Nechcete platit za nové stavebko? Stačí si počkat, ukazuje analýza

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 5. 1. 2021 15:30
Nechcete platit za nové stavebko? Stačí si počkat, ukazuje analýza

Zdroj: Shutterstock

Když uzavíráte smlouvu o stavebním spoření, máte skoro poloviční šanci, že nebudete muset platit vstupní poplatek. Přesněji řečeno: pokud jste loni smlouvu náhodně uzavřeli u jakékoli z pěti stavebních spořitelen, měli jste 45% šanci, že se zrovna trefíte do doby, kdy spořitelna poplatek v akci odpouštěla. Ukazuje to analýza webu Stavebky.cz.

Obvyklý poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření činí jedno procento z cílové částky. Toto základní nastavení mají dnes všechny stavební spořitelny. Cílová částka pro takzvané spořicí smlouvy, kdy chcete získat maximálně výhodné spoření se státním příspěvkem, se nastavuje v rozhraní 150 až 200 tisíc korun. Na vstupním poplatku tak lze ušetřit obvykle 1500 až 2000 korun.

„V loňském roce skutečně nebylo složité uzavřít smlouvu o stavebním spoření bez vstupního poplatku, stačilo si počkat. Zvýhodnění se netýká jen tarifů, které by jinak byly méně výhodné. Často jsou se slevou nabízeny i tarify, které by byly zajímavé i bez slevy,“ říká Petr Kielar z webu Stavebky.cz.

Stavebko zařídíme!

Libo stavební spoření? Jedno, dvě, tři? Jen tak na spoření, nebo případně i kvůli úvěru ze stavebního spoření? Srovnáme, pomůžeme vybrat, domluvíme.

Zmíněná 45% šance na smlouvu bez poplatku se loni týkala situace, kdy chcete smlouvu pro jakéhokoli klienta bez omezení věku. Analýza zjistila, že ještě větší šance na „bezpoplatkovou akci“ je u smluv pro mladé nebo naopak starší klienty.

Například Modrá pyramida loni nabízela po celý rok smlouvy bez poplatku pro mladé do 26 let (včetně) a pro klienty od 55 let věku. Moneta stavební spořitelna nabízela po celý rok smlouvu zdarma pro mladé, kteří nedovršili 24 let věku a pro zralé klienty od 55 let.

Spořitelny nejspíš budou v podobných akčních nabídkách pokračovat i letos. Jako první začala na bonusy lákat Liška (ČMSS). A Moneta stavební spořitelna má sjednání stavebního spoření bez poplatku, když to uděláte online.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+30
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

První letošní akce na stavebko. Liška láká na bonusy s ČSOB

4. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

První letošní akce na stavebko. Liška láká na bonusy s ČSOB

Českomoravská stavební spořitelna (Liška) jako první v roce 2021 spustila nové marketingové akce na podporu prodeje stavebního spoření. Upozornil na to web Stavebky.cz.

Stavebko! Jak nepřijít o maximální státní příspěvek

29. 12. 2020 | Daniel Tácha | 10 komentářů

Stavebko! Jak nepřijít o maximální státní příspěvek

Poslední dny v roce jsou ideální dobou na kontrolu vkladů do stavebního spoření. Pokud ho máte a nepošlete peníze, přijdete o státní příspěvek až dva tisíce korun. Když si neuložíte... celý článek

ČMSS má nového šéfa obchodu

17. 12. 2020 | Jiří Hovorka

ČMSS má nového šéfa obchodu

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) hlásí změnu ve vedení. V představenstvu nahradí od května roku 2021 Jochena Maiera místopředseda představenstva Hypoteční banky Vlastimil... celý článek

Vyplatí se Dluhopis Republiky? Prozkoumali jsme dárek od Schillerové

14. 12. 2020 | Petr Kučera | 82 komentářů

Vyplatí se Dluhopis Republiky? Prozkoumali jsme dárek od Schillerové

Jsou státní dluhopisy výhodnější než ostatní možnosti, pokud nechcete riskovat ani dočasnou ztrátu jediné koruny? Na co si dát pozor? Projděte si porovnání.

Úspory v bankách jsou bezpečné i za korony. Stačí si hlídat limit

5. 12. 2020 | Renata Lichtenegerová | 17 komentářů

Úspory v bankách jsou bezpečné i za korony. Stačí si hlídat limit

„Na řešení případných úpadkových situací tuzemských bank spojených s koronavirovou nebo jakoukoliv jinou krizí jsme připraveni,“ říká Renáta Kadlecová, šéfka Garančního systému finančního... celý článek

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.