Jedenáct tipů, jak letos úspěšně hledat práci

| rubrika: Jak na to | 10. 1. 2011 | 3 komentáře
Jedenáct tipů, jak letos úspěšně hledat práci
Pro nezaměstnané je rok 2011 jistě výzvou. Firmy již nebudou lákat na nová místa, takže bude potřeba zaměstnavatele přesvědčit, že má důvod nové pracovníky přijmout. Pro inspiraci přinášíme jedenáct tipů ze serveru Careerbuilder.com.
Najít práci je stále velmi obtížné. Přinášíme proto jedenáct tipů, rad či doporučení, jak postupovat, abyste byli při hledání nového zaměstnání úspěšní. 

1. ZUŽTE SVŮJ VÝBĚR

Nemá cenu ucházet se o místa s nižší kvalifikací, nebo o ta, která opravdu nechcete. Je to ztráta času. Je potřeba být k sobě upřímný. Kdyby bylo potřeba začít už zítra, byli byste schopni hned nastoupit?

Je pěkné snažit se něco naučit, ale firmy preferují lidi, kteří jsou schopni nastoupit a začít rovnou pracovat. Proto je dobré uvažovat jen o typu práce, pro kterou máte vhodnou kvalifikaci, a ostatní nechat stranou.

2. VÍTE, CO CHCETE?

Při zúžení výběru je potřeba položit si těžké otázky: Jakou práci opravdu chci? Co mohu zaměstnavateli nabídnout?

Pomůže vám seznam činností, ve kterých můžete vyniknout oproti ostatním kandidátům. Tyto činnosti mohou také sloužit jako klíčová slova při vyhledávání nové práce na internetu.

3. ZVYŠTE SI KVALIFIKACI

Když vám připadá, že je práce příliš jednoduchá a pod vaši úroveň, je to nejlepší signál ke zlepšení dovedností.

Pro nezaměstnané je velkou příležitostí vrátit se do školy a zvýšit si svou kvalifikaci. Na rozdíl od zaměstnaných má člověk dost času a nemusí běhat mezi pracovištěm a školou. Pro rekvalifikaci a vzdělání existuje navíc řada podpůrných programů. Když se situace na pracovním trhu mezitím zlepší, můžete rovnou očekávat nástup na lepší pozici.

4. STANOVTE SI CÍLE

Možná máte jste si stanovili jako hlavní cíl získání práce, ale při stanovení dlouhodobého cíle máte lepší možnosti růstu a během roku můžete sledovat svůj postup.

Cílem může být například tvorba sítě kontaktů – v lednu členstvím v profesní organizaci, v únoru setkáním s bývalými spolužáky a podobně. Když za tyto úkoly přijmete odpovědnost, zvýší vám to nejen sebevědomí, ale i naději na získání správného místa.

5. ZKUSTE NĚCO NOVÉHO

Pokud nevychází současný postup, je čas změnit strategii. Namísto hledání práce přímo na internetu můžete zkusit konzultace s personalistou, nebo si sehnat placeného agenta, který hledá práci přímo pro vás. Neformální rozhovory s lidmi z daného odvětví mohou rovněž přinést své ovoce.

6. ZÍSKEJTE NÁSKOK PŘED KONKURENCÍ

Pokud najdete pracovní pozici, která vypadá perfektně, je nejlepší odlišit se od davu. Když najdete žádost o místo, zkuste najít vedoucího daného oddělení a žádost o místo zaslat přímo jemu. V dnešní době je možné najít vše online: jména, emaily a pozice.

Jako vhodný pomocník poslouží síť LinkedIn – zobrazí seznam zaměstnanců a jejich profily. Pokud nemůžete najít email konkrétního člověka, stačí se podívat na firemní stránku a zjistit, v jakém formátu adresy jsou.

 

Zbytek článku si přečtete na Investicniweb.cz

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.