Wüstenrot má novou akci na stavební spoření, je druhé nejlepší

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 22. 10. 2019 13:00 | 2 komentáře

Wüstenrot láká do konce listopadu na stavební spoření se slevou až 2000 korun na poplatku za uzavření smlouvy.

Podmínkou je uzavřít prostřednictvím poradce novou smlouvu v tarifu ProSpoření eOF-S a nejpozději do 30. prosince vložit aspoň jedno procento ze sjednané cílové částky. Akce je pro klienty ve věku od 24 do 54 let, protože pro mladší i starší má Wüstenrot speciální tarify.

Klient pak dostane zpátky vstupní poplatek za uzavření smlouvy, který standardně činí jedno procento z cílové částky. Maximálně může dostat dva tisíce korun.

Wüstenrot navíc u nových smluv odpustí případný poplatek za předčasné ukončení smlouvy, pokud k němu dojde aspoň po dvou letech. Standardní poplatek za předčasné ukončení je 0,9 % z cílové částky. Na tom, že klient při zrušení smlouvy dřív než po šesti letech přijde o státní podporu, se nic nemění. Podobně odpouštějí poplatek i někteří konkurenti, podrobnější porovnání přineseme v samostatné zprávě.

Srovnejte si to s námi

„Nabídka Wüstenrotu je velmi dobrá, a to jak z pohledu čistě ekonomického (nabízí jedno z nejvyšších zhodnocení), tak i z pohledu uživatelského. Nejsou zde žádné přemrštěné povinnosti nebo záludně skryté háčky. Kromě omezení věkem je zde pouze povinnost vložit na účet stanovenou částku, což je dobře srozumitelné a snadno splnitelné,“ hodnotí novou akci Petr Kielar, provozovatel webu Stavebky.cz.

„Při spoření po dobu šesti let a měsíční úložce 1700 Kč je čistá úroková sazba 3,69 %. Kdybychom chtěli stejného zhodnocení dosáhnout na spořicím účtu, musel by být úročen sazbou 4,34 %,“ upřesňuje Kielar.

Tarif Wüstenrotu pro dospělé se tak v porovnání zařadil na těsně druhé místo za Raiffeisen stavební spořitelnou. Oba konkurenti nabízejí prakticky stejnou úrokovou sazbu (1,2 % bez započtení státní podpory) a neúčtují vstupní poplatek. Wüstenrot má však mírně vyšší poplatky, které klient musí platit v průběhu spoření za „vedení účtu“.

Lépe než standardní varianty pro dospělé skončily u obou spořitelen tarify pro mladé (u Wüstenrotu do 24 let, u Raiffeisen do 25 let).

Nejlepší tarify (při optimálním způsobu spoření: měsíční vklad 1700 Kč po dobu šesti let při optimální cílové částce)

TarifČistá úroková sazba
RSTS Junior S 181 akce3,972 %
RSTS Junior S 181 online akce3,972 %
RSTS Spoření S 191 online akce3,709 %
RSTS Spoření S 191 akce3,709 %
WÜST ProSpoření eOF-S Kamarád3,694 %
WÜST ProSpoření eOF-S Kamarád+3,694 %
WÜST ProSpoření eOF-S 55+ (200 tis.)3,694 %
WÜST ProSpoření eOF-S 55+ (500 tis.)3,694 %
WÜST Akce 2000 Kč3,693 %
ČMSS AktivPlus online akce3,586 %
ČMSS AktivPlus Spořicí akce 1500 Kč3,586 %

Tabulka ukazuje, kolik naspoříme u jednotlivých stavebních spořitelen, pokud ukládáme 1700 Kč měsíčně po dobu šesti let. Výpočet zohledňuje státní podporu, poplatky, úroky a daně. Čistá úroková sazba uvádí zhodnocení vkladů po zdanění. Srovnatelná sazba spořicího účtu ukazuje, jakou úrokovou sazbou by musel být úročen spořicí účet, abychom po zdanění dosáhli stejného výnosu jako stavebním spořením. Výpočet: stavebky.cz


Naspořené články z předchozích týdnů:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

2. 8. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Modrou pyramidu vede bývalý šéf Wüstenrotu

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy se od začátku srpna stal Michael Pupala. V čele stavební spořitelny nahradí Pavla Jiráka, který zůstává členem představenstva. celý článek

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

2. 8. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Stavební spoření pro děti má novou jedničku, ukazuje porovnání

Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) přichází od srpna s akční prémií pro mladé do 18 let. Jde o momentálně nejlepší nabídku stavebka v této věkové kategorii, ukazuje nezávislé... celý článek

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

26. 7. 2021 | Petr Kielar | 3 komentáře

Porovnání stavebního spoření. Kdo má teď nejlepší

Aktuální nabídky jsme porovnali podle částky, které dosáhneme za šest let, pokud pravidelně spoříme 1700 korun měsíčně. Výpočet zahrnuje veškeré poplatky, daně, úroky i státní podporu. celý článek

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

22. 7. 2021 | Petr Kielar | 2 komentáře

Na začátku byl Spolek přátel. Jak vzniklo stavební spoření

První krok ke vzniku stavebního spoření přišel před sto lety. Víte, kdo byl Georg Kropp a co se tehdy stalo v německé obci Wüstenrot?

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

1. 7. 2021 | Renata Lichtenegerová

Úvěry ze stavebka jedou. Covid roztrhl pytel s rekonstrukcemi

Stali jsme se vězni pandemie, a tak bylo dost času si všimnout, kde naše domovy potřebují vylepšit. Ondřej Čtvrtečka, člen představenstva Stavební spořitelny České spořitelny, známé... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.