AXA: Biometrické podpisy mění pravidla hry

PR článek | rubrika: FINEXPO | 7. 3. 2016
Chytré telefony, bezkontaktní platby… Výdobytky digitální éry jsou stále důležitější součástí našich životů. AXA nyní přichází s další novinkou. Biometrické podpisy zásadním způsobem změní sjednávání pojistných smluv. Ušetří čas, administrativu i přírodu.
AXA: Biometrické podpisy mění pravidla hry

Komerční spolupráce

Zavedení biometrického podpisu má několik zásadních výhod. Především se významně zkrátí proces zpracování smlouvy od jejího vzniku až do jejího uložení v systémech společnosti AXA. Klienti pak určitě ocení i to, že smlouvu a další dokumenty nebudou muset podepisovat každý zvlášť. Biometrický podpis pořízený pomocí speciální elektronické podložky (SignPadu) a pera stačí sejmout pouze jednou. Podpis už se následně sám překopíruje do všech dokumentů, které vyžadují stvrzení klientem. Další zásadní výhodou je snížení chybovosti celého procesu, protože v elektronicky zpracované smlouvě je až sedmkrát méně překlepů a chybných údajů než ve smlouvě papírové.

Biometrické podpisy ale nešetří pouze čas. Elektronické zpracování smluv s sebou přináší také mnohem menší zátěž na administrativu. Zatímco ke zpracování deseti tisíc smluv je průměrně potřeba dvacet administrativních pracovníků, stejné množství biometricky podepsaných zvládne zpracovat jediný člověk. Odpadne totiž zdlouhavé scanování a kontrola, jestli je vše vyplněno tak, jak má.

To nejdůležitější jsme si nechali na konec. Ekologické dopady zavedení biometrických podpisů jsou zcela zásadní. Zasláním 500 tisíc elektronických výpisů a smluv namísto papírových se ušetří přibližně dva miliony listů kancelářského papíru, na jejichž výrobu jsou zapotřebí až tři sta dospělých stromů.

Podepisujte se chytře, ekologicky a rychle! Podepisujte se s námi! Jsme pojišťovna AXA, lídr technologických inovací v pojišťovnictví.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Opravdu potřebujete kartu z plastu? Banky vám dají na výběr

21. 3. 2023 | Olga Skalková | 6 komentářů

Opravdu potřebujete kartu z plastu? Banky vám dají na výběr

Možnost říct si o kartu jen ve virtuální podobě dostane víc lidí. Přesto jsou situace, kdy vyplatí mít jednu plastovou.

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

16. 3. 2023 | Jana Divinová, Petr Kučera | 3 komentáře

Kdo vlastní banky v Česku a které jsou opravdu české. Přehled

Projděte si přehled majitelů bank a stavebních spořitelen v České republice.

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

14. 3. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

Za největší banku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka. celý článek

Nový Prostor už zaplatíte i kartou. Sto prodejců má terminály

13. 3. 2023 | redakce Peníze.CZ

Nový Prostor už zaplatíte i kartou. Sto prodejců má terminály

Za časopis Nový Prostor už lze zaplatit bezhotovostně – kartou, mobilem nebo hodinkami. Díky spolupráci stejnojmenné organizace a společnosti Mastercard získalo sto prodejců bezkontaktní... celý článek

Platební nálepky končí v další bance. Zůstanou v poslední

13. 3. 2023 | Petr Kučera

Platební nálepky končí v další bance. Zůstanou v poslední

Hello bank už nebude vydávat nové platební nálepky. Ty stávající je možné využívat až do konce jejich vyznačené platnosti.

Partners Financial Services