Nestandardní posuzování námitek WPB Capital a podjatost pracovníků ČNB

redakce Peníze.CZ | rubrika: Co se děje | 6. 6. 2014
WPB Capital obdrželo 5. června 2014 od ČNB další z mnoha usnesení, která potvrzují nestandardnost správního řízení, které s WPB již od 15. 5. 2013 vede. ČNB tímto usnesením zastavila řízení, ve kterém WPB důvodně namítalo podjatost vybraných pracovníků ČNB, kteří se přímo podílejí na vedení správního řízení. WPB Capital mimo jiné disponuje informacemi, že jeden z členů bankovní rady, který je podepsaný pod řadou rozhodnutí směrem k WPB, přímo komunikoval s bývalým členem družstva – Ing. Pavlem Petrovičem, který stojí za řadou šikanózních útoků na WPB a jeho představitele.

Dne 27. 2. 2014 namítlo WPB podjatost určitých pracovníků ČNB z odboru dohledu obezřetnosti a pracovníků odboru sekce licenčních a správních řízení z důvodu neobjektivity, porušování a zneužívání pravomocí a porušování základních procesních povinností, například formou ovlivňování nezávislého auditora pracovníkem ČNB.

WPB se v stížnosti na podjatost vymezilo zejména vůči skutečnosti, že se ČNB v rámci probíhajícího správního řízení s WPB dopustila mnoha zásadních pochybení. WPB má za to, že zmiňované správní řízení je založené na účelových podáních osob blízkých bývalému členu, Ing. Pavlu Petrovičovi, přičemž fakta v nich jsou záměrně zkreslena, tak aby poškodila WPB Capital. ČNB přitom v rozporu se správním řádem zakládala do spisu podobné dokumenty, aniž by bylo uvedeno, kterou úřední osobou a za jakým účelem byly obstarány.

Právě dokazování skutečností formou výslechů osob z okolí Ing. Pavla Petroviče, které se podílely na očerňování WPB  před začetím, ale i v průběhu správního řízení, by zajisté bylo klíčovým důkazem ve prospěch WPB. Pracovníci ČNB odpovědní za vedení správního řízení však zcela nepochopitelně neumožnili WPB jediný účinný způsob obrany vůči těmto podáním, čímž vzniklo důvodné podezření ze zjevné zaujatosti těchto osob.

Rozpačitě pak rovněž vyznívají vyhýbavé odpovědi ČNB na dotazy WPB, zda je pravdou, že se jeden z členů bankovní rady ČNB opakovaně osobně setkal s Ing. Pavlem Petrovičem, s kterým si mimochodem přátelsky tykají, zda navštívil zasedání klubu FIDO, kterého je Ing. Pavel Petrovič předsedou a zda jej, případně i třetí osoby, informoval o průběhu správního řízení vedeném s WPB Capital, o jeho finanční situaci a o tom, že ČNB je připravena rozhodnout o odejmutí povolení působit jako družstevní záložna ještě v čase před vydáním samotného rozhodnutí v této věci.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Česká Expobank je na prodej, potvrdil majitel

21. 10. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Česká Expobank je na prodej, potvrdil majitel

Ruská Expobank jedná o prodeji svých poboček v Česku, Srbsku a Lotyšsku. Novinářům to řekl Igor Kim, její hlavní akcionář a předseda představenstva.

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

19. 10. 2021 | Petr Kučera

Mallpay dá k nákupu delší záruku a pojištění, ruší paušál

Tříletá záruka a pojištění proti krádeži nebo rozbití nákupu. Platební služba Mallpay přichází s dalším vylepšením své karty. A místo čtyř „tarifů“ nově nabízí jenom dva – oba zdarma. celý článek

Expobank opět vylepší spoření. Láká i na další výhody

18. 10. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Expobank opět vylepší spoření. Láká i na další výhody

Expobank od pondělí 25. října zvýší úrokovou sazbu na Neo účtu na 1,4 % z dosavadních 0,75 % ročně. Na vyšší úrok dosáhnou automaticky dosavadní i noví klienti, a to na celý vklad bez... celý článek

Banky zrychlují i platby v eurech. Okamžitě ale nepřijdou

18. 10. 2021 | Olga Skalková

Banky zrychlují i platby v eurech. Okamžitě ale nepřijdou

Za jak dlouho přijde SEPA platba? Které banky dokážou převést eura ještě ve stejný den a do kdy je potřeba takovou transakci zadat? A kdy začnou fungovat okamžité platby v eurech?

Peníze vyřešíme z gauče. Bankovní pobočky mizí

17. 10. 2021 | Michal Skalický | 3 komentáře

Peníze vyřešíme z gauče. Bankovní pobočky mizí

Mezi lety 2014 a 2020 klesl počet bankovních poboček téměř o čtvrtinu a banky nechtějí na pobočkách poskytovat běžný servis. Digitalizace tento trend ještě uspíší, píše v komentáři... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.