PRÁVĚ TEĎ: Zuno bank končí!

| rubrika: Co se děje | 4. 10. 2016
Skupině Raiffeisen se loni nepodařilo ztrátový projekt nové banky prodat, nyní oznámila, že do poloviny příštího roku ho ukončí. Čtvrt milionu klientů banky může zůstat v klidu, nic se pro ně nemění, postupně budou přesunuti pod křídla Raiffeisenbank (v Česku) a Tatra banky (na Slovensku).

Československá banka Zuno nejprve startovala v roce 2010 na Slovensku, v roce 2011 začala fungovat i pro Česko. Na český trh vstupovala prakticky současně s Air bank a Equa Bank. Pod heslem U nás získáte vždy top úroky se účastnila následného honu na klienty, při kterém se úroky spořicích účtů šroubovaly do dnes téměř nepředstavitelných výšin. 

Ke konci letošního srpna měla banka dohromady v Česku a na Slovensku skoro 266 tisíc klientů, 22 miliard korun v depozitech, 2,3 miliardy korun úvěrů a 200 zaměstnanců. Česká pobočka banky loni meziročně vykázala ztrátu 151 milionů korun, v roce 2014 to bylo 216 milionů korun.

Zuno představuje typickou internetovou banku, zaměřenou prakticky výhradně na uživatele vládnoucí internetem a chytrými telefony. Od svého vzniku se jí ale nepodařilo dostat do černých čísel. Už v roce 2013 v rozhovoru pro Lidovky si ředitel české větve Raiffesenbank Mario Drosc nad nepříznivými finančními výsledky Zuna zaspekuloval: „Jednou z možností je, že by český klientský kmen Zuna přešel pod českou Raiffeisenbank, slovenští klienti Zuna pod slovenskou Tatra banku.“

Loni už ale nebylo žádným tajemstvím, že Zuno je na prodej. Dokonce už jsme všichni mysleli, že ruka je v rukávě, v březnu ale lucemburský zájemce ABH Holdings nečekaně od obchodu ustoupil a Zuno zůstalo na ocet.

Anketa

Máte účet u ZUNO?

Ve dnes rozeslané tiskové zprávě informuje mluvčí Zuna, že skupina Raiffeisen Bank International Group nechce v Česku a na Slovensku dělat tentýž byznys dvojmo a že Zuno bank postupně ukončí svoji činnost. Její bankovní aktivity převezme nejpozději do poloviny příštího roku v Česku Raiffeisenbank, na Slovensku Tatra banka. 

„Klienti ZUNO nemusejí v tento okamžik podnikat žádné kroky. I nadále jim budeme poskytovat potřebný servis. Od 21. října letošního roku však již nebudeme nabízet služby novým klientům,“ říká Oyvind Oanes, generální ředitel ZUNO, a dodává: „O dalších krocích budeme samozřejmě všechny naše klienty informovat s dostatečným předstihem.“

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banky, raiffeisenbank, zuno

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.