Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Komu před volbami věříte, že vyvede Česko z recese?

Komu před volbami věříte, že vyvede Česko z recese?
Sociální demokracie už volební program představila. Ostatní strany zatím pouštějí jen pokusné balónky. Komu zatím nejvíce věříte, že vyvede Česko z recese? Napište, co si o tom myslíte.

Z recese Česku pomůže utrácení státu, dá se vyčíst ve volebním programu ČSSD. Třinácté důchody zaplatí ČEZ. Vyšší sociální dávky pro více lidí či dotace na dojíždění za prací do stokilometrových vzdáleností půjdou na vrub státního rozpočtu. Ten se prý obohatí o vyšší část příjmů nejbohatších Čechů, kteří budou platit vyšší daň z příjmu. Výsledek je, že dluhy Česka porostou, i když čím dál pomaleji, slibují socialisté.

Konkurenti zatím tak otevření nejsou. ODS program zveřejní až na konci srpna. Zatím slibuje konec státního zadlužování za osm let. To by mělo Česko hospodařit s vyrovnaným státním rozpočtem. Tedy s něčím, co tento stát ve skutečnosti ještě nezažil. Věřit, že se to podaří teď, by bylo naivní. V podmínkách, kdy o osudu vlády rozhodují hlasy jednoho či dvou poslanců, nikdy žádné výrazné reformy rozpočtu neprojdou.

Kdo podle vás lépe vyvede Česko po volbách z recese? Má smysl věřit předvolebním slibům? Kdo podle vás zatím lépe zvládá předvolební kampaň?

NAPIŠTE, CO SI O TOM MYSLÍTE, A PŘEČTĚTE SI MÍNĚNÍ OSTATNÍCH.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Diskuze

19. 11. 2009 18:52 | jIŘÍ

jE TO ZAJÍMAVÉ,ALE KOMUNISTI A I TI SCHOVANÍ - MRTVÉ BUŃKY ? kRIZI NECHAJÍ VYHNÍT.dOBŘE SE DÍVEJTE NA FILMY ZA PRVNÍHO ČESKOSLOVENSKA.ALE DOBŘE SE DÍVEJTE
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

17. 9. 2009 11:01 | Petr

Takže odpovím na ty tři otázky. 1) Pokud se po volbách dostanou zase k "veslu" ať ti, nebo oni, z krize nás to nevyvede. Krize se vyřeší jako vždy sama, pouze záleží na tom, jak se naše země tímto zadluží. Pokud někdo nechápe, že je třeba se uskrovnit, tak pak ať nebrečí, že jeho děti a vnuci již mají nějaký dluh. 2) Nemá, protože jsou to jen žvásty o ničem. 3) Předvolební kampaň nezvládá nikdo - respektivě zvládají dobře všichni za naše peníze. Předvolební kampaň je pro normální lidi naprosto bezvýznamná.
Úvaha mě - českého nerozhodnutého voliče je asi taková:
a) líbí se mi program ODS - nechci tam ale ty "Topolánky, Langry " a další - to ne b) líbí se mi program ČSSD -nechci tam ale ty " Paroubky, Sobotky" a další - to také ne c) líbí se mi program KDU.ČSL-nechci tam ale ty "................ a další - to také ne d) líbí se mi program .............. nechci tam ale ty "................ a další - to také ne
Takže můj výsledek : nejít nikam, nesledovat TV, nečíst reklamy.
Můj návrh: Stávající vládě vedené panem Fišerem dát plnou důvěru a moc. Zrušit poslaneckou sněmovnu a senát. Politické strany ať žijí z toho, co si na sebe vyberou na přízpěvcích, nebo vydělají.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

21. 8. 2009 21:00 | ko21

Nezbývá, než jen souhlasit
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Peťas 21. 08. 2009 17:40)

