Průmyslová robotika včera a dnes

PR článek | rubrika: FINEXPO | 3. 5. 2021
První průmyslový robot vznikl pro automobilku General Motors. Během několika let se roboti přizpůsobili pro práci v několika jiných průmyslových odvětvích. Od té doby uplynulo víc než půl století – průmyslová robotika prošla mnoha změnami, vyvinula se a usadila mnoha a mnoha dalších odvětvích průmyslu.
Průmyslová robotika včera a dnes

Zdroj: Universal Robots

Komerční spolupráce

Roboti tvoří pracovní místa

Díky dostupnějším, snáze přizpůsobitelným a programovatelným robotům, kteří přispívají k většímu využívání automatizace, zejména v malých a středních podnicích, se efektivita výroby neustále zvyšuje.

Moderní roboti, kteří se běžně používají k provádění dá se říci i nudných, špinavých a nebezpečných úkolů, stále více pomáhají zvyšovat efektivitu práce, optimalizovat všechny operace a zlepšovat kvalitu konečných produktů za účelem získání větší konkurenční výhody. Nárůst používání robotů zároveň pomáhá přesouvat současné zaměstnance na jiné úkoly s odlišnou specifičností a vytvářet nové profese pro nové zaměstnance.

Roboti jsou spolehliví

Řešení vytvořená pro IT průmysl a veškerý jeho technologický pokrok se nyní čím dál častěji používají v ekonomice. Konstrukce robotů a jejich aplikace ve výrobním sektoru je zcela zřejmá. V Japonsku již roboti pracují v zahradnictví, které bylo považováno za pole spíše určené pouze pro člověka. Proč? Téměř na podvědomé úrovni můžeme posoudit, zda je dané ovoce vhodné pro sklizeň, a upravit sílu úchopu, aby nedošlo k jeho rozdrcení. Robot to již dokáže 24 hodin denně.

Roboti a robotická pracovní místa vyžadují vysokou úroveň dovedností, takže pro vybudování udržitelné pracovní síly musí společnosti vyvinout strategii dovedností pro své současné zaměstnance a mít plány na školení budoucích zaměstnanců. Zde však stojí za to zdůraznit rozdíl – jedná se o pracovní místa vytvořená roboty, nikoli o místa, která zaujímají.

Průmyslové roboty a stroje pro společnosti v duchu koncepce Průmyslu 4.0 vyžadují náležitě kvalifikovaný personál. Některé úkoly jsou však natolik flexibilní, že je mohou provádět nejen vysoce specializovaní odborníci. Uvidíme, kdo bude nejužitečnější, když se rozhodneme integrovat systémy a vytvářet sítě.

Robotičtí operátoři

Roboti pomáhají zaměstnancům mnoha způsoby a osvobozují je tak od každodenní práce. Přemístění manuálních pracovníků na úkoly, jako je nakládka a vykládka, kontrola kvality a monitorování a doplňování spotřebního materiálu, může významně přispět k udržení bezproblémového chodu vašich operací. Nic nebrání tomu, aby ti samí lidé také pomohli nastartovat a resetovat robota v případě poruchy, což šetří čas, který by musel být vynaložen na volání programátora. Jedním z průkopníků světa robotiky je společnost Universal Robots. Tato společnost mimo jiné uvedla na trh roboty vhodné pro úkoly s vysokým užitečným zatížením, jako je manipulace s těžkým materiálem, obsluha těžkých strojů, balení a paletizace a autonomní mobilní roboti (AMR). Produkty se skládají z těžkých UR16e, stolních UR3 a UR3e, UR5 a UR5e a UR10 a UR10e.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Na přehled pro zdravotní pojišťovnu je poslední den

2. 8. 2021 | Petr Kučera

Na přehled pro zdravotní pojišťovnu je poslední den

Pondělí 2. srpna je posledním dnem pro odevzdání přehledu o příjmech a výdajích zdravotní pojišťovně. Jednotný termín se týká všech osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) bez ohledu... celý článek

Očkovaní státní zaměstnanci dostanou dva dny volna

30. 7. 2021 | Petr Kučera | 10 komentářů

Očkovaní státní zaměstnanci dostanou dva dny volna

Zaměstnanci státu budou mít v letošním roce nárok na dva dny placeného volna v případě, že se naočkují proti nemoci covid-19. Rozhodla o tom vláda formou dodatku ke kolektivní smlouvě... celý článek

Dlouhodobé ošetřovné využije víc lidí. Podmínky zmírní

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dlouhodobé ošetřovné využije víc lidí. Podmínky zmírní

Lidé, kteří celý den pečují o člena rodiny, dosáhnou snadněji na dlouhodobé ošetřovné neboli ošetřovatelské volno. Zkrátí se podmínka hospitalizace, u nevyléčitelně nemocných se úplně... celý článek

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 17 komentářů

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

Ode dneška je účinná novela zákona o státní sociální podpoře. Původně se týkala hlavně přídavků na děti, nakonec přináší i několik dalších vylepšení. Tady je přehled změn.

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.