Ptejte se generálního ředitele Raiffeisenbank Lubora Žalmana

| rubrika: Rozhovor | 18. 6. 2009 | 4 komentáře
Ptejte se generálního ředitele Raiffeisenbank Lubora Žalmana
Generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman se nevyhýbá nepříjemným otázkám. Třeba na dotaz, proč jeho banka úročí nízké částky na spořicím účtu malou sazbou, bez váhání odpoví: kvůli ziskovosti. Zeptejte se ho i vy, co vás zajímá. Odpovědi si přečtete na Peníze.cz příští pátek.

„Občas vstupuji do diskusí na internetových serverech u článků o Raiffeisenbank. Čtu je, protože to je určitý lakmusový papírek nálady klientů,“ říká generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman. Pro slovo přitom nejde daleko. Na rozdíl od jiných bankéřů, kteří často na nepopulární otázky odpovídají vyhýbavě, na tvrdo přizná, že na spořicím účtuse banka hodlá držet pásmového úročení (čím vyšší zůstatek, tím vyšší úroková sazba). Proč? Kvůli ziskovosti. „Když tam má klient patnáct tisíc korun, tak na tom vyděláme nula nula nic,“ řekl v rozhovoru pro Peníze.cz loni na podzim.

Zjevně se tato taktika vyplácí. Za letošní první čtvrtletí vzrostl zisk banky o 15 procent. Za celý loňský rok to bylo o 40 procent. Přesto se připravuje na horší časy. Dopady recese prý české bankypocítí naplno příští rok. V souvislosti s finanční krizí proslul rovněž výrokem, že „nás čeká obrovské přerozdělení majetku. K tomu dochází jednou za padesát let.“

Jak to myslel? Či jak se nechá v budoucnu Raiffeisenbank inspirovat svými klienty? Vadí vám na Raiffeisenbank něco a chcete vědět, co si o tom její ředitel myslí? Nejen na tyto otázky vám Lubor Žalman odpoví. Jeho odpovědi si budete moci přečíst příští pátek na Peníze.cz.

Ptejte se Lubora Žalmana, generálního ředitele Raiffeisenbank

Otázky posílejte do 24. 6. 2009. Odpovědi si budete moci přečíst v pátek 26. 6. 2009.

Dotazy zasílejte prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Dotazy nebudeme krátit, ani jinak upravovat.

Captcha

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

Lubor Žalman, Raiffeisenbank

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.