze. Důležité je dosahovat výsledků, za které jsou ostatní ochotni platit," uvedl na semináři poradenské firmy Broker Consulting známý poradenský guru Brian Tracy, jehož přednášky si každoročně vyslechnou statisíce lidí. Pomáhá také vedoucím představitelům společností IBM, Ford, Hewlett Packard a řadě dalších. Bývá proto označován i za motivátora.

Tracyho přednáška, určena hlavně finančním poradcůmBroker Consulting, obsahovala na první pohled i některé triviality. Uvedl například, že potenciál rychle zdvojnásobit svůj příjem má prakticky každý, většina lidí to však z lenosti vzdá dřív, než se o něco podobného pokusí.  

Příjmy těch, kdo jsou dole, rostou podle Tracyho výpočtů o procento ročně a zdvojnásobily by se tedy za 72 let. V České republice roste průměrný příjemo tři procenta ročně, na dvojnásobek se tedy dostane za 22 let. Je ho ale možné zdvojnásobit za 12 měsíců?

Zlomový bod představuje rozhodnutí, že budete  vydělávat daleko vícnež dosud. Zatímco ti na špičce, nebo jiní, kteří se na ni chtějí dostat, pro to začnou něco dělat, ostatní si vždy najdou výmluvu, proč to nejde. Kdo chce změnit svoji situaci, měl by v prvé řadě  najít jasnou odpověď na otázku, co mu skutečně může pomoci zdvojnásobit příjem. Tedy jaká zručnost či dovednost by to měla být?

Jak připomíná Tracy, každý z horních deseti procent společnosti začínal podle mezi spodními deseti procenty. Průzkum ukázal, že lidé na špičce byli schopni přesně identifikovat zručnost, které chtěli  dosáhnout a tomu podřídili své cíle.

Víte, jak být úspěšní?

„Zvládnutí jedné dovednosti ukazuje cestu, jak posléze zvládnout další. Podobný postup navíc zvyšuje sebevědomí. Již totiž víte, jak být  úspěšní,“ říká Tracy.

Důležité je mít plán na každý den. S disciplínou se lze naučit vše na světě. Žijeme ve velmi konkurenční společnosti. Kdo se nezdokonaluje, naopak se automaticky zhoršuje. Jenže osmdesát procent lidí se nechce bohužel po ukončení školy nic učit - skutečná škola přitom začíná po ukočení školní docházky. Tito lidé pak po 20 letech zjistí, že se reálně nic nenaučili.

Pozor na zónu pohodlí

Za největšího nepřítele ohrožujícího úspěch pokládá Tracy tzv. zónu pohodlí, tedy fakt, že někdo nemá potřebu dál se rozvíjet, což se obvkyle odráží ve výši jeho platu. Jestliže má pak někdo velmi nízký příjem, přizpůsobuje tomu i svůj životní styl. Lidé na špičce si naopak kladou vysoké cíle.

Je například možné přidat nulu k vašemu dosud nejúspěšnějšímu příjmu? Přirozená odpověď zní, že nikoliv, konstatuje Tracy. Víra, že je to možné, však skutečně hory přenáší.

Zatímco 80 procent lidí tedy dokáže znásobit příjem o procento ročně, 20 procent úspěšných si každý rok polepší o 11 procent, špička o 18 procent a pět procent nejlepších o 20 procent ročně.

Pokud někdo dokáže zvýšit svůj příjem o půl procenta za týden, je to 26 procent za rok a za deset let již dokonce tisíc procent.

Chce to jen bojovat proti dvěma nepřátelům úspěchu: překonat pocity bezmoci, nebo že na to nemáte a nehledat výmluvy, proč to není možné.

Jedna z metod, jak uspět, je opakovat postupy úspěšných lidí. „Najděte si například někoho, kdo vydělal dvakrát více než vy," radí Tracy. I když jste chudí, měli byste ho pozvat na oběd a požádat o radu. Úspěšní lidé totiž podle Tracyho rádi pomáhají k úspěchu druhým. Jediné, co musíte udělat, je požádat je právě o onu radu.

Jedno takové sezení může ušetřit až pět let tvrdé práce. Někdy dokonce stačí jediná myšlenka ke zdvojnásobení příjmů. Nikdy ovšem bohužel předem nevíte, která to bude. Proto se je třeba nepřetržitě vzdělávat.

Novou myšlenku lze použít okamžitě. Napoprvé ale nezjistíte, zda je skutečně dobrá. Většinu lidí přitom odradí již první neúspěch. Jeden velmi bohatý podnikatel uvedl, že zkouší nový nápad až 30krát. Tracy je skromnější, provádí minimálně deset pokusů.

Jde samozřejmě jen o fragment obsáhlé přednášky Briana Tracyho. I když se vám mohou zdát jeho náměty či pápady poněkud školometské, triviální, nebo vycházející možná až příliš z amerických poměrů, proč jeho některé rady či nápady nevyzkoušet v praxi?

