Jaká máte práva a povinnosti jako vlastníci bytu? Ptejte se expertů.

redakce Peníze.CZ | rubrika: Rozhovor | 11. 3. 2010 | 5 komentářů
Jaká máte práva a povinnosti jako vlastníci bytu? Ptejte se expertů.
Majitelé bytů vlastní i část domu. Spravovat ho pak musí v tzv. společenství vlastníků. Víte, jaké máte povinnosti a práva a jak má takové společenství fungovat? Ptejte se do úterý 16. března expertů ze SMBD. Odpovědi si přečtete příští čtvrtek.

Každý vlastník bytu by se měl aktivně zajímat o to, jak je spravován celý dům. Protože s koupí bytu si pořídil i část domu. Vlastníci však často neví, jak dům spravovat a jaké povinnosti musí plnit. Snaha o dobrou správu domu navíc nezřídka naráží na nezájem majitelů, kteří se neúčastní schůzí tzv. společenství vlastníků a blokují tak projednávání a schvalování důležitých rozhodnutí, například o opravách domu.

Ve spolupráci se Sdružením bytových družstev a společenstvích vlastníků (SMBD) jsme proto pro vás připravili jedinečnou možnost zeptat se expertů ze SMBD na cokoli, co souvisí s vlastnictvím bytu, správou domu a jeho společných prostor či s fungováním společenství vlastníků.

Otázky posílejte prostřednictvím online formuláře až do úterý 16. března. Odpovědi si přečtete ve čtvrtek 18. března.

*
Captcha

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.