V Táboře bude burza práce pro lidi se zdravotním postižením

jih | rubrika: Aktuality | 17. 9. 2019

V Táboře proběhne ve čtvrtek burza práce pro lidi se zdravotním postižením či znevýhodněním. Zaměstnance na ní bude hledat 14 firem z celého okresu Tábor, vhodná volná místa budou nabízet i zaměstnanci táborského úřadu práce, kteří budou na místě poskytovat též poradenství.

Burza práce je určena především osobám se zdravotním postižením a znevýhodněním (OZP, OZZ), ale dorazit mohou i další zájemci z řad široké veřejnosti. Firmy na burze budou hledat například administrativní pracovníky, recepční, šičky, baliče nebo třeba pracovníky do lehké výroby.

Akce, kterou pořádá Úřad práce ČR společně s městem Tábor, proběhne ve čtvrtek 19. září od devíti dopoledne do jedné odpoledne v budově pracoviště místního úřadu práce - Husovo náměstí 2938.

„Integrace lidí se zdravotním postižením je téma, kterému se Úřad práce ČR dlouhodobě a intenzivně věnuje. Jako nejefektivnější se ukazuje hledání koordinovaného řešení v regionech, které je založené na úzké spolupráci se zaměstnavateli, včetně sociálního dialogu měst a obcí,“ shrnuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Tip: Očima expertů: Čtyřdenní pracovní týden. Dočkáme se už brzy?

Táborský úřad práce eviduje 359 lidí se zdravotním postižením, kteří tvoří v jeho regionu 20 procent z celkového počtu uchazečů o zaměstnání. Zdejší zaměstnavatelé nabízejí prostřednictví úřadu práce celkem 3805 volných pracovních míst, z toho jich je 179 vhodných pro osoby se zdravotním postižením.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

ozp, úřad práce

A tohle už jste četli?

Zajímá vás, kolik bere kolega? Firmy budou muset odtajnit mzdy

27. 11. 2023 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Zajímá vás, kolik bere kolega? Firmy budou muset odtajnit mzdy

Zaměstnavatelé budou muset zvědavým pracovníkům sdělit, kolik si vydělá jejich kolega na stejné pozici. Výši mezd budou muset hlásit uchazečům už při náboru. Skončí také doložky o mlčenlivosti.... celý článek

Kdy půjdete do důchodu? Nová kalkulačka ukáže změnu

24. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Kdy půjdete do důchodu? Nová kalkulačka ukáže změnu

Důchodová reforma prolomí dosavadní strop, věk odchodu do penze se tak zvýší. Spočítejte si, jestli a jak se chystané změny dotknou právě vás.

Ošetřovné na dítě kvůli stávce učitelů? Smůla, říká úřad

22. 11. 2023 | Petr Kučera

Ošetřovné na dítě kvůli stávce učitelů? Smůla, říká úřad

Rodiče, kteří se musí postarat o děti kvůli stávce učitelů v pondělí 27. listopadu, nemají nárok na ošetřovné od státu. Vyplývá to z výkladu zákona, který zveřejnila Česká správa sociálního... celý článek

Podpora v nezaměstnanosti se změní. Přijde dřív, ale bude přísnější

22. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Podpora v nezaměstnanosti se změní. Přijde dřív, ale bude přísnější

Nezaměstnaní získají podporu hned za první měsíc, i když dostali odstupné – dosud museli až několik měsíců čekat. Novela od ledna zároveň zpřísní opakované čerpání podpory; cílem je... celý článek

Malé e-shopy nabraly správný kurz. I díky dostupnějším technologiím

21. 11. 2023 | Radim Zelený

Malé e-shopy nabraly správný kurz. I díky dostupnějším technologiím

„Menší online obchody už mají dnes stejně dobré nástroje jako ty velké,“ říká Samuel Huba, ředitel platformy Shoptet. Co se dostupnosti technologií týče, hra se podle něj vyrovnala.... celý článek

Partners Financial Services