Stavební spořitelny lákají na bonusy i v novém roce

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 6. 1. 2020 11:10 | 2 komentáře

Českomoravská stavební spořitelna (Liška) láká na začátku roku nové klienty na akční nabídky. Nejvíc dá těm, kteří si zároveň sjednají další produkty z mateřské skupiny ČSOB. Při sjednání stavebního spoření, běžného účtu a penzijního spoření bonus dělá 4500 korun.

Liška také láká na založení stavebního spoření pro děti do šesti let. Při cílové částce do 150 tisíc korun je bez vstupního poplatku, který jinak činí procento z cílové částky. Klient tak může „získat bonus“ až 1500 korun.

Podobnou akci má na začátku nového roku i Raiffeisen stavební spořitelna. Ta nabízí slevu 1500 korun na poplatku za sjednání u všech smluv, tedy nejen u dětských. Podle výpočtů webu Stavebky.cz je stavební spoření od Raiffeisen nyní nejvýhodnější na trhu.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Českomoravská stavební spořitelna nabízela vyšší bonus při sjednání stavebka zároveň s běžným účtem už na podzim loňského roku. „U klientů měla tato nabídka velký úspěch, přispěla k růstu zájmu o stavební spoření a velmi dobrým prodejním výsledkům Lišky. Letos v této podpoře budeme pokračovat,“ říká Jochen Maier, člen představenstva ČMSS.

Liška teď nabízí tři druhy bonusů. Nejméně (2500 korun připsaných na účet stavebního spoření) získá ten, kdo si sjedná najednou stavební spoření a spoření na důchod u ČSOB Penzijní společnosti. Stejný bonus na účet stavebního spoření a další tisícovku na běžný účet získá, kdo si se stavebním spořením zřídí ČSOB Plus Konto nebo Premium Konto. Kdo si zřídí úplně všechno, dostane 3500 korun na stavební spoření a 1000 korun na běžný účet.

K získání bonusů je nutné splnit určité podmínky. Především je potřeba nejdřív uhradit poplatek za sjednání stavebního spoření. Na běžný účet zřízený v ČSOB pak musí během prvního půl roku vždy přijít alespoň 5000 korun ve třech po sobě jdoucích měsících. Na bonus za zřízení běžného účtu dosáhnou jen ti, kteří dosud konto v ČSOB nemají nebo ho tam neměli v posledních 12 měsících. Penzijní spoření zase musí být zřízeno s minimálním měsíčním příspěvkem aspoň ve výši 300 korun.

Prémii pak Liška vyplatí nejdříve po půl roce od podepsání smlouvy. Mezi podmínkami je totiž i to, že si klient v prvním půl roce po podpisu smlouvy nevezme od stavební spořitelny zvýhodněný překlenovací úvěr. Stavební spořitelna pak bonus vyplatí do dvou měsíců po splnění všech podmínek.


Už jste to četli?

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Stavební spoření má novou jedničku. Tady je porovnání

3. 5. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Stavební spoření má novou jedničku. Tady je porovnání

Liška od května přichází se slevou na poplatku, ke které lze přidat prémii za nového klienta a úrokový bonus. Výsledkem je aktuálně nejvýhodnější nabídka na trhu, ukazuje nezávislé... celý článek

Výplatu z pojištění vkladů zajistí jiná banka

20. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Výplatu z pojištění vkladů zajistí jiná banka

Vklady klientů zkrachovalých bank, záložen nebo stavebních spořitelen bude nově vyplácet Komerční banka. Rámcovou dohodu s ní na základě zadávacího řízení uzavřel Garanční systém finančního... celý článek

Nejlepší stavební spoření. Aktuální porovnání

16. 4. 2021 | Petr Kielar | 1 komentář

Nejlepší stavební spoření. Aktuální porovnání

U které stavební spořitelny zhodnotíte vklady nejvýhodněji? Čeho využít a na co si dát pozor?

Evropské sdružení stavebních spořitelen povede Jirák

22. 3. 2021 | Jiří Hovorka

Evropské sdružení stavebních spořitelen povede Jirák

Evropské sdružení stavebních spořitelen (EFBS) povede Pavel Jirák, zvolila ho správní rada EFBS. Členské stavební spořitelny spravují vklady ve výši 224 miliard eur (téměř 6 biliónů... celý článek

Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

16. 3. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Nová akce na stavební spoření. Jedničku ale nepřekoná

Modrá pyramida nabízí od tohoto týdne prémii ke stavebnímu spoření až do 2000 korun. Jde o klasickou akci stavebních spořitelen, kdy vrací zaplacený vstupní poplatek. Ten u Modré pyramidy... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.