Liška se chystá propouštět, ve hře je spojení s Hypoteční bankou

pk | rubrika: Aktuality | 26. 8. 2019

Počet zaměstnanců Českomoravské stavební spořitelny se má snížit až o pětinu. Chystané propouštění potvrdily webu E15.cz dva na sobě nezávislé zdroje obeznámené se situací.

Snaha o úsporu nákladů přichází poté, co spořitelnu, využívající jako maskota lišku, plně ovládla Československá obchodní banka (ČSOB). Záměrem je zřejmě i spojení Lišky s Hypoteční bankou, čímž by se ušetřilo na podpůrných činnostech či například řízení úvěrového rizika.

Úplné ovládnutí jedničky na trhu stavebního spoření nebylo levné, připomíná web E15. ČSOB vlastnila v Českomoravské stavební spořitelně 55procentní podíl, zbylých 45 procent koupila v dubnu za 240 milionů eur (nyní 6,2 miliardy korun) od německé Bausparkasse Schwäbisch Hall. Ta navíc může po pěti letech inkasovat další peníze za používání lišky jako maskota v podobě lišky.

Z reakce mluvčího ČSOB Patrika Madleho vyplývá, že počet zaměstnanců klesne. Konkrétní odhad neuvedl, nebude to však „až o pětinu“.

„Hledáme synergie tak, abychom i nadále zůstali společně jasnou jedničkou a lídrem trhu v poskytování řešení bydlení pro klienty na trhu. Pokud mluvíme o zvýšení efektivity a úsporách, nemluvíme jen o úspoře pracovních sil, ale o úspoře celkových nákladů. V současné chvíli začíná integrace některých našich týmů, například právních oddělení, Complience či marketingu a komunikace. Odborníci ČMSS rozšiřují týmy ČSOB,“ dodává mluvčí.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

4. 5. 2022 | Petr Kielar | 14 komentářů

Dvojnásobný úrok a další akce. Porovnali jsme stavební spoření

Stavební spořitelny zvyšují úročení vkladů a přidávají bonusy. Zhodnocení úspor překračuje pět procent – to je téměř o dva procentní body víc než před rokem. Kdo v květnu nabízí nejvýhodnější... celý článek

Nejvyšší úrok za deset let. Stavební spoření má nového krále

24. 4. 2022 | Petr Kučera | 26 komentářů

Nejvyšší úrok za deset let. Stavební spoření má nového krále

Srovnatelný spořicí účet by musel mít úrokovou sazbu skoro 5,7 %. Na ochranu před letošní inflací to přesto nestačí.

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Tady je žebříček

7. 4. 2022 | Petr Kielar | 10 komentářů

Nejlepší stavební spoření v dubnu. Tady je žebříček

Tři z pěti stavebních spořitelen mají od dubna nové sazebníky poplatků. Skončily také některé akční nabídky. Jak to zamíchalo celkovým pořadím?

Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

1. 2. 2022 | Jiří Hovorka | 36 komentářů

Stavební spoření má novou jedničku. Je v akci

Nejvýhodnější stavební spoření teď nabízí Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka). Podmínkou je, že smlouvu sjednáte online – pak nebudete platit vstupní poplatek a navíc získáte... celý článek

Zrušit podporu stavebního spoření? Škrty očima expertů

28. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 46 komentářů

Zrušit podporu stavebního spoření? Škrty očima expertů

Čtyři miliardy ročně může státní rozpočet ušetřit, když se zruší podpora pro stavební spoření. Mělo by se to udělat?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.