K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 7. 2021 07:00 | 1 komentář
K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

Zdroj: ČSOB

ČSOB spustila akci na podporu svého dětského účtu. Podobně jako v předchozích letech nabízí „kapesné“ v celkové výši až 600 korun. Tentokrát ne jako stovku měsíčně po dobu půl roku, ale jako třikrát 200 korun při postupném splnění podmínek. Shodnou kampaň má ČSOB i pro značku Poštovní spořitelna.

Akce se týká nových účtů založených od začátku července do konce října. Musí jít o děti od osmi do dovršení 18 let, které v posledních dvanácti měsících neměly v ČSOB nebo Poštovní spořitelně žádný platební účet.

Základní podmínkou pro získání odměny je založení běžného účtu Plus konto (nebo Poštovní konto) s platební kartou. Nezletilému ho může sjednat rodič nebo jiný zákonný zástupce, a to buď osobně na pobočce (včetně České pošty), nebo přes své internetové bankovnictví.

Pro získání první části odměny ve výši 200 Kč si stačí do konce října založit nový účet. Pro druhou část – dalších 200 Kč – je potřeba aspoň jednou zaplatit kartou, a to libovolnou částku v kamenném obchodě nebo na internetu (do 30 dnů od otevření účtu). Třetí část – zbývajících 200 Kč – pak získá ten, kdo se přihlásí do mobilní aplikace (do 30 dnů od otevření účtu).

Tipy pro lovce odměn

Zdroj: Shutterstock

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Dítě může platit kartou od osmi let věku. Základní limity jsou 500 Kč týdně do 15 let a 2000 Kč týdně do 18 let, rodič je může změnit. Od patnácti let může dítě zadávat i platební příkazy, platit mobilem nebo hodinkami.

Účet nazvaný Plus konto je pro děti bez poplatků za vedení a základní služby. Z podmínek nevyplývá, že rodič také musí mít běžný účet v ČSOB. Dodejme, že i pro dospělé je Plus konto od letošního dubna automaticky bez poplatku za vedení – banka zrušila dosavadní podmínku, že na účet muselo přijít aspoň 10 tisíc měsíčně. 

Dětské účty nabízejí i konkurenční banky. Na přímý bonus formou „kapesného“ momentálně žádná další neláká, například Creditas ale stále připisuje nadprůměrný úrok 1,5 % pro vklady do 50 tisíc. Podrobnější informace a porovnání dětských účtů jsme přinesli v loňském přehledu, jeho aktualizaci chystáme na začátku školního roku.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Projděte si nový přehled bankovních účtů pro školáky.

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

25. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

Equa bank ode dneška umožňuje sjednat vkladové účty i zájemcům ve věku od 15 let. Doteď si u ní mohli založit účet lidé až od 18. narozenin.

Stavební spoření pro mladé. Porovnali jsme, kdo dá nejvíc

15. 9. 2020 | Petr Kielar | 5 komentářů

Stavební spoření pro mladé. Porovnali jsme, kdo dá nejvíc

Co nabízejí stavební spořitelny pro děti a další mladé klienty na začátku školního roku? A kde teď hledat nejlepší nabídku?

Studenti dostanou tisíce. Stačí, když vyzkoušejí účet

6. 9. 2020 | Petr Kučera | 10 komentářů

Studenti dostanou tisíce. Stačí, když vyzkoušejí účet

K nově založeným účtům nabízí řada bank v září bonusy, které je snadné získat. V některých případech nemusí jít ani o studenta, stačí se vejít do 26 let nebo vyzkoušet klasický účet... celý článek

Dětské účty: Jak si vybrat a kdo přidá na kapesné

1. 9. 2020 | Petr Kučera | 3 komentáře

Dětské účty: Jak si vybrat a kdo přidá na kapesné

Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Projděte si nový přehled bankovních účtů pro školáky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.