Nový účet pro školáky láká na nejvyšší úrok a bezplatné výběry

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 9. 2019

Banka Creditas začíná nabízet běžný účet pro děti od šesti let pod názvem Richee účet Junior. Oproti konkurenci má hned několik výhod: Automaticky úrok přímo na běžném účtu 1,5 procenta; případně ještě lépe úročené Spoření Richee Junior, které půjde sjednat dětem už od narození, s úrokem 1,8 %. Navíc s bezplatnými výběry ze všech tuzemských i zahraničních bankomatů.

Na běžném účtu nabídne Richee účet Junior stejný úrok jako pro dospělé, tedy 1,5 % ročně, ale jenom do částky 50 tisíc korun. Spoření má úrok 1,8 % bez omezení výše vkladu (z toho 1,1 % jako dlouhodobý základ a 0,7 % jako dočasný bonus).

Součástí dětského účtu může být i platební karta, dostupná také od šesti let věku. Většina konkurentů umožňuje kartu až od osmi let, výjimkou jsou Komerční banka (také od šesti) a Sberbank (od deseti).

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Až do patnácti let věku musí samozřejmě účet založit rodič (zákonný zástupce), nemusí přitom být klientem Creditas. Sjednání není možné online, je potřeba přijít na pobočku s rodným listem dítěte (jeho osobní přítomnost není nutná).

Rodič bude také do 15 let nastavovat limity pro platby či výběry, a to v rámci bankou povoleného maxima 5000 korun měsíčně – v odůvodněných případech může banka tuto hranici na žádost i zvýšit. Dítě může nejenom platit kartou nebo chytrými hodinkami v obchodě a vybírat v bankomatech, ale také odesílat peníze v internetovém bankovnictví nebo aplikaci Richee, se souhlasem rodiče může i platit kartou na internetu.

Vklady hotovosti jsou bez poplatku (do 375 tisíc korun) nezávisle na tom, zda peníze vkládá dítě, rodič nebo někdo jiný.

Při přípravě novinky pomohl bance i průzkum mezi dětmi, kteří si nejvíc přejí právě bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu a výhodné spoření. Na třetím místě v průzkumu skončil požadavek na graficky dobře zpracované přehledy příjmů a výdajů, na čtvrtém pak slevy v obchodech typu McDonald’s, KFC nebo Bubble Tea. 

O spuštění věrnostního slevového programu, který by pak byl přístupný i dospělým, sice Creditas uvažuje, zatím jde ale o předběžné plány bez konkrétního termínu. Už teď láká na drobný dárek pro děti, od října spustí i soutěž o roční kapesné, iPhone a další ceny.

Jen pět procent dětí vlastní účet nechce, zbytek ho má, nebo by ho chtěl, ukázal průzkum.

Aktuální porovnání s konkurenčními účty jsme přinesli v podrobném přehledu.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

20. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

Od února 2023 stačí čtyři platby kartou za měsíc. Odpadne podmínka pravidelného příjmu a využívání dalšího z vybraných produktů skupiny ČS.

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

30. 9. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

Klienti Air Bank mohou pro své děti od 8 do 14 let věku založit běžný účet nově i v mobilní aplikaci My Air. Banka zároveň ke každému novému dětskému účtu přidá jednorázové kapesné... celý článek

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

24. 8. 2022 | Petr Kučera, Jana Divinová | 6 komentářů

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

Víme, kde teď jednoduše získáte odměnu za založení účtu. Nemusíte hned měnit banku. I vedlejší účet může mít plno výhod. A i kdybyste je nevyužili, nebude vás stát nic navíc a dá se... celý článek

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

1. 8. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

Skupina PPF, majitel Air Bank, v květnu nečekaně odstoupila od dohody s Monetou o fúzi obou bank. Co to znamená z pohledu chystaných novinek pro klienty? O dalších plánech jsme mluvili... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.