Bankovní rada ČNB začne zveřejňovat argumenty podle jmen

| rubrika: Aktuality | 4. 10. 2019 12:30 | 1 komentář

Bankovní rada České národní banky. (Foto: ČNB)

Česká národní banka začne v příštím roce v záznamech z měnových jednání bankovní rady zveřejňovat jmenovité argumenty jejích jednotlivých členů.

„Účelem přiřazování jmen k jednotlivým argumentům je další posílení informační hodnoty zápisů a umožnění veřejnosti, aby lépe pochopila uvažování členů bankovní rady a důvody jejich hlasování. To může přispět k větší předvídatelnosti rozhodování jednotlivých členů bankovní rady, a tím i bankovní rady jako celku,“ říká mluvčí ČNB Markéta Fišerová

Zápisy se jmenovitými argumenty bude ČNB zveřejňovat ve standardním harmonogramu, tj. obvykle osm kalendářních dní po měnovém jednání bankovní rady, a to počínaje únorovým zasedáním v roce 2020.

„Výše uvedené rozhodnutí se týká diskusí o obecném ekonomickém vývoji a nastavení standardního nástroje měnové politiky, tedy úrokových sazeb. Pro případ budoucích debat o použití nekonvenčních nástrojů měnové politiky si ČNB vyhrazuje právo setrvat u dosavadní anonymizované podoby zápisu, respektive jeho relevantních pasáží. Příkladem využití nekonvenčního nástroje byl takzvaný kurzový závazek z let 2013–2017,“ dodává mluvčí.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.