Zvýšíme mu kapesné. Další banka láká na dětský účet

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2019 14:20

Česká spořitelna přispěje dětem na kapesné, pokud jim rodiče založí účet a pošlou na něj během půl roku aspoň 300 korun. Akce potrvá při sjednání nového dětského účtu do 15. října a lze ji využít do 15. narozenin dítěte.

Podmínkou je, aby rodiče poslali na dětský účet v měsíci jeho založení a v každém z následujících pěti kalendářních měsíců pravidelně aspoň 50 korun. Pak spořitelna pokaždé přidá dalších 50 korun. Celkem tak banka může přispět až 300 korunami.

Založení a vedení dětského účtu v České spořitelně je zdarma, oproti „dospělému účtu“ u něj banka zrušila i poplatky za převody eur v rámci EU (takzvané SEPA platby). Zadarmo jsou i výběry hotovosti z bankomatů skupiny Erste včetně zahraničí – kromě Česka jde o Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko.

Od osmi let věku můžou děti dostat vlastní platební kartu. Nelze s ní utratit víc, než mají na účtu. Limity předem nastaví rodiče, ty také dostávají informaci o každé platbě prostřednictvím aplikace George.

Dětský účet v České spořitelně může založit rodič nebo jiný zákonný zástupce nezávisle na tom, zda on sám je klientem banky. Na pobočku nemusí přijít s dítětem osobně, stačí mít s sebou rodný list.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Na dvojnásobný příspěvek ke kapesnému láká už od června konkurenční ČSOB. Dětem, kterým rodiče do konce září založí Plus Konto, pošle každý měsíc na účet 100 korun jako příspěvek na kapesné. Dostávat ho můžou půl roku, celkem si tak lze polepšit až o 600 korun.

Podmínkou pro získání příspěvku od ČSOB je používání platební karty. Stačí, aby ji dítě aspoň jednou v každém měsíci použilo k platbě v obchodě nebo k výběru z bankomatu. Akce platí pro všechny děti ve věku od osmi až do nedovršených 18 let. Plus Konto je do 26 let zdarma. Součástí akce je možnost bezplatně si vybrat na platební kartu i obrázek podle vlastního přání (služba nazvaná Image karta).

Až do konce listopadu lze stejnou akci využít v Poštovní spořitelně, spadající pod ČSOB. A jestliže z účtu do tří měsíců od jeho založení odejde aspoň pět plateb přes internetové bankovnictví či smartbanking, slibuje Poštovní spořitelna i „stylový fitness náramek“.

Také pro založení dětského účtu v ČSOB stačí, když rodič nebo zákonný zástupce přijde s rodným listem dítěte.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Dětské účty: Banky přidají kapesné i lepší spoření

Kdo dá nejvyšší úrok, všechny výběry zadarmo nebo originální kartu? Projděte si nový přehled bankovních účtů pro školáky.

K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

K dětskému účtu dáme 600 Kč kapesné, láká banka

ČSOB spustila akci na podporu svého dětského účtu. Podobně jako v předchozích letech nabízí „kapesné“ v celkové výši až 600 korun. Tentokrát ne jako stovku měsíčně po dobu půl roku,... celý článek

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

25. 11. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Equa bank nabízí účty už od 15 let věku

Equa bank ode dneška umožňuje sjednat vkladové účty i zájemcům ve věku od 15 let. Doteď si u ní mohli založit účet lidé až od 18. narozenin.

Stavební spoření pro mladé. Porovnali jsme, kdo dá nejvíc

15. 9. 2020 | Petr Kielar | 5 komentářů

Stavební spoření pro mladé. Porovnali jsme, kdo dá nejvíc

Co nabízejí stavební spořitelny pro děti a další mladé klienty na začátku školního roku? A kde teď hledat nejlepší nabídku?

Studenti dostanou tisíce. Stačí, když vyzkoušejí účet

6. 9. 2020 | Petr Kučera | 10 komentářů

Studenti dostanou tisíce. Stačí, když vyzkoušejí účet

K nově založeným účtům nabízí řada bank v září bonusy, které je snadné získat. V některých případech nemusí jít ani o studenta, stačí se vejít do 26 let nebo vyzkoušet klasický účet... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.