Devatenáct milionů z druhého pilíře stále čeká na své majitele

| rubrika: Aktuality | 21. 2. 2020 10:28 | 1 komentář

Téměř 2000 lidí si stále nevyzvedlo peníze z druhého důchodového pilíře, který byl zrušen už na konci roku 2015. Konkrétně jde o 1915 lidí a celkem 18 820 322 korun.

Na výběr peněz mají bývalí účastníci druhého pilíře ještě tři roky. Od začátku roku 2017 mají peníze, o které se lidé nepřihlásily, finanční úřady.

„Přeplatky o které si poplatníci nepožádají, budou v souladu s daňovým řádem, po 6 letech od konce roku 2017 převedeny do státního rozpočtu,“ říká Zuzana Mašátová, mluvčí Generálního finančního ředitelství.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

„Přestože byli účastníci penzijního spoření penzijními společnostmi písemně obeznámeni, že o své nevyplacené prostředky musí následně požádat místně příslušný finanční úřad a o tomto postupu informovala i média, stále je velké množství poplatníků, kteří tak neučinili a počet žádostí o vrácení přeplatku spíše klesá,“ dodává Mašátová.

„Poplatníky, na které máme kontakt, nyní budou finanční úřady o existenci přeplatku a nutnosti požádat o vrácení informovat i telefonicky a e-mailem,“ dodala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Druhý důchodový pilíř prosadila v rámci své důchodové reformy tehdejší vláda ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (poté LIDEM) vedená premiérem Petrem Nečasem, kde byl ministrem financí Miroslav Kalousek.

Lidem druhý pilíř umožnil část povinných odvodů, konkrétně tři procenta ze mzdy, převést na vlastní spoření v penzijních společnsotech. Tito lidé, kterých nakonec bylo zhruba 85 tisíc, museli zároveň přidat další dvě procenta ze mzdy.

Následujcí vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL vedená premiérem Bohuslavem Sobotkou druhý pilíř zrušila.


Čtěte více:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.