Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 2. 2022 | 36 komentářů
Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

Zdroj: Shutterstock

Nejvýhodnější stavební spoření teď nabízí Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka). Podmínkou je, že smlouvu sjednáte online – pak nebudete platit vstupní poplatek a navíc získáte bonus 2000 korun. Akce probíhá od začátku února do konce března.

Podmínkou pro získání dvoutisícového bonusu je kromě online uzavření už jen dodržení šestileté doby spoření. Po tuto dobu je nutné spořit také proto, abyste nepřišli o státní podporu ve výši až 2000 korun ročně.

Pro maximální výnos na stavebním spoření je potřeba po dobu šesti let ukládat 20 tisíc korun ročně, tedy zhruba 1700 korun měsíčně. Při této pravidelné úložce dělá čistá roční úroková sazba u akční nabídky od Buřinky 4,51 %. Web Stavebky.cz ji počítá po zhodnocení o státní podporu, o úrok od stavební spořitelny (1,5 %) a naopak od zhodnocení odečítá veškeré poplatky a 15% daň z výnosu. Za šest let spoření po 1700 korunách měsíčně budete na konci mít 140 340 korun z postupně vložených 122 400 korun.

Srovnejte to s námi

Zdroj: Shutterstock

Hledáte to nejlepší? Zkuste to s námi. Rychle, objektivně a zadarmo.

Na spořicím účtu nebo termínovaném vkladu byste pro získání čistého ročního úroku ve výši 4,51 % potřebovali roční sazbu 5,31 % (i výnos ze spořicích účtů a termínovaných vkladů se totiž daní 15% sazbou).

Novou akci dnes vyhlásila i Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS). Ta pro rok 2022 zdvojnásobuje úrokovou sazbu (z 1,5 na 3 %) na stavebním spoření. Zvýšený úrok ale platí jen na rok 2022, v dalších letech spoření klesne sazba na 1,5 %. Nabídka trvá do konce dubna a lze ji spojit s další akcí od RSTS: bonusem 2000 korun pro ty, kdo si zároveň se stavebním spořením založí i nový účet v Raiffeisenbank. Kombinace obou akcí je výnosově těsně za aktuální nabídkou od Buřinky – pode výpočtů Stavebky.cz je rozdíl za celou dobu spoření jen lehce přes dvě stě korun.

Další v pořadí je nabídka od Moneta stavební spořitelny, která sice nabízí nejvyšší úrok (1,7 %), ale momentálně k tomu nemá žádnou akci. U ní se dostanete v celkovém zhodnocení na čistý roční úrok 4,13 %, za šest let měsíčního ukládání 1700 korun si naspoříte 138 693 korun.

Podrobné porovnání stavebního spoření najdete na webu Stavebky.cz.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+63
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 36 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 2. 2022 22:08, Petr

Jen blázen si nyní založí stavebko na 6 let, když se inflace dotýká dvouciferneho čísla. Pozítří ČNB zřejmě opětovně zvýší sazbu někam nad 4% a na SU opětovně naskočí úroky.Již nyní dává Creditas úrok 3,6%,i některé další banky nad 3%. Obrovská výhoda proti stavebku je ta, že vkladatel může okamžitě, bez sankce, své peníze vybrat, převést jinam, kde je to výhodnější...

+55
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

1. 2. 2022 15:31

zrusteto 80 procent lidi v cesku ma problemi se uzivit v te ummnele drahote

-34
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (36 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Nejlepší stavební spoření v září. Porovnali jsme nabídky

7. 9. 2022 | Petr Kielar | 2 komentáře

Nejlepší stavební spoření v září. Porovnali jsme nabídky

Stavební spořitelny zvýšily úročení vkladů, odstranily vstupní poplatky a nabízejí bonusy za novou smlouvu. U které teď nejlíp zhodnotíte vklady?

Vyplatí se stavební spoření? Bez státního příspěvku to bude nuda

17. 8. 2022 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Vyplatí se stavební spoření? Bez státního příspěvku to bude nuda

Výhodnost stavebka výrazně zvyšuje státní příspěvek. Pokud ho vláda zruší, bude nezajímavé. Základní úrok v ekonomice centrální banka stanovila na 7 %, stavební spořitelny dávají nejvíc... celý článek

Nejlepší stavební spoření v červnu. Porovnali jsme nabídky

8. 6. 2022 | Petr Kielar | 1 komentář

Nejlepší stavební spoření v červnu. Porovnali jsme nabídky

Stavební spořitelny zvyšují úrokové sazby a přidávají bonusy. U které teď nejlíp zhodnotíme vklady?

Stavební spoření jako termínovaný vklad. Známe nejvýhodnější nabídky

30. 5. 2022 | Petr Kielar | 16 komentářů

Stavební spoření jako termínovaný vklad. Známe nejvýhodnější nabídky

Ani na stavební spoření není nutné pravidelně ukládat peníze. Je možné jednorázově vložit větší částku. Prozkoumali jsme, jak si stojí stavební spořitelny ve srovnání s termínovanými... celý článek

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

4. 5. 2022 | Petr Kielar | 15 komentářů

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

Stavební spořitelny zvyšují úročení vkladů a přidávají bonusy. Zhodnocení úspor překračuje pět procent – to je téměř o dva procentní body víc než před rokem. Kdo v květnu nabízí nejvýhodnější... celý článek

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.