Na kotlíkové dotace dosáhne víc lidí, než se plánovalo

| rubrika: Aktuality | 30. 7. 2019 16:50

Ministerstvo životního prostředí přidá na takzvané kotlíkové dotace 1,5 miliardy korun. Díky tomu by se mohlo vyměnit o deset až patnáct kotlů víc, než se doteď počítalo. Po jednání vlády, která změny v programu Nová zelená úsporám schválila, to řekl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Podle něj se tím dostane i na zájemce, kteří kvůli převisu poptávky neuspějí v právě probíhající třetí vlně. Na tu ministerstvo vyčlenilo 3,125 miliardy korun, vyměněno z nich může být až 30 tisíc kotlů na tuhá paliva.

V letošní třetí vlně už nelze získat dotaci na kotle umožňující spalování uhlí. Stát (prostřednictvím jednotlivých krajů a Státního fondu životního prostředí) podpoří plynové kondenzační kotle, tepelná čerpadla a zařízení na biomasu s ruční i automatickou dodávkou paliva. Zájemci můžou získat až 127 500 korun.

Možnost provozování kotlů první a druhé emisní třídy skončí v září 2022.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.