Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Můžete darovat peníze na úhradu státního dluhu. Uděláte to?

Můžete darovat peníze na úhradu státního dluhu. Uděláte to?
O snížení státního dluhu se můžete přičinit třeba tak, že pošlete dar na speciální rezervní účet ministerstva financí, upozornila Mladá Fronta Dnes. Na splácení dluhu z daní se totiž kvůli notoricky deficitnímu hospodaření státu spolehnout nelze. Pošlete státu dar? Napište, co si o tom myslíte.

Český stát dlužil na konci letošního června 1137 miliard korun. Každý Čech, včetně batolat, tak v podstatě dluží 113 tisíc korun. Z vybraných daní ovšem tento obří a stále rostoucí dluh nikdo nesplatí. Ty totiž nestačí ani na pokrytí všech výdajů, které stát má. Mladá Fronta Dnes ovšem upozornila, že ministerstvu financí lze na úhradu státního dluhu lze poslat zvláštní dar. A to na účet rezervního fondu 123-3328001/0710. Do zprávy pro příjemce byste měli napsat, že jde o dar na úhradu dluhu.

Kolik už Češi takto darovali, se redaktorům MF Dnes nepodařilo zjistit. Vzhledem ke stavu peněženek Čechů a spokojeností s prací vlády a parlamentu se dá čekat, že nešlo o nijak závratnou částku. Jenže nějaké formě příspěvku na splácení dluhu, nebo přinejmenším úroků z něj, se nakonec nejspíš Češi stejně nevyhnou. Ať už to bude mít podobu vyšších daní, nebo vyšších příplatků za služby, které až dosud zajišťoval stát.

Dali byste ministerstvu financí dar na splácení státního dluhu? Kolik byste byli ochotni na oddlužení České republiky přispět? Je vůbec nutné státní dluh splácet, nestačilo by jen splácet úroky?

NAPIŠTE, CO SI O TOM MYSLÍTE, A PŘEČTĚTE SI NÁZORY OSTATNÍCH.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+9
Ano
Ne

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Diskuze

11. 12. 2014 4:57

SOuhlasím
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mo 13. 02. 2013 09:49)

13. 2. 2013 9:49 | Mo

Ano, ale jen v případě že by volby vyhráli komunisté a vrátili to majetkově před rok 1989 kdy vše patřilo lidu. Ale to se asi nestane a tak si počkám kolik přispěje třeba takový Kelner, Bakala či Komerčka a další banky, kteří si své majetky vyspekulovali na občanech a firmách v České republice. Nechceš li skončit jako Mrázek, dej peníze Zemanovi pod obrázek.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2010 17:18 | Petr

Jo vy jste tady vlastně ani nežila, že joooo, takže to oni. vy jste tam nikoho nevolila, takže to oni sami. Já bych si ten svůj dluh klidně uhradil, kdybych věděl, že tenhle národ není plnej podobně smýšlejících lidí jako vy. Do té doby to nemá smysl.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martina Sekaninová 21. 11. 2009 22:14)

14. 5. 2010 14:12 | Durgan

ČNB. Jinak bych podotknul, že to trochu postradá smysl, protože ti oni jsme my :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Lenka 03. 12. 2009 09:32)

5. 1. 2010 8:25 | host

Kdyby do toho současné vládě nekecali politici, přispěl bych, stejně jako do dělám jindě kde vidím, že to má smysl. I když se nejedná o velké částky. Ale teď mohu jen napsat vzkaz panu Paroubkovi: "Darování peněz státu přeci nemá vliv na státní rozpočet" (to je moje reakce na jeho obhajobu rozhazování příjmů z dividend ČEZu). Tady by se v první řadě měla začít vyučovat finanční a ekonomická gramotnost už na základních školách, 2/3 národa je v tomto směru negramotná a v demokratickém systému to pak nemůže dopadnout jinak, než jak to dopadlo, většina volí okamžitý blahobyt na úkor budoucnosti své a svých dětí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

3. 12. 2009 9:32 | Lenka

Víte někdo, v které bance ten účet mají? že bysme jim VŠICHNI poslali po 0,01 Kč. Za dva tři dny by byli v nehorázným dluhu za příchozí platby a takovýhle vtípky by je přešly...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2009 18:47 | fairness

Tenhle nápad je nehorázná drzost.Nemá smysl pořádat záchranné sbírky,dokud žijí lidé kteří kvůli vlastnímu blahobytu zvedají ruce pro zadlužování státu.Lepší by bylo všecky je pobít,vrátit do státní pokladny jejich nakradené majetky(za krádež považuji i nemravné platy které si sami určují)a hospodařením pověřit někoho,kdo umí vyjít s příjmy a ještě ušetřit na horší časy.Ale je potřeba udělat to dřív než nastane úplný kolaps a oni utečou do svých sídel která si pro tento případ budují v zahraničí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2009 18:14 | losnuevosvidentes

Smysl pro humor ? Chudák ani nespí, je toho na něj moc. Uvědomuje si, že udělal kardinální botu s tím úsporným balíčkem. Šetřit totiž začínaké úplně všichni a to je skutečná tragédie pro příjmy státního rozpočtu. Zavřel ventil příjmům a pomalu mu to dochází, proto nespí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (JJ 24. 11. 2009 14:19)