Jak se na možnost rychlého zdvojnásobení příjmů, případně na náměty, uvedené v článku, díváte vy? Zaujal vás některý?

Jednoduché dokládání škod

@SubmitCaption

Dokládejte škody na majetku třeba jen pomocí mobilu. S aplikací Moje škody můžete průběh řešení také sledovat.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 20 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 11. 2010 12:18, Petr*

Zbohatnout můžete stejně jako Rothschild, ten měl jeden dolar a za něj koupil jablko to vyleštil a prodal za dva dolary, za ty koupil dvě jablka vyleštil a prodal za 4 dolary pak šel spát, druhý den se probudil zjistil že má na poště dopis kde mu teta odkazovala 10 000 000 dolarů, no a takhle se stal milionářem.

Zobrazit celé vlákno

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

11. 2. 2019 1:31, Bublina

já těžím kryptoměny, projekt vyplácí a vše je na faktury, za mě velká spokojenost...
Jde o vcelku nový Český projekt s názvem UppAmbrella a jde u něj o těžbu Appucoinu.
Registrace je zpoplatněna 605 Kč a dostanete jednu těžící věž zdarma, ta vám hodinu
po zaplacení registrace těží. Jeden Appucoin má hodnotu dnes cca 2 dolary.
To máte vytěžené za 3 dny, jen s jednou věží a ta a všechny ostatní věže vám těží
neustále až roku 2027.
Co je to Appucion?
Appucion je kryptoměna (jako třeba Bitcoin), tedy elektronické peníze, které lze
směnit na normální peníze, nebo jakoukoliv jinou kryptoměnu.
Z čeho se těží Appucion?
Projekt jde ruku v ruce s vývojem mobilních aplikací, které využíváme každý den,
ale nic z toho nemáme (tedy alespoň po té finanční stránce). V aplikacích jsou umístěné
reklamy a za jejich shlédnutí se firmám připisují odměny.
Appumbrella se s vámi o své zisky z reklam podělí, jediné co pro to musíte udělat vy,
je zaplatit registrační poplatek, který není zas tak vysoký.
NENÍ TO PODVOD, můžete si vyhledat, že projekt je zapsán u soudu v Praze a firma má své IČO.
Chcete vydělávat ještě víc? Můžete si za 990 Kč dokoupit další těžící věž.
Nechcete investovat? Tvořte tým! Pokud zaplatíte registrační poplatek (na který máte
samozřejmě fakturu) stáváte se klientem. Pokud chcete vytěžit více, ale nechcete
investovat, zvěte do projektu lidi. Ukažte jim jak projekt funguje, není to nic
složitého a vám se bude připisovat podíl z jejich těžby na účet každou hodinu.
Appuciony si můžete nechat vyplatit na svůj bankovní účet, nebo elektronickou peněženku.
Doporučuji reinvestovat, nebo Appucion převádět třeba na paypall a čekat a získá víc
na ceně. Pro zajímavost, v roce 2010 jste mohly dát za obyčejnou pizzu deset tisíc bitcoinů.
Teď by stejná částka stačila k nákupu luxusní vily i s pozemkem.
Chcete se k projektu připojit také?
Můžete zde: https://www.appumbrella.online/cz/registrace?CID=kyqubcae

-14
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (20 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Dokáže ČR výrazněji snížit nezaměstnanost?

23. 11. 2010 | František Mašek | 13 komentářů

Dokáže ČR výrazněji snížit nezaměstnanost?

Podle míry nezaměstnanosti patří Česká republika v Evropské unii k průměru. Počet dlouhodobě nezaměstnaných však zůstává vysoký. Bez daleko pružnějšího trhu práce a řady dalších změn,... celý článek

Jsou opravdu dny kapitalismu sečteny?

22. 11. 2010 | Arsen Lazarevič | 15 komentářů

Jsou opravdu dny kapitalismu sečteny?

Byla finanční krize nezbytná a svědčí o nestabilitě kapitalismu v současné podobě, nebo jsou její příčiny jiné? O tom se vedou diskuse, mnohdy s ideologickým podtextem. Bližší pohled... celý článek

Novela zákoníku práce bude později, vláda chce dál snížit platy státních zaměstnanců

17. 9. 2010 | František Mašek | 14 komentářů

Novela zákoníku práce bude později, vláda chce dál snížit platy státních zaměstnanců

Česko bylo zemí, kde se demonstrovalo a stávkovalo spíše výjimečně. Chystané desetiprocentní snížení platů státních zaměstnanců a změny v zákoníku práce to mohou změnit.

Nezaměstnanost: míst je málo, může to změnit novela zákoníku práce?

8. 9. 2010 | František Mašek | 9 komentářů

Nezaměstnanost: míst je málo, může to změnit novela zákoníku práce?

Vyhlídky na získání práce ve 4. čtvrtletí jsou podle zaměstnavatelů nadále nejisté. Platí to pro jak pro Čechy, tak pro Moravu. Nejlépe na tom mají být podle firmy Manpower Praha a... celý článek

Partners Financial Services