Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zeptejte se lišky

Zeptejte se lišky
Jste klienty stavební spořitelny a trápí vás nějaký problém? Potřebujete s čímkoli poradit? Nebo vás prostě jen tento finanční produkt zajímá? Zeptejte se na cokoli našeho hosta, zástupce největší stavební spořitelny v ČR.

Na adresu stavebních spořitelen se poslední dobou množí různé dotazy, výtky či připomínky. Tématem bývají nejen rostoucí poplatky, ale také nové podmínky stavebního spoření v souvislosti s novelou zákona o stavebním spoření. Rozhodli jsme se proto zprostředkovat rozhovor se zástupcem jedničky na našem trhu podle počtu uzavřených smluv i podle počtu a objemu poskytnutých úvěrů, Českomoravské stavební spořitelny (profil, názory).
Na vaše otázky bude odpovídat ředitel marketingu ČMSS Rostislav Trávníček, který nám slíbil, že vyskytnou-li se ve vašich dotazech specifická témata, zprostředkuje odpověď příslušných odborníků z jednotlivých úseků ČMSS. Máme se tedy na co těšit i ptát.

Chcete se na něco zeptat Rostislava Trávníčka? Své dotazy můžete psát sem!

Rozhovory na Peníze.CZ
Které osobnosti (nejen) finančního světa jste už vyzpovídali? Podívejte se na Rozhovory Penize.CZ

Máte-li tip na zajímavou osobnost, která by neměla v našem seriálu rozhovorů chybět, nebo téma, kterého by se měl rozhovor týkat, pište nám své náměty sem.

Stavebnímu spoření jsme se v posledních měsících věnovali hodně. Pochopitelně jsme sledovali projednávání změn v zákonu o stavebním spoření, které vstoupily v platnost 1. ledna 2004. Najdete je v článku Spoříme stavebně, spoříme výhodně. Ale co bude dál? Sledovali jsme osud klientů stavebních spořitelen, kteří kvůli chybějící pomlčce v platebním příkazu přišli o státní podporu, viz článek Pomlčka za čtyři a půl tisíce. Před časem jsme se začali zabývat razantním zvyšováním poplatků ze strany stavebních spořitelen. Nejprve jsme se zamýšleli nad tím, zda je zvyšování poplatků skutečně nutné a zda stavební spořitelny na oplátku nabízejí lepší servis, neboli Drží stavební spořitelny své klienty pod krkem? Také jsme vám nabídli názory několika zainteresovaných na to, zda mají stavební spořitelny právo zvyšovat poplatky tímto způsobem a jestli má smysl se bránit. Toto najdete v článku Poplatky stavebních spořitelen: platit, či neplatit?
Je tedy zcela zřejmé, že otázek se nabízí celá řada. Máte možnost je položit, proto se ptejte Rostislava Trávníčka. Článek, který bude obsahovat jeho odpovědi na vaše dotazy, najdete na stránkách Peníze.CZ ve středu 3.3. 2004.   

Pro inspiraci z ČMSS

"Konkrétní číselné údaje:
• V roce 2003 jsme uzavřeli cca 945 000 smluv o stavebním spoření s celkovou cílovou částkou 196 miliard Kč, což znamená meziroční nárůst co do počtu o 70 % a co do objemu o 130 %.
• V roce 2003 jsme poskytli 75 281 úvěrů o celkové výši cca 17,6 mld. Kč, což znamená, že jsme naši produkci v této oblasti ve srovnání s uplynulým rokem navýšili o rovných 100 %.
• V roce 2003 jsme v novém obchodu v objemu cílových částek dosáhli tržního podílu 41,6 % a v počtu uzavřených smluv tržního podílu 38 %. To znamená, že jsme v obou sledovaných kategoriích dosáhli v meziročním srovnání nárůstu cca 4 %.
• V oblasti úvěrového obchodu ještě nemáme k dispozici přesné údaje o tržních podílech, ale dle předběžných odhadů lze říci, že úvěrová produkce ČMSS v roce 2003 byla vyšší než produkce všech konkurenčních stavebních spořitelen dohromady.
"

Ptejte se proto (nejen) na úspěchy, neúspěchy, úvěry, poplatky, zisky, novelu zákona, strategii, možnosti, vedení…, zkrátka ptejte se na to, co vás pálí! Protože se týden naplnil, můžete si zde již přečíst odpovědi.

 

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+17
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 3. 2004 9:01, Docent

Je vidět, že si některé firmy stále vysvětlují právo tak, že psané podmínky platí pro protistranu, samy že si mohou dělat, co chtějí.
Bydlím v domě s byty v osobním vlastnictví, správu vykonává Okresní bytové družstvo Kladno. Ve smlouvě je napsáno, že výši odměny správci lze změnit pouze vzájemnou dohodou a smlouvu lze měnit pouze písemnými dodatky. Dohoda podle OBD vypadá tak, že mně poslali dopis, že s ohledem na mé ukončení členství v družstvu si zvyšují odměnu z 93,- na 121,- Kč měsíčně.

Reagovat

 

+34
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 01. 03. 2004 12:43)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

19. 3. 2004 15:22

Dobrý den,
mám takový malý problém. Nedávno jsme se s přítelem dohodli, že koupíme byt. Má smlouva byla sjednána na cílovou částku 160.000,-- Kč a má finanční poradkyně mi sjednala vyšší cílovou částku na 230.000,-- Kč. Při vyúčtování služeb spojených se zvýšením cílové částky jsem však zjistila, že kromě poplatku 700,-- Kč za zvýšení cílové částky o 70.000,-- Kč mi byl naúčtován ještě poplatek v hodnotě 1.600,-- Kč za změnu cílové částky. O tom nás však naše finanční poradkyně neinformovala. Chtěla bych se zeptat, zda je tento poplatek v takovéto výši oprávněný, nebo nás měla předem fin. poradkyně upozornit a jak se proti tomuto mohu bránit, popřípadě mohu-li tento poplatek dostat zpět, protože z koupi bytu sešlo, jelikož si to majitel rozmyslel. Mnohokrát děkuji za Vaši odpověď.

Reagovat

 

-31
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (41 komentářů)

31. 10. 2011 | 21:22 | MARIE SALÁKOVÁ

LZE ZRUŠIT SPOŘENÍ S LIŠKOU? více

23. 5. 2006 | 7:27

žádnou informaci nepotřebuji ale srdečně zdravím pana Rostislava Trávnička....
lékárník z Bohnic
více

9. 3. 2005 | 8:57 | mila_mičánková@centrum.cz

Vážená paní/pane, vzhledem k tomu, že na delší dobu odjíždím s rodinou mimo republiku a v této době mi vyprší stavební spoření, žádám Vás o poskytnutí fundované informace tak, aby mi nevznikly zbytečné problémy či finanční...více

9. 3. 2005 | 8:44 | mila_mičánková@centrum.cz

Vážená paní/pane, vzhledem k tomu, že na delší dobu odjíždím s rodinou mimo republiku a v této době mi vyprší stavební spoření, žádám Vás o poskytnutí fundované informace tak, aby mi nevznikly zbytečné problémy či finanční...více

29. 6. 2004 | 13:44 | Dr. Zdeněk Novák znov@cgu.cz

Spolu s manželkou máme u ČMSS stavební spoření s cílovou částkou 180 000 Kč na jednoho. Celou částku na 6 let jsme uhradili předem. Dnes, po jednom roce spoření, se nám naskytla možnost koupě rodinného domku, ale je velice...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK