Lidé z Equa obsadili některé klíčové pozice v Raiffeisenbank

Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 18. 3. 2022 | 8 komentářů
Lidé z Equa obsadili některé klíčové pozice v Raiffeisenbank

Zdroj: Equa bank

Ondřej Hák, který byl v Equa bank ředitelem retailového bankovnictví, má od letoška v Raiffeisenbank funkci Head of Retail Loans, což je pozice označovaná jako B1, která je v řídící struktuře společnosti hned pod představenstvem.

Hák působil v Equa bank téměř jedenáct let, tedy prakticky od jejího vzniku, a je považovaný za odborníka na hypotéky a na další úvěrové produkty. Sloučení obou bank ho vlastně přivádí zpět k bývalému zaměstnavateli – v Raiffce totiž pracoval pět let před příchodem do Equa bank, tehdy v odboru spojeném s hypotékami. Ještě předtím působil v eBance, kterou Raiffeisenbank převzala.

Na pozici B1 v Raiffeisenbank nově působí také Štefan Balgavý, a to ve funkci Head of Trading. V Equa bank dříve působil jako Head of Treasury. Před více než osmiletou prací v Equa působil přes dvanáct let na podobné pozici v Citibank Europe.

Z Equa bank ke konci února odešla její dřívější mluvčí Kateřina Petko, která podle informací webu Peníze.cz míří do pojišťovny BNP Paribas Cardif a na LinkedInu píše o nově budovaném týmu.

Podle mluvčí Raiffeisenbank Petry Kopecké přešlo k 1. lednu do Raiffeisenbank asi 550 ze zhruba 650 zaměstnanců Equa bank. Podrobnosti o dalších vedoucích pozicích zatím neuvedla, protože zatím nemá souhlas příslušných manažerů.

Vzpomínáte?

Zdroj: Zuno

Vydejte se s námi do nedávné historie. Zavzpomínáme hlavně na banky, které tu byly – a už nejsou.

Banky, které zmizely. Kvíz pro pamětníky

Důvodem může být to, že jejich pozice ve sloučené bance ještě není jasná, můžou chtít časem skončit, nebo prostě tyto informace nechtějí zveřejňovat. Ne všichni zaměstnanci přebírané banky logicky dostanou dlouhodobější příležitost pokračovat na dosavadní nebo jiné přijatelné pozici. Případné zdvojení pozic není efektivní a zpravidla to bývá jen řešení pro přechodné období.

K fúzi obou společností došlo formálně k 1. lednu 2022. Společnost Equa bank při ní zanikla, veškeré její jmění přešlo na společnost Raiffeisenbank – včetně všech práv a povinností ze smluv uzavřených s klienty.

Klienti poznají přechod Equa bank pod Raiffeisenbank naplno až v září nebo říjnu, zatím se pro ně – kromě sloučení limitu pro pojištění vkladů – v praxi nic zásadního nezměnilo.

„Máme za sebou máme právní fúzi k 1. lednu. Provozní a systémovou fúzi máme teprve před sebou. Ta proběhne ve třetím čtvrtletí tohoto roku,“ potvrdil nedávno v rozhovoru pro E15 Igor Vida, šéf Raiffeisenbank.

Binokulár. Zlobil. Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! Už jsme i na Instagramu.

Olga Skalková

Autor článku Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli, chodí do... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění, telekomunikací a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 8 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 3. 2022 22:05, Karel

@qwertz, uznávám Váš agrument z anglické citace. Stále si ale myslím, že odchod tak malé banky ze státu, kde stát ovládá největší banky na trhu, nebude mít na ruské občany žádný efekt. Naopak Raiffka své zisky může posílat k sobě do Rakouska a tím z ruské ekonomiky ty peníze odčerpávat. Úplně stejně se některým internetovým kafralům nelíbí, že si vlastníci bank v ČR odčerpávají zisk k sobě do zahraničí.

Zobrazit celé vlákno

+3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (8 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Moneta vylepšila prémiový účet Gold. Má i lepší spoření

17. 7. 2024 | Petr Kučera | 1 komentář

Moneta vylepšila prémiový účet Gold. Má i lepší spoření

Moneta Money Bank od července vylepšila svůj prémiový účet Gold. Klienti nově získají čtyři vstupy do letištních salónků po celém světě zdarma, banka slibuje také zvýhodněnou úrokovou... celý článek

ČSOB spouští nový věrnostní program. Láká na odměny za Kate Coiny

16. 7. 2024 | Petr Kučera

ČSOB spouští nový věrnostní program. Láká na odměny za Kate Coiny

Československá obchodní banka (ČSOB) přichází s novým věrnostním programem. Za využívání produktů této finanční skupiny – později snad i externích partnerů – začnou klienti dostávat... celý článek

Společný účet dává jistotu

9. 7. 2024 | PR text

Společný účet dává jistotu

Nejen o budouci dovolené, ale i o financích v rodinách čím dál víc rozhodují partneři společně. Podle průzkumu poradenské Partners Banky v Česku využívá už 51 % párů různé formy společných... celý článek

Banka Creditas koupila většinu v záložně Ney

2. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ

Banka Creditas koupila většinu v záložně Ney

Banka Creditas získala nadpoloviční podíl v kampeličce Ney spořitelní družstvo. Spořitelní družstvo bude dál působit jako dceřiná společnost banky. Cenu a další podmínky nákupu Creditas... celý článek

Před nevýhodnými kurzy DCC vás ochrání jen polovina bank. Na co si dát pozor

1. 7. 2024 | Petr Kučera

Před nevýhodnými kurzy DCC vás ochrání jen polovina bank. Na co si dát pozor

Nechtěnou službu mnohdy neúmyslně využije i jinak dobře informovaný spotřebitel. Obrana proti ní přitom může být stejně jednoduchá jako nastavení limitů na kartě. Proč některé banky... celý článek

Partners Financial Services