Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Rychloúvěr od Modré pyramidy je výhodný jen za určitých podmínek

| rubrika: Recenze | 24. 11. 2008
Rychloúvěr od Modré pyramidy je výhodný jen za určitých podmínek
Modrá pyramida začala nabízet klientům od listopadu rychloúvěr až do výše 300 tisíc korun na rekonstrukci a modernizaci bydlení. V naší recenzi dostal produkt tři hvězdičky.

Hodnocení Peníze.cz

Zobrazit podrobnější hodnocení

Modrá pyramidapřišla s novinkou. Začala svým klientům, kteří již mají uzavřenou smlouvu o stavebním spoření, nabízet od listopadu 2008 rychloúvěry na rekonstrukci a modernizaci bydlení jako je například výměna oken nebo modernizace kuchyně či koupelny. Půjčit se dá až 300 tisíc korun za úrokové sazby, které jsou nyní ve výši 6,29 až 6,59 procenta. Úroky z úvěru jsou daňově odpočitatelné. Klient se přitom může rozhodnout, jak dlouho chce úvěr splácet a rozložit si splátky na jeden rok nebo nejvýše na patnáct let.

Předností rychloúvěru je, že banka půjčí peníze bez ručitele, velkého papírování a velmi rychle. Kdo se rozhodne požádat o rychloúvěr, Modrá pyramida mu do 24 hodin sdělí, jakou částku mu může půjčit včetně aktuální úrokové sazby. Nejvyšší částku za nejnižší úrokovou sazbu ale Modrá pyramida nepůjčí každému. Žadatel musí splňovat vždy určitá kritéria. Bankaposuzuje, kolik už má klient naspořeno a jakou má ve smlouvě stanovenou cílovou částku. Podle toho vyhodnotí, do jaké výše peníze na rekonstrukci bytu či domu klientovi půjčí. Pokud už má nastřádáno alespoň dvacet procent cílové částky, dosáhne na spodní úrokovou sazbu. Bez předchozího spoření se žadatele týká nejvyšší sazba.

Například střadatel, který uzavřel letos stavební spořenís cílovou částkou 150 tisíc a nastřádal již 8 tisíc korun, by se rozhodnul pro rychloúvěr do 150 tisíc korun, tedy do limitu cílové částky, banka by mu peníze půjčila bez jakéhokoliv ručení a dalšího papírování. Peníze by převedla nejpozději do tří dnů na nově zřízený úvěrový účet, který přijde na 25 korun měsíčně.

Kdyby si tento klient chtěl půjčit více, například čtvrt milionu korun, tento obnos by získal jen tehdy, pokud by si zvýšil ve smlouvě cílovou částku ze 150 tisíc korun na 250 tisíc korun. Zároveň by musel předložit doklad o svém příjmu. Při šestileté splatnosti úvěru ve výši 250 tisíc za úrokovou sazbu 6,59 procent by měsíčně bance vracel 1 463 korun. Vedení úvěrového účtu stojí měsíčně u Modré pyramidy 25 korun, což za šest let přijde na 1 800 korun (72 měsíců krát 25 korun). RPSN by tak činila 6,93 procent. Navíc na stavebním spoření by klient dál pravidelně měsíčně spořil 1 290 korun.

Při posouzení nakolik je rychloúvěr výhodný, je potřeba nahlédnout do již uzavřené smlouvy o stavebním spoření a připomenout si cílovou částku a podmínky, za kterých by Modrá pyramida poskytla úvěr na bydlení, na který vzniká po určité době střadateli nárok. Například klient, který uzavřel stavební spoření již dříve, zjistí, že mu Modrá pyramida garantuje ve smlouvě úvěr na bydlení za úrok 6 procent. Nový rychloúvěr s aktuální úrokovou sazbou 6,29 nebo 6,59 procent, je tedy cenově mírně dražší, až 300 tisíc korun se ale dá půjčit bez papírování a bez ručitele.

Pro klienty, kteří mají v novějších smlouvách uzavřených letos či loni uvedeno, že úvěr ze stavebního spořenízískají za nižší úrokovou sazbu, například tříprocentní nebo pětiprocentní, je rychloúvěr drahý. Zde by měl klient Modré pyramidy pečlivě zvážit, jak rychle potřebuje rekonstruovat své bydlení, na které nemá dostatečnou hotovost. Pokud do nároku na řádný úvěr ze stavebního spoření zbývá jen pár měsíců, vyplatí se počkat.

V porovnání se spotřebitelskými úvěry, které by mohly akutní potřebu chybějících peněz například na pořízení nové kuchyně řešit, je rychloúvěr levnější varianta, a to zhruba o 2 až 3 procentní body. Ve prospěch rychlovúvěru hovoří i skutečnost, že úroky se dají daňově odpočítat.

Jaké máte zkušenosti s produtky Modré pyramidy? Podělte se o názor.

 

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Oblíbená témata

rychloúvěr

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK