Moneta o víkendu přejmenuje Wüstenrot a má nový účet

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 2. 7. 2020 11:15 aktualizováno 3. 7. 2020 12:52 | 14 komentářů
Moneta o víkendu přejmenuje Wüstenrot a má nový účet

Zdroj: Milan Sommer/Shutterstock

Po 27 letech zmizí tuto sobotu z českého finančního trhu značka Wüstenrot stavební spořitelna. Přejmenuje se na Moneta stavební spořitelna.

Jde o důsledek akvizice, která byla dokončena na začátku letošního dubna. Moneta Money Bank koupila aktivity Wüstenrotu v Česku.

Spořitelna Wüstenrot v Česku působí od roku 1993, kdy zde stavební spoření začínalo.

Moneta o víkendu také přesměruje doménu wuestenrot.cz na moneta.cz. Kontaktní informace, produkty i dokumenty, tak klienti Wüstenrotu nově najdou na webu Monety, kde pro ně bude speciální sekce.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Srovnejte si to s námi

Z trhu zatím naopak nemizí Wüstenrot hypoteční banka. K fúzi z hypoteční částí Monety ještě skupina nezískala souhlas České národní banky. „V souladu s naší integrační strategií a při obdržení regulatorního souhlasu plánujeme tuto fúzi dokončit do konce letošního roku,“ říká Zuzana Filipová, mluvčí Monety.

Propojování Wüstenrotu s Monetou je v plném proudu. Zaměstnanci stavební spořitelny i hypoteční banky jsou již od poloviny června přestěhováni do centrální budovy Monety. Banka také na konci června ukončila prodej hypoték Wüstenrot a nabízí již jen produkty vlastní řady.

Moneta momentálně klienty Wüstenrotu láká na založení nového běžného účtu Tom+. Ten na rozdíl od dosud hlavního účtu Monety ve verzi Tom nabízí i výběr z bankomatů konkurenčních bank v Česku bez poplatku (u verze Tom jsou za 20 korun) a je tak skutečným bezpoplatkovým účtem, na kterém se za základní služby neplatí.

„Naše nabídkové portfolio jsme opravdu rozšířili o nabídku Tom+, kterou začínáme nabízet jak novým, tak stávajícím klientům,“ potvrzuje Filipová.


Čtěte více:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+45
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 14 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 7. 2020 16:41, václav

A co to teda přinese klientům ale pravdu těch keců okolo je dost !!

+27
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (14 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Kolik přinese po snížení podpory?

5. 12. 2023 | Petr Kielar

Nejlepší stavební spoření v prosinci. Kolik přinese po snížení podpory?

V prosinci je poslední příležitost, jak uzavřít smlouvu o stavebním spoření a získat státní podporu za celý kalendářní rok. Ta od ledna klesne na polovinu, stavební spořitelny ale slibují... celý článek

Stát zdaní podporu stavebního spoření. Co přinese výjimka z výjimky

2. 11. 2023 | Petr Kielar

Stát zdaní podporu stavebního spoření. Co přinese výjimka z výjimky

Vedle snížení státního příspěvku na stavební spoření přináší vládní balíček i málo známou novinku: příspěvek už nebude osvobozený od daně. Změna ovlivní tři miliony lidí, daň však zaplatí... celý článek

Komerčka zboří Modrou pyramidu. Stavební spořitelnu spojí s bankou

31. 10. 2023 | Kateřina Hovorková

Komerčka zboří Modrou pyramidu. Stavební spořitelnu spojí s bankou

Pobočky stavební spořitelny Modrá pyramida se začínají přejmenovávat na KB Poradenské místo. Typické modré logo najdou klienti už jen v malém provedení na vstupních dveřích nebo uvnitř... celý článek

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje třetí spořitelna. Máme porovnání

4. 10. 2023 | Petr Kielar

O podporu ke stavebku nepřijdete, slibuje třetí spořitelna. Máme porovnání

S blížícím se koncem roku přibývají marketingové akce stavebních spořitelen. Tentokrát se zaměřují i na kompenzaci snížené státní podpory. Porovnali jsme, kolik vynesou jednotlivé nabídky. celý článek

Modrá pyramida mění tvář. Víc se propojí s KB

2. 10. 2023 | Kateřina Hovorková

Modrá pyramida mění tvář. Víc se propojí s KB

Pobočky stavební spořitelny Modrá pyramida se přejmenují na KB Poradenské místo. Typické modré logo najdou klienti už jen v malém provedení na vstupních dveřích nebo uvnitř pobočky. celý článek

Partners Financial Services