Za rok až 2,5 %. Záložna s nejlepšími úroky dál vylepšuje spoření

pk | rubrika: Aktuality | 25. 6. 2019 09:20 | 1 komentář

Spořitelní družstvo Ney dál zvyšuje úrokové sazby u termínovaných vkladů, přestože i předtím jim patřilo čelo žebříčků.

Roční vklad se nově úročí 2,5 % ročně. Zatím není jasné, jestli půjde jen o dočasné zvýšení standardní sazby, která před týdnem stoupla na 2,2 % z dřívějších 1,8 %. Sazba 2,5 % platí pro vklady uzavřené do konce srpna nebo do odvolání, uvádí Ney.

Delší vklady zůstávají beze změny, úroky tam naposled stouply před týdnem: Dvouletý nabízí 2,5 % ročně, tříletý a čtyřletý 2,6 %. Nemění se ani sazby pětiletých (2,6 %), sedmiletých (2,7 %) a desetiletých (2,8 %) termínovaných vkladů.

Všechny sazby platí u varianty, při níž se úroky nepřipisují průběžně, ale až na konci vkladu.

Ať inflace nežere

Dva ze tří dluhopisů, které ministerstvo občanům nabízí, zdaleka nepokryjí ani plánovanou inflaci. A z té ztráty si stát ještě strhne 15% daň.

Vyplatí se nové spořicí dluhopisy? Víme, kdo dá víc

Od poloviny června nabízí záložna nově i termínované vklady na kratší období: tři měsíce s úrokem 1,7 % ročně, šest měsíců 1,9 %.

Kampelička Ney si tak vylepšila pozici před konkurenční Artesou – obě nabízejí obecně nejvyšší úroky.

Dodejme ale, že pro záložny platí pravidlo 1:10. Oproti bankám musíte počítat i s členským vkladem. Úročit se vám pak může jenom desetinásobek členského vkladu. Kdo tedy chce dát na termínovaný vklad třeba 100 000 Kč, musí přidat ještě 10 000 Kč jako členský vklad. Tato jedenáctina celkového vkladu není ani úročena, ani se na ni nevztahuje státní systém pojištění vkladů. Může se zhodnocovat, nebo naopak znehodnocovat podle hospodářských výsledků záložny.

Mezi bankami hledejte nejvyšší úrok na termínovaných vkladech v Creditas, Equa bank, Expobank, Sberbank a u vyšších vkladů v J&T Bance. Absolutním vítězem je pak úrok ve výši 3,1 procenta ročně – ten vám připíše Creditas na konci spoření, když tam peníze uložíte na deset let.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 13 komentářů

Čtvrtina Čechů nemá rezervu, když přijde o příjem

Pro případ ztráty pravidelného příjmu má více než třetina Čechů (35 %) finanční rezervu na čtyř a více měsíců. Pětina lidí (20 %) by vydržela přinejmenším sedm měsíců. Ukázal to průzkum... celý článek

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

14. 6. 2021 | Jiří Hovorka | 44 komentářů

Jak porazit inflaci. Spořicí účet už nestačí

Inflace se drží kolem tří procent. Když necháváte úspory na běžném účtu v bance, ztrácejí svou hodnotu. Jen o trochu si polepšíte spořicím účtem nebo termínovaným vkladem. Ukážeme vám... celý článek

Spořicí účet jako bonus ke stavebku. Tady je recenze

28. 5. 2021 | Petr Kielar, Petr Kučera | 8 komentářů

Spořicí účet jako bonus ke stavebku. Tady je recenze

ČSOB Stavební spořitelna (Liška, dříve Českomoravská stavební spořitelna) přichází s novým tarifem nazvaným Duo. Je bez poplatků a na první rok nabízí úrokovou sazbu 0,5 %. To je momentálně... celý článek

První Dluhopis Republiky už lze koupit bez poplatku

26. 5. 2021 | Petr Kučera | 12 komentářů

První Dluhopis Republiky už lze koupit bez poplatku

Alespoň částečnou možnost online objednávky spouští ministerstvo financí po dvou a letech od úvodní emise Dluhopisů Republiky – a víc než rok od začátku koronavirových omezení.

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

14. 4. 2021 | Petr Kučera | 22 komentářů

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

Čtvrtina Čechů se vůbec nesnaží chránit své úspory před inflací. Za nejvhodnější způsob ukládání peněz totiž považují hotovost nebo běžný účet, ukázal březnový průzkum Generali Investments... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.