K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 7. 2021 | 1 komentář
K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

Zdroj: ČSOB

ČSOB spustila akci na podporu svého dětského účtu. Podobně jako v předchozích letech nabízí „kapesné“ v celkové výši až 600 korun. Tentokrát ne jako stovku měsíčně po dobu půl roku, ale jako třikrát 200 korun při postupném splnění podmínek. Shodnou kampaň má ČSOB i pro značku Poštovní spořitelna.

Akce se týká nových účtů založených od začátku července do konce října. Musí jít o děti od osmi do dovršení 18 let, které v posledních dvanácti měsících neměly v ČSOB nebo Poštovní spořitelně žádný platební účet.

Základní podmínkou pro získání odměny je založení běžného účtu Plus konto (nebo Poštovní konto) s platební kartou. Nezletilému ho může sjednat rodič nebo jiný zákonný zástupce, a to buď osobně na pobočce (včetně České pošty), nebo přes své internetové bankovnictví.

Pro získání první části odměny ve výši 200 Kč si stačí do konce října založit nový účet. Pro druhou část – dalších 200 Kč – je potřeba aspoň jednou zaplatit kartou, a to libovolnou částku v kamenném obchodě nebo na internetu (do 30 dnů od otevření účtu). Třetí část – zbývajících 200 Kč – pak získá ten, kdo se přihlásí do mobilní aplikace (do 30 dnů od otevření účtu).

Tipy pro lovce odměn

Zdroj: Shutterstock

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Dítě může platit kartou od osmi let věku. Základní limity jsou 500 Kč týdně do 15 let a 2000 Kč týdně do 18 let, rodič je může změnit. Od patnácti let může dítě zadávat i platební příkazy, platit mobilem nebo hodinkami.

Účet nazvaný Plus konto je pro děti bez poplatků za vedení a základní služby. Z podmínek nevyplývá, že rodič také musí mít běžný účet v ČSOB. Dodejme, že i pro dospělé je Plus konto od letošního dubna automaticky bez poplatku za vedení – banka zrušila dosavadní podmínku, že na účet muselo přijít aspoň 10 tisíc měsíčně. 

Dětské účty nabízejí i konkurenční banky. Na přímý bonus formou „kapesného“ momentálně žádná další neláká, například Creditas ale stále připisuje nadprůměrný úrok 1,5 % pro vklady do 50 tisíc. Podrobnější informace a porovnání dětských účtů jsme přinesli v loňském přehledu, jeho aktualizaci chystáme na začátku školního roku.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

20. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

Od února 2023 stačí čtyři platby kartou za měsíc. Odpadne podmínka pravidelného příjmu a využívání dalšího z vybraných produktů skupiny ČS.

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

30. 9. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

Klienti Air Bank mohou pro své děti od 8 do 14 let věku založit běžný účet nově i v mobilní aplikaci My Air. Banka zároveň ke každému novému dětskému účtu přidá jednorázové kapesné... celý článek

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

24. 8. 2022 | Petr Kučera, Jana Divinová | 6 komentářů

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

Víme, kde teď jednoduše získáte odměnu za založení účtu. Nemusíte hned měnit banku. I vedlejší účet může mít plno výhod. A i kdybyste je nevyužili, nebude vás stát nic navíc a dá se... celý článek

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

1. 8. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

Skupina PPF, majitel Air Bank, v květnu nečekaně odstoupila od dohody s Monetou o fúzi obou bank. Co to znamená z pohledu chystaných novinek pro klienty? O dalších plánech jsme mluvili... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.