ČSOB má rekordní zisk, zvýšila ho o čtvrtinu

| rubrika: Aktuality | 13. 2. 2020 10:57 | 6 komentářů

Skupina ČSOB loni zvýšila čistý zisk o 25 procent na 19,7 miliardy korun. Provozní výnosy loni narostly o 14 procent na 42,4 miliardy korun, zatímco provozní náklady vzrostly o sedm procent na 19 miliard korun.

Rychlému růstu čistého zisku výrazně pomohly jednorázové položky. Bez nich by čistý zisk loni vzrostl o šest procent. Šlo o výnos ve výši 2,1 miliardy plynoucímu z přecenění 55% podílu v Českomoravské stavební spořitelně v souvislosti s akvizicí zbylých 45 % akcií, dále o jednorázový výnos z odprodeje ČSOB Asset Management nebo z vypořádání staršího právního sporu.

ČSOB se pochlubila i tím, že rychle roste počet klientů, kteří využívají mobilní bankovnictví. V meziročním srovnání stoupl počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví o 31 procent na 384 tisíc. O 34 procent se zvýšil počet mobilních bankovních transakcí.

Počet uživatelů internetového bankovnictví naopak stagnovalo na úrovni 1,03 milionu. Celkový počet klientů skupiny ČSOB meziročně klesl o zhruba 27 tisíc na 4,241 milionu.

Objem úvěrů se meziročně zvýšil o pět procent na 781 miliard korun. Objem vkladů vyrostl o tři procenta a činil 960 miliard. Bilanční suma skupiny ČSOB meziročně narostla o osm procent na 1,631 bilionu korun. Kapitálová přiměřenost ČSOB stoupla na 19,2 procenta.

Tržní podíly ČSOB na klíčových trzích.


Jak si vedou další banky?

 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 2. 2020 9:24, Svatý Petr

V případě provozní ztráty nebo obtížné situace na trzích bych pochopil, že nebudou vypláceny bonusy. A neměl bych s tím žádný problém (ostatně už jsem to tu zažil při krizi 2008/2009). Ale v této situaci mě prostě přijde smutné, že aspoň něco symbolického jako poděkování není. Zejména když není možnost vlastnit akcie banky a participovat na dlouhodobé prosperitě aspoň takto.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

14. 2. 2020 8:21

V případě provozní ztráty byste také trval na promítnutí do mezd zaměstnanců? Jestli se vám nelíbí vaše finanční ohodnocení, změňte lokál, nebo začněte podnikat a veškeré zisky zůstanou jen vám...

Zobrazit celé vlákno

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

banky, čsob

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.