Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chcete zdvojnásobit příjem? Není to nic nereálného!, říká Brian Tracy

| rubrika: Jak na to | 25. 11. 2010 | 19 komentářů
Chcete zdvojnásobit příjem? Není to nic nereálného!, říká Brian Tracy
V každé společnosti vydělává 20 procent nejúspěšnějších 80 procent peněz. Ostatní bojují o to, co zbylo. Na vrchol se můžete dostat i vy, uvedl ve své přednášce Brian Tracy, poradenský guru, který pomáhá motivovat vedení řady významných firem i jejich zaměstnance.

Také se vám zdá, že máte nízký plat? „Osmdesát procent ceny kohokoliv na pracovním trhupředstavuje schopnost vydělávat peníze. Důležité je dosahovat výsledků, za které jsou ostatní ochotni platit," uvedl na semináři poradenské firmy Broker Consulting známý poradenský guru Brian Tracy, jehož přednášky si každoročně vyslechnou statisíce lidí. Pomáhá také vedoucím představitelům společností IBM, Ford, Hewlett Packard a řadě dalších. Bývá proto označován i za motivátora.

Tracyho přednáška, určena hlavně finančním poradcůmBroker Consulting, obsahovala na první pohled i některé triviality. Uvedl například, že potenciál rychle zdvojnásobit svůj příjem má prakticky každý, většina lidí to však z lenosti vzdá dřív, než se o něco podobného pokusí.  

Příjmy těch, kdo jsou dole, rostou podle Tracyho výpočtů o procento ročně a zdvojnásobily by se tedy za 72 let. V České republice roste průměrný příjemo tři procenta ročně, na dvojnásobek se tedy dostane za 22 let. Je ho ale možné zdvojnásobit za 12 měsíců?

Zlomový bod představuje rozhodnutí, že budete  vydělávat daleko vícnež dosud. Zatímco ti na špičce, nebo jiní, kteří se na ni chtějí dostat, pro to začnou něco dělat, ostatní si vždy najdou výmluvu, proč to nejde. Kdo chce změnit svoji situaci, měl by v prvé řadě  najít jasnou odpověď na otázku, co mu skutečně může pomoci zdvojnásobit příjem. Tedy jaká zručnost či dovednost by to měla být?

Jak připomíná Tracy, každý z horních deseti procent společnosti začínal podle mezi spodními deseti procenty. Průzkum ukázal, že lidé na špičce byli schopni přesně identifikovat zručnost, které chtěli  dosáhnout a tomu podřídili své cíle.

Víte, jak být úspěšní?

„Zvládnutí jedné dovednosti ukazuje cestu, jak posléze zvládnout další. Podobný postup navíc zvyšuje sebevědomí. Již totiž víte, jak být  úspěšní,“ říká Tracy.

Důležité je mít plán na každý den. S disciplínou se lze naučit vše na světě. Žijeme ve velmi konkurenční společnosti. Kdo se nezdokonaluje, naopak se automaticky zhoršuje. Jenže osmdesát procent lidí se nechce bohužel po ukončení školy nic učit - skutečná škola přitom začíná po ukočení školní docházky. Tito lidé pak po 20 letech zjistí, že se reálně nic nenaučili.

Pozor na zónu pohodlí

Za největšího nepřítele ohrožujícího úspěch pokládá Tracy tzv. zónu pohodlí, tedy fakt, že někdo nemá potřebu dál se rozvíjet, což se obvkyle odráží ve výši jeho platu. Jestliže má pak někdo velmi nízký příjem, přizpůsobuje tomu i svůj životní styl. Lidé na špičce si naopak kladou vysoké cíle.

Je například možné přidat nulu k vašemu dosud nejúspěšnějšímu příjmu? Přirozená odpověď zní, že nikoliv, konstatuje Tracy. Víra, že je to možné, však skutečně hory přenáší.

Zatímco 80 procent lidí tedy dokáže znásobit příjem o procento ročně, 20 procent úspěšných si každý rok polepší o 11 procent, špička o 18 procent a pět procent nejlepších o 20 procent ročně.

Pokud někdo dokáže zvýšit svůj příjem o půl procenta za týden, je to 26 procent za rok a za deset let již dokonce tisíc procent.

Chce to jen bojovat proti dvěma nepřátelům úspěchu: překonat pocity bezmoci, nebo že na to nemáte a nehledat výmluvy, proč to není možné.

Jedna z metod, jak uspět, je opakovat postupy úspěšných lidí. „Najděte si například někoho, kdo vydělal dvakrát více než vy," radí Tracy. I když jste chudí, měli byste ho pozvat na oběd a požádat o radu. Úspěšní lidé totiž podle Tracyho rádi pomáhají k úspěchu druhým. Jediné, co musíte udělat, je požádat je právě o onu radu.

Jedno takové sezení může ušetřit až pět let tvrdé práce. Někdy dokonce stačí jediná myšlenka ke zdvojnásobení příjmů. Nikdy ovšem bohužel předem nevíte, která to bude. Proto se je třeba nepřetržitě vzdělávat.

Novou myšlenku lze použít okamžitě. Napoprvé ale nezjistíte, zda je skutečně dobrá. Většinu lidí přitom odradí již první neúspěch. Jeden velmi bohatý podnikatel uvedl, že zkouší nový nápad až 30krát. Tracy je skromnější, provádí minimálně deset pokusů.

Jde samozřejmě jen o fragment obsáhlé přednášky Briana Tracyho. I když se vám mohou zdát jeho náměty či pápady poněkud školometské, triviální, nebo vycházející možná až příliš z amerických poměrů, proč jeho některé rady či nápady nevyzkoušet v praxi?

Jak se na možnost rychlého zdvojnásobení příjmů, případně na náměty, uvedené v článku, díváte vy? Zaujal vás některý?

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+4
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 11. 2010 12:18, Petr*

Zbohatnout můžete stejně jako Rothschild, ten měl jeden dolar a za něj koupil jablko to vyleštil a prodal za dva dolary, za ty koupil dvě jablka vyleštil a prodal za 4 dolary pak šel spát, druhý den se probudil zjistil že má na poště dopis kde mu teta odkazovala 10 000 000 dolarů, no a takhle se stal milionářem.

Reagovat

 

+6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (wow 25. 11. 2010 12:26)

Další příspěvky v diskuzi (19 komentářů)

9. 3. 2015 | 15:42

A jak? více

9. 3. 2015 | 15:42

A jak? více

29. 11. 2010 | 22:07 | Martin

Já s Pavlem 1 v zásadě souhlasím. Co se mi nezdálo je, že prezentuje známosti a celý ten propletenec mezilidských vztahů téměř jako nedovolený doping. Kdo chce být ale výjimečně úspěšný, musí si tyhle vazby vytvořit. To platí...více

29. 11. 2010 | 12:18 | Petr*

Zbohatnout můžete stejně jako Rothschild, ten měl jeden dolar a za něj koupil jablko to vyleštil a prodal za dva dolary, za ty koupil dvě jablka vyleštil a prodal za 4 dolary pak šel spát, druhý den se probudil zjistil že...více

28. 11. 2010 | 18:17 | jiný Pavel

"ochoty zaprodat někdy pro majetek své zásady"
Tedy přesně to co ten na koho reagujete píše, bez zlodějiny a korupce to nejde.
více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK