Bankou roku se stala Raiffeisenbank

| rubrika: Co se děje | 27. 11. 2008
Bankou roku se stala Raiffeisenbank
Cenu Banka roku dostala letos Raiffeisenbank. Mezi banky, kterým lidé nejvíce důvěřují se však nedostala. Podle průzkumu agentury STEM/MARK Češi nejvíce věří velké trojce, České spořitelně, Komerční bance a ČSOB.

Pryč jsou časy, kdy si ceny v soutěži o nejlepší banku rozdělovali jen tradiční giganti. Po České spořitelně, která vyhrála cenu MasterCard Banka roku v roce 2006, a loňském vítězi, Komerční bance, se vlády ujala Raiffeisenbank. Navíc se tak stalo v době, kdy oslavila patnáct let existence na českém bankovním trhu. Vítězství ještě podtrhla první cenou za účetroku, kterým se stalo eKonto. „eKonto za poslední rok ocenilo více než 80 tisíc uživatelů tohoto účtu, v posledních týdnech přitom otevíráme dvakrát více nových účtů než v minulosti,“ komentoval výsledky generální ředitel banky Lubor Žalman.

Na druhém a třetím místě se umístily tradiční ocenění, Česká spořitelna a Komerční banka. Tedy banky, kterým prý Češi nejvíce důvěřují. Ukázal to výzkum agentury STEM/MARK. Za nejdůvěryhodnější banku označilo 41,1 procenta dotázaných právě Českou spořitelnu. Pětina Čechů věří nejvíce Komerční bance. Desetina si vybrala ČSOB. Průzkum rovněž ukázal, že Češi jsou ke svým bankám loajální. Jen desetina klientů je ochotna se poohlížet po jiné nabídce konkurenčního ústavu.

Soukromí podnikatelé a živnostníci nejvíce věří Komerční bance. Pro ni se v průzkumu vyslovilo 27,9 procenta dotázaných. Čtvrtina podnikatelů věří nejvíce České spořitelně. Malé banky ostrouhaly.

Přitom v anketě Banka roku si menší peněžní ústavy vedly dobře. Nejdynamičtější bankou porota zvolila mBank. Na druhém místě skončila Raiffeisenbank. Obě banky si pořadí vyměnily v kategorii účet roku.

Česká spořitelna si odnesla dvě ceny. Kromě nejdůvěryhodnější banky, porota ocenila cenou Úvěr roku její chytrou kreditní kartu. Poslední bankovní cenu si odnesla Komerční banky za flexibilní hypotéku v kategorii Hypotékaroku.

Které bance byste dali cenu Banka roku vy? Podělte se o názor.

 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banka roku, banky, ocenění

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.