Za rok až 2,5 %. Záložna s nejlepšími úroky dál vylepšuje spoření

| rubrika: Aktuality | 25. 6. 2019 09:20 | 1 komentář

Spořitelní družstvo Ney dál zvyšuje úrokové sazby u termínovaných vkladů, přestože i předtím jim patřilo čelo žebříčků.

Roční vklad se nově úročí 2,5 % ročně. Zatím není jasné, jestli půjde jen o dočasné zvýšení standardní sazby, která před týdnem stoupla na 2,2 % z dřívějších 1,8 %. Sazba 2,5 % platí pro vklady uzavřené do konce srpna nebo do odvolání, uvádí Ney.

Delší vklady zůstávají beze změny, úroky tam naposled stouply před týdnem: Dvouletý nabízí 2,5 % ročně, tříletý a čtyřletý 2,6 %. Nemění se ani sazby pětiletých (2,6 %), sedmiletých (2,7 %) a desetiletých (2,8 %) termínovaných vkladů.

Všechny sazby platí u varianty, při níž se úroky nepřipisují průběžně, ale až na konci vkladu.

Ať inflace nežere

Dva ze tří dluhopisů, které ministerstvo občanům nabízí, zdaleka nepokryjí ani plánovanou inflaci. A z té ztráty si stát ještě strhne 15% daň.

Vyplatí se nové spořicí dluhopisy? Víme, kdo dá víc

Od poloviny června nabízí záložna nově i termínované vklady na kratší období: tři měsíce s úrokem 1,7 % ročně, šest měsíců 1,9 %.

Kampelička Ney si tak vylepšila pozici před konkurenční Artesou – obě nabízejí obecně nejvyšší úroky.

Dodejme ale, že pro záložny platí pravidlo 1:10. Oproti bankám musíte počítat i s členským vkladem. Úročit se vám pak může jenom desetinásobek členského vkladu. Kdo tedy chce dát na termínovaný vklad třeba 100 000 Kč, musí přidat ještě 10 000 Kč jako členský vklad. Tato jedenáctina celkového vkladu není ani úročena, ani se na ni nevztahuje státní systém pojištění vkladů. Může se zhodnocovat, nebo naopak znehodnocovat podle hospodářských výsledků záložny.

Mezi bankami hledejte nejvyšší úrok na termínovaných vkladech v Creditas, Equa bank, Expobank, Sberbank a u vyšších vkladů v J&T Bance. Absolutním vítězem je pak úrok ve výši 3,1 procenta ročně – ten vám připíše Creditas na konci spoření, když tam peníze uložíte na deset let.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.