V Táboře bude burza práce pro lidi se zdravotním postižením

jih | rubrika: Aktuality | 17. 9. 2019 13:41

V Táboře proběhne ve čtvrtek burza práce pro lidi se zdravotním postižením či znevýhodněním. Zaměstnance na ní bude hledat 14 firem z celého okresu Tábor, vhodná volná místa budou nabízet i zaměstnanci táborského úřadu práce, kteří budou na místě poskytovat též poradenství.

Burza práce je určena především osobám se zdravotním postižením a znevýhodněním (OZP, OZZ), ale dorazit mohou i další zájemci z řad široké veřejnosti. Firmy na burze budou hledat například administrativní pracovníky, recepční, šičky, baliče nebo třeba pracovníky do lehké výroby.

Akce, kterou pořádá Úřad práce ČR společně s městem Tábor, proběhne ve čtvrtek 19. září od devíti dopoledne do jedné odpoledne v budově pracoviště místního úřadu práce - Husovo náměstí 2938.

„Integrace lidí se zdravotním postižením je téma, kterému se Úřad práce ČR dlouhodobě a intenzivně věnuje. Jako nejefektivnější se ukazuje hledání koordinovaného řešení v regionech, které je založené na úzké spolupráci se zaměstnavateli, včetně sociálního dialogu měst a obcí,“ shrnuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Tip: Očima expertů: Čtyřdenní pracovní týden. Dočkáme se už brzy?

Táborský úřad práce eviduje 359 lidí se zdravotním postižením, kteří tvoří v jeho regionu 20 procent z celkového počtu uchazečů o zaměstnání. Zdejší zaměstnavatelé nabízejí prostřednictví úřadu práce celkem 3805 volných pracovních míst, z toho jich je 179 vhodných pro osoby se zdravotním postižením.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Oblíbená témata

burza práce, ozp, úřad práce

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

28. 7. 2021 | Petr Kučera | 3 komentáře

Dobré zprávy pro rodiny s dětmi. Dostanou víc peněz

Ode dneška je účinná novela zákona o státní sociální podpoře. Původně se týkala hlavně přídavků na děti, nakonec přináší i několik dalších vylepšení. Tady je přehled změn.

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Účetnictví už není fuška. Pomůže moderní software

13. 7. 2021 | Nikola Brymová | 8 komentářů

Účetnictví už není fuška. Pomůže moderní software

Pro někoho jsou účetnictví jen „nějaká čísla“ a jeho vedení činnost nutná, leč nudná. Pro jiné je účetnictví užitečný nástroj pro finanční rozhodování a pro plánování vývoje firmy.... celý článek

Covidové turbo. Česká firma vyrostla o tisíce procent

12. 7. 2021 | Monika Veselíková | 1 komentář

Covidové turbo. Česká firma vyrostla o tisíce procent

Mezi výherce covidové doby se může počítat i domažlická firma nanoSPACE, výrobce a prodejce nanotechnologií. Během krize navýšila obrat o nadpřirozená čísla, což jí dalo peníze na další... celý článek

Lépe, více, chytřeji. Ze startupu obří advokátní kanceláří

10. 7. 2021 | Iva Brejlová

Lépe, více, chytřeji. Ze startupu obří advokátní kanceláří

Chcete-li růst, máte jedinou šanci. Dělat věci lépe, nabízet více služeb a uskutečňovat je chytřeji, věří Jaroslav Havel, jeden ze zakladatelů a řídící partner Havel & Partners, největší... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.