Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 15. 6. 2022 | 9 komentářů
Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření
Ilustrační klientka s ilustrační kartou.
Zdroj: Shutterstock

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

Oproti dosavadnímu kontu Dětský Genius, s nímž přišla před víc než deseti lety ještě jako GE Money Bank, nabízí Moneta v novém rodinném účtu i další výhody. Především: Lze si ho založit online, děti i rodiče mají k dispozici aplikaci, snadnější je i rodičovská kontrola plateb.

„Momentálně účet testujeme s vybranými klienty, ještě v průběhu června ho nabídneme všem zájemcům,“ říká Jakub Komenda, šéf digitálních kanálů v Monetě. Při založení je potřeba rodný list, občanský průkaz nebo cestovní pas dítěte. V aplikaci může rodič sledovat i víc dětských účtů současně, naopak dítě vidí vždycky jenom ten svůj.

Zdroj: Moneta

Ukázka aplikace.

Děti od osmi let mohou k účtu dostat i debetní kartu s výběry zdarma. Nad limity mají kontrolu rodiče. Od třinácti let si ji mohou přidat do aplikací Google Pay nebo Apple Pay. Případnou platbu nad limit může rodič potvrdit nebo zamítnout ještě před odesláním. Mezi funkcemi je třeba i dočasné uzamčení účtu.

Úrok 5 % je nejvyšší mezi specializovanými dětskými účty. Momentálně je také nejvyšší mezi spořicími účty celkově – překonává i 4,5 % od mBank a Raiffeisenbank. Sama Moneta dosud na účtu Dětský Genius měla úrok 1,5 % do stropu 30 tisíc, na běžném spořicím účtu „pro dospělé“ teď má 3,3 % do milionu a 0,5 % nad milion.

Moneta zároveň od čtvrtka zvyšuje úrok na půlročním termínovaném vkladu na 5 % ročně. Založit si může kdokoliv (nezávisle na rodinném účtu), a to nově i v mobilní aplikaci Smart Banka. Minimální vklad je 40 tisíc korun. Vyšší úrok při závazku na šest měsíců – 5,2% – teď z bank nabízí jen Creditas.

Víc čtení pro rodinu

Zdroj: Shutterstock

Převést úspory ze špatně úročeného účtu pro děti může být komplikované. Ale nevzdávejte to. Banky musí umožnit přinejmenším převod na jiný produkt vedený na jméno dítěte, a to i u konkurence.

Spoření pro děti: Vyšší úrok jen tak nedostanou, odejít je těžší


Kdy a jak žádat o mimořádný příspěvek? Kdo na něj dosáhne a jak to bude s dětmi, které se letos teprve narodí? Jak se bude posuzovat příjem rodičů? Tady jsou odpovědi na nejčastější otázky.

Příspěvek 5000 Kč na dítě schválili poslanci. Podrobné podmínky


Jak si vybrat dětský účet? Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Na začátku září 2021 jsme přinesli velký přehled bankovních účtů pro školáky.

Dětské účty: Jak si vybrat a kdo přidá na kapesné

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 9 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 6. 2022 15:15, DRSG

Tato banka, to je ostuda. Některé věci (např. zrušení nevyužívaného spořicího účtu) nejdou (ani po více než roce) provést v IB a je nutno se přepnou do starého IB. To samé SB, po aktualizaci appky, opět si zvykat na nové (pro mě nevzhledné) prostředí. Rok a něco zpět vybírali třímístný absurdní poplatek za ukázání PINu k platební kartě. Spořicí účet jen 3,3 % což je daleko za konkurencí, sice bez opičáren a na částku 1 mil. Kč, ale je to např. oproti Raiffce (4,5% za 3 platby do 250 tis.) nebo Trinity žalostně málo.

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 6. 2022 17:05, Elzam

tak sice jen pro rodiny s dětmi, ale lepší než drátem do oka....

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (9 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Spoření pro děti: Vyšší úrok jen tak nedostanou, odejít je těžší

26. 4. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Spoření pro děti: Vyšší úrok jen tak nedostanou, odejít je těžší

Převést úspory ze špatně úročeného účtu pro děti může být komplikované. Ale nevzdávejte to. Banky musí umožnit přinejmenším převod na jiný produkt vedený na jméno dítěte, a to i u konkurence. celý článek

Air Bank snižuje minimální věk pro dětský účet

28. 3. 2022 | Petr Kučera

Air Bank snižuje minimální věk pro dětský účet

Air Bank snížila minimální věkovou hranici pro používání dětského účtu na osm let. Dosud měla hranici 10 let věku – nejvyšší mezi bankami, které dětský účet nabízejí.

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Projděte si nový přehled bankovních účtů pro školáky.

K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

ČSOB spustila akci na podporu svého dětského účtu. Podobně jako v předchozích letech nabízí „kapesné“ v celkové výši až 600 korun. Tentokrát ne jako stovku měsíčně po dobu půl roku,... celý článek

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

25. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

Equa bank ode dneška umožňuje sjednat vkladové účty i zájemcům ve věku od 15 let. Doteď si u ní mohli založit účet lidé až od 18. narozenin.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.