Zvýšíme mu kapesné. Další banka láká na dětský účet

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2019

Česká spořitelna přispěje dětem na kapesné, pokud jim rodiče založí účet a pošlou na něj během půl roku aspoň 300 korun. Akce potrvá při sjednání nového dětského účtu do 15. října a lze ji využít do 15. narozenin dítěte.

Podmínkou je, aby rodiče poslali na dětský účet v měsíci jeho založení a v každém z následujících pěti kalendářních měsíců pravidelně aspoň 50 korun. Pak spořitelna pokaždé přidá dalších 50 korun. Celkem tak banka může přispět až 300 korunami.

Založení a vedení dětského účtu v České spořitelně je zdarma, oproti „dospělému účtu“ u něj banka zrušila i poplatky za převody eur v rámci EU (takzvané SEPA platby). Zadarmo jsou i výběry hotovosti z bankomatů skupiny Erste včetně zahraničí – kromě Česka jde o Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko.

Od osmi let věku můžou děti dostat vlastní platební kartu. Nelze s ní utratit víc, než mají na účtu. Limity předem nastaví rodiče, ty také dostávají informaci o každé platbě prostřednictvím aplikace George.

Dětský účet v České spořitelně může založit rodič nebo jiný zákonný zástupce nezávisle na tom, zda on sám je klientem banky. Na pobočku nemusí přijít s dítětem osobně, stačí mít s sebou rodný list.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Na dvojnásobný příspěvek ke kapesnému láká už od června konkurenční ČSOB. Dětem, kterým rodiče do konce září založí Plus Konto, pošle každý měsíc na účet 100 korun jako příspěvek na kapesné. Dostávat ho můžou půl roku, celkem si tak lze polepšit až o 600 korun.

Podmínkou pro získání příspěvku od ČSOB je používání platební karty. Stačí, aby ji dítě aspoň jednou v každém měsíci použilo k platbě v obchodě nebo k výběru z bankomatu. Akce platí pro všechny děti ve věku od osmi až do nedovršených 18 let. Plus Konto je do 26 let zdarma. Součástí akce je možnost bezplatně si vybrat na platební kartu i obrázek podle vlastního přání (služba nazvaná Image karta).

Až do konce listopadu lze stejnou akci využít v Poštovní spořitelně, spadající pod ČSOB. A jestliže z účtu do tří měsíců od jeho založení odejde aspoň pět plateb přes internetové bankovnictví či smartbanking, slibuje Poštovní spořitelna i „stylový fitness náramek“.

Také pro založení dětského účtu v ČSOB stačí, když rodič nebo zákonný zástupce přijde s rodným listem dítěte.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

20. 10. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Spořitelna zjednoduší podmínky pro Plus účet bez paušálu

Od února 2023 stačí čtyři platby kartou za měsíc. Odpadne podmínka pravidelného příjmu a využívání dalšího z vybraných produktů skupiny ČS.

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

30. 9. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Air Bank vylepšuje dětský účet, přidá spoření a kapesné

Klienti Air Bank mohou pro své děti od 8 do 14 let věku založit běžný účet nově i v mobilní aplikaci My Air. Banka zároveň ke každému novému dětskému účtu přidá jednorázové kapesné... celý článek

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

24. 8. 2022 | Petr Kučera, Jana Divinová | 6 komentářů

Banky rozdávají peníze. Stačí vyzkoušet účet. Bez závazku

Víme, kde teď jednoduše získáte odměnu za založení účtu. Nemusíte hned měnit banku. I vedlejší účet může mít plno výhod. A i kdybyste je nevyužili, nebude vás stát nic navíc a dá se... celý článek

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

1. 8. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

Skupina PPF, majitel Air Bank, v květnu nečekaně odstoupila od dohody s Monetou o fúzi obou bank. Co to znamená z pohledu chystaných novinek pro klienty? O dalších plánech jsme mluvili... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.