24. 11. 2009 14:19 | JJ

Tohle je zatím nejlepší vtip, který si Janota vymyslel. Já mám po odvzdání daní z příjmu, sociálním a zdravotním (vlastně další daně), DPH při koupi každého zboží, spotřební daně za benzín a další, daně při prodeji bytu (teď zvýšili nehorázně o 20 000 za každý milion ceny nemovitosti) atd atd ještě k tomu hořekovat nad prožranou státní kasou a "zodpovědně" ze svých tolikrát zdaněných peněz ještě posílat státu, aby to zase prožral? Aby bylo na zlaté padáky krachující ČSA? Aby bylo na betonové lobby nejdražších dálnic? Vždycky jsem považoval Janotu za suchara, ale teď vydím, že má smysl pro humor...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

24. 11. 2009 10:33 | zřec

Tenhle systém před kolabsem už nemá smysl podpírat ani podporovat, páč už je natolik předluženej, že logicky musí zbankrotovat - očistit se od všech parazitů, vyžírků a darmožroutů a darmošlapů - znovu ho postavit na nohy.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Adam 23. 11. 2009 22:12)

23. 11. 2009 22:12 | Adam

Zdroje jsou: Za roky 2007 až 09 jsme do Bruselu odeslali cca 240 miliard Kč a v dotacích jsme měli dostat cca 320 miliard. Dostali jsme cca 28 milard a 290 visí ve vzduchu ( celkem slíbili na 7 let cca 758 miliard). Tak ať ti co jsou u moci se dohodnou a další léta už jim nepošleme ani korunu a raději o těch 80 miliard ročně snížíme deficit. Dále EU kritizuje nerozumně rozjeté budování předražených dálnic, tady také můžeme ušetřit nějakých 50 miliard. A co návrh britského předsedy Gordona Browna zdanit bankovní převody. Copak ty naše banky musí odvést do zahraničí ročně 60 miliard. To co zaplatili mají už dávno cizí majitelé doma. Proč by nemohly nechat 30 až 40 miliard doma. Stačila by jedna státní nezisková banka a nebo družstvo s majoritním podílem státu. A ostatní se přetrhnou aby jim klienti neutekli. Tady leží miliardy a stát může pro ně jen šáhnout.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

23. 11. 2009 21:59 | host

Bych se musel zbláznit. A stačilo vybírat opravdu rovnou daň (nazvat sociální i zdravotní pojištění daní) a tedy pak zrušit tzv, stropy a hned by bylo více peněz. Ovšem, pokud stát těm superpříjmovým stanoví daň nerovnou, tak by jen blázen něco posílal.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

22. 11. 2009 19:00 | David

Vtipné...sice nouzi nemám.. ale začínal jsem od ničeho.. první výplata cca dva roky zpátky byla 7500 měs. a to byla práce ve fabrice u linky živil jsem byt a auto plus požitky.. nešlo to ani náhodou.. všem těm idiotum bych dal tendle plat byt na krk rodinu na krk a starejte se hovada aspon rok..:D chcípli by hlady.. možná ty co by přežili měli aspon míň drzosti ke spoluobčanům..na co plat sto tisíc..není ta práce za nimy ani vidět, a navíc by chtěli mít ještě víc.. dámy a pánové..kde to jsme..:) můj názor...vyhodit všechny do jednoho a nasadit nový mančaft.. ženou nás do záhuby.. v budoucnu naše území zkoupí okolní země a bude totální bankrot státu... normální lidi víme že jedna a jedna jsou dva..to jsou jednoduché počty ae oni s tituly leckdy zaslouženými pouze penězi jejich taíčků a maminek si to asi spočítat neumí.. nepošlu ani korunu.. sami ste si nasrali do bot..sami si pozte.. pomohl bych lidem v nouzi..nikdy včak prasatum co akorát ždímou a ždímou dokud je.a pak jdou jinam...jak kobylky..
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

22. 11. 2009 16:30 | Michal

Ani korunu. Těm gaunerům akorát tak nas... do pazour. Copak od nás ždímou málo peněz? To mají ještě tolik drzosti, že takhle žebrají o další? Mám syna na vysoké škole a dceru to čeká za dva roky a nikdo z těch "pánů" nahoře se neptá, kde na to beru. Musím se starat sám. Naše vrchnost se dokáže postarat akorát sama o sebe a možná tak o Kocábovi cikány, kteří se jen ozvou kouzelným slovem diskriminace a už se jim naše peníze hrnou do chřtánu. Kdyby se raději pan Kocáb držel muziky. A když už se montuje do politiky a "zasvědceně" chce hovořit o cikánské otázce, rozhodně by o tom měl předem něco vědět. Kvákat nesmysly o chudácích cikánech a zároveň odmítnout skvělou příležitost mezi nima bydlet, to mi nejde dohromady. Tady máte námět na úspory. NAŠE PENĚŽENKY NECHTE NA POKOJI. TO JSOU NAŠE PENÍZE.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

21. 11. 2009 22:14 | Martina Sekaninová

Já ještě budu státu přispívat ne? To se snad pomátli sami dluh nasekali tak at si ho taky z vlastní kapsy zaplatěj nehledě na to už dost jsou vysoké daně apodobně.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit všech 72 komentářů

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK