Levnější než hypotéka. Porovnali jsme úvěry ze stavebka
16. 6. 2022 | Petr Kielar | 6 komentářů

V době vysokých úrokových sazeb roste význam úvěrů ze stavebního spoření. Jejich sazby končí tam, kde začínají nejlevnější hypotéky.
Jakou má člověk možnost bránit se proti nově zavedeným poplatkům, které zavedly stavební spořitelny? Mám ny mysli hlavně poplatek za správu úrokového zvýhodnění. U ČMSS tento poplatek činí 100,- Kč, aniž by klient viděl jak by se vyvíjel zůstatek na jeho účtě v případě, že by se rozhodl toto úrokové zvýhodnění v budoucnu použí. Dále by mě zajímalo, jakým způsobem stavební spořitelny toto úrokové zvýhodnění realizují?
Dotaz poslal/a: , 06. 02. 2004 11:56
Asi si stěžovat na ministerstvu financí, které má nad stav.spořitelnami dozor. A taky poslat dotaz na ČMSS, jaké konkrétní náklady jsou pod tímto poplatkem schovány.
, 02. 08. 2004 02:43
Partner sekce
Českomoravská stavební spořitelna
Českomoravská stavební spořitelna je nejvýkonnější stavební spořitelnou v ČR, dlouhodobě nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení a významným poskytovatelem finančních služeb. Její tržní podíl v úvěrech na bydlení překračuje 55 %. Základem úspěchů je výkonná obchodní síť 2200 renomovaných finančních poradců. ČMSS se orientuje na osobní poradenství, a to jak ve financování bytových potřeb a zhodnocování úspor, tak v zajištění budoucnosti a v základních bankovních produktech.
Za tuto kategorii odpovídá:
Tomáš Kofroň
Partnerem poradny od: 25.11.2013
Naši čtenáři s námi ušetřili už 16 368 736 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.
Aktuální články
Žádosti o příspěvek 5000 Kč na dítě startují v pondělí. Přijímá je JENDA
Žádosti o jednorázový příspěvek 5000 korun na dítě přijímá ministerstvo práce a sociálních...více
Fabia za půl milionu. Testovaný kus ukazuje, jak nevybírat výbavu
„Jedna Fabia“ se občas používá jako základní jednotka pro přiblížení, jak je něco drahé....více
Inflace je nad 17 %. Ceny rostly méně, než čekala ČNB
Spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního...více
Interaktivní grafiky
Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné
Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více
Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu
Byty dál prudce zdražují. Přesto se dají najít i za půl milionu korun. Jak vypadají a...více
Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo
Dva roky s covidovými omezeními a uzavírkami znamenaly pohromu jak pro mnoho menších kamenných...více
Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou
Pod Králickým Sněžníkem se otevírá Sky Bridge – nejdelší visutý most pro pěší na světě....více
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.