Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nestandardní posuzování námitek WPB Capital a podjatost pracovníků ČNB

| rubrika: Co se děje | 6. 6. 2014
WPB Capital obdrželo 5. června 2014 od ČNB další z mnoha usnesení, která potvrzují nestandardnost správního řízení, které s WPB již od 15. 5. 2013 vede. ČNB tímto usnesením zastavila řízení, ve kterém WPB důvodně namítalo podjatost vybraných pracovníků ČNB, kteří se přímo podílejí na vedení správního řízení. WPB Capital mimo jiné disponuje informacemi, že jeden z členů bankovní rady, který je podepsaný pod řadou rozhodnutí směrem k WPB, přímo komunikoval s bývalým členem družstva – Ing. Pavlem Petrovičem, který stojí za řadou šikanózních útoků na WPB a jeho představitele.

Dne 27. 2. 2014 namítlo WPB podjatost určitých pracovníků ČNB z odboru dohledu obezřetnosti a pracovníků odboru sekce licenčních a správních řízení z důvodu neobjektivity, porušování a zneužívání pravomocí a porušování základních procesních povinností, například formou ovlivňování nezávislého auditora pracovníkem ČNB.

WPB se v stížnosti na podjatost vymezilo zejména vůči skutečnosti, že se ČNB v rámci probíhajícího správního řízení s WPB dopustila mnoha zásadních pochybení. WPB má za to, že zmiňované správní řízení je založené na účelových podáních osob blízkých bývalému členu, Ing. Pavlu Petrovičovi, přičemž fakta v nich jsou záměrně zkreslena, tak aby poškodila WPB Capital. ČNB přitom v rozporu se správním řádem zakládala do spisu podobné dokumenty, aniž by bylo uvedeno, kterou úřední osobou a za jakým účelem byly obstarány.

Právě dokazování skutečností formou výslechů osob z okolí Ing. Pavla Petroviče, které se podílely na očerňování WPB  před začetím, ale i v průběhu správního řízení, by zajisté bylo klíčovým důkazem ve prospěch WPB. Pracovníci ČNB odpovědní za vedení správního řízení však zcela nepochopitelně neumožnili WPB jediný účinný způsob obrany vůči těmto podáním, čímž vzniklo důvodné podezření ze zjevné zaujatosti těchto osob.

Rozpačitě pak rovněž vyznívají vyhýbavé odpovědi ČNB na dotazy WPB, zda je pravdou, že se jeden z členů bankovní rady ČNB opakovaně osobně setkal s Ing. Pavlem Petrovičem, s kterým si mimochodem přátelsky tykají, zda navštívil zasedání klubu FIDO, kterého je Ing. Pavel Petrovič předsedou a zda jej, případně i třetí osoby, informoval o průběhu správního řízení vedeném s WPB Capital, o jeho finanční situaci a o tom, že ČNB je připravena rozhodnout o odejmutí povolení působit jako družstevní záložna ještě v čase před vydáním samotného rozhodnutí v této věci.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK