Expobank výrazně zvýšila úrok na termínovaném vkladu

| rubrika: Aktuality | 3. 3. 2020 15:24

Expobank zvýšila úrokovou sazbu u svého termínovaného vkladu IQ Maxi při půlročním uložení peněz z 1,2 na 1,7 procenta. Kdo by nabídku chtěl využít, musí si připravit minimálně 100 tisíc korun.

Stejně banka úrok upravila i u eurové a dolarové varianty vkladu, u nich je třeba uložit minimálně 3700 eur nebo 4500 amerických dolarů.

„Kdo si prostřednictvím IQ Maxi nyní uloží milion korun, za půl roku zaručeně vydělá po zdanění přes sedm tisíc korun,“ vypočítává Přemysl Valouch, ředitel personálního bankovnictví Expobank CZ.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

Na půlročním termínovaném vkladu dává vyšší úrok jen záložna Ney, a to rovná dvě procenta. U záložen ale musíte myslet na pravidlo 1:10, kdy do členského vkladu musíte dát minimálně ekvivalent desetiny vašich úspor v kampeličce. Zhodnocení členského vkladu pak závisí na hospodářských výsledcích záložny.

Konkurencí jsou nejlepší spořicí účty, na nichž jsou peníze – na rozdíl od termínovaného vkladu – kdykoli k dispozici. Nejvyšší úrok momentálně Trinity Bank, a to 2,08 procenta pro vklady nad milion korun. Vyšší sazbu než konkurence – 1,88 % – má i pro vklady od 250 tisíc do milionu. ING Bank pak láká na dvě procenta pro nové vklady do 300 tisíc korun, po půl roce úrok sníží na 0,5 procenta. 

Sama Expobank také na svém bezplatném Neo účtu nabízí úrok 1,6 procenta bez omezení výše vkladu.


Kam uložit peníze?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.