Raiffeisen zjednodušila akci na stavební spoření bez poplatku

| rubrika: Aktuality | 11. 9. 2019 10:51 | 1 komentář

Raiffeisen stavební spořitelna prodává do konce října stavební spoření bez vstupního poplatku, který jinak činí procento ze sjednané cílové částky. Nulový poplatek za sjednání spořicí smlouvy platí pro cílovou částku 200 tisíc korun. To je vhodné pro všechny, kdo chtějí spořit na "stavebku" s maximální efektivitou.

Podobnou akci spořitelna měla i v srpnu, nyní ale podmínky výrazně zjednodušila. Pro získání slevy tak už není například nutné zároveň sjednat i spořicí účet od RSTS.

„Začátek podzimu je ideální doba ke sjednání stavebka, protože do konce roku, kdy je třeba na účet stavebního spoření poslat lehce přes 20 tisíc korun pro získání plné státní odpory, je ještě celkem dost času,“ říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Podle výpočtů spořitelny se po započtení akce zhodnocení u tarifu pro děti a mladé do 25 pohybuje lehce pod čtyřmi procenty ročně, u tarifu pro dospělé nad 26 let činí až 3,8 procenta ročně. Jde o ideální variantu, kdy lidé spoří 20 tisíc korun měsíčně, což je úroveň pro získání maximální státní podpory.

Na podobné zhodnocení láká v akci i konkurenční Českomoravská stavební spořitelna, která nyní odpouští poplatek za sjednání smlouvy a láká i na větší bonus při založení stavebního spoření zároveň s běžným účtem od mateřské ČSOB. Podrobněji jsme psali tady: Liška láká na nové bonusy. Nejvíc dá při založení účtu v bance

Tip ke čtení: Jistota 1 %. Banka láká na fond, který dá méně než nejlepší spoření

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.