21. 8. 2009 17:40 | Peťas

Vážení, dá se říci, že všichni máte pravdu. Co se politiky týče, stojí to tu za ... Bohužel si tu taky všichni pouze stěžujete místo toho, abyste přišli s nějakým řešením. Navrhuji vám všem, abyste si před volbami nastudovali programy VŠECH stran a po uvážení zvolili jednu, která je vám nejvíce blízká. Neřeště, prosím, pouze velké strany, dejte hlas klidně malé straně. Já vím, že se do posl. sněmovny dostanou jen partaje s úspěšností nad 5%, ale jakmile budeme stále volit jedny a ty samý, tak se nikdy nic nezlepší. A jestli tohle taky ne, tak pak doporučuji už jen založit novou politickou stranu, taky zajimavý řešení :-)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

20. 8. 2009 22:35 | Milena Kynclová

ČSSD by nás opravdu přivedla na buben, je vidět, že prostě chce za každou cenu vyhrát a po nich potopa. Copak necháme našim potomkům tolik dluhů? Že se hamižní představitelé ČSSD nehanbí. Sliby a lhaní, to jim vždycky šlo. A taky je vidět jejich neschopnost, nebo schopnost všeho,
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

20. 8. 2009 21:37 | Martina

Tak toto psal nejspíš chlap s velkým platem, který by tu svou zabezpečil. Já za rok budu pobírat jen 3800 Kč měsíčně jako rodičovský příspěvek, a co z toho asi koupím vy chytrej? A to mi malýho nevezmou do školky ani ve třech letech, je plno. Takže 3800 budu mít až jeho 4 let. Takový blbý keci mě fakt s....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fiter 20. 08. 2009 17:25)

20. 8. 2009 17:57 | lemai

Jedině národní socialisté a jejích vůdce
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

20. 8. 2009 17:25 | Fiter

No oni ty naše maminky na tom zase tak špatně nejsou.Bez problému prožvaní za měsíc mobilem litr.Samozřejmě značkové oblečení atd. Zavést tady mateřskou jako v USA,to by bylo řevu,že se nemůžeme flákat za slušný peníz vybraný od daňových poplatníků doma.Pročpak je dneska tolik svobodných matek? Houby svobodných,téměř každá má trvalého partnera,ale jako svobodná může více od státu sosat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Karel 20. 08. 2009 06:41)

20. 8. 2009 14:26 | Petr

K tomu bych jen dodal, že šéfa ČEZu kdysi dosadili ČSSD.....a samozřejmě i s jeho odměnama...Také bych rozpustil Regulační úřad, zdá se mi, že ti borci se svýma statisícovýma platama jsou tam nějak zbyteční(co si ČEZ a RWE nadiktuje tak to stejně je).....a dalo by se pokračovat.....třeba poslanecká sněmovna by mohla mít jen 151 poslanců....určitě by to tam zvládli....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (voloda37 20. 08. 2009 09:33)

20. 8. 2009 13:57 | Hary

Sociální spravedlnost není rozdávání peněz lenochům
Nejlepším sociálním programem je práce
Problém socialismu je v tom, že mu nakonec dojdou cizí peníze
Tekže ne KSČSSD.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

20. 8. 2009 12:34 | losnuevosvidentes

Výborně, konečně někdo, kdo se začíná dívat i za roh. Ovšem pro změnu otrokářského systému honosně nazývaného parlamentní demokracie je třeba nejméně 120 poslaneckých mandátů a jak známo, od podvodného sametu tu máme stále jen patovou pol. situaci, která samozřejmě je průvodním jevem všech parlamentních demokracií a nejvíce vyhovuje kulturním mafiím z řad ODS a ČSSD a tito kapřici si rybník daňovývh nevolníků rozhodně nevypustí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Eddan 20. 08. 2009 12:14)

20. 8. 2009 12:14 | Eddan

Logika ČSSD je zvrácená. Volit jejich stranu, či program je cesta do pekel. Ovšem věřit bandě z ODS, která se v politice profiluje léta a to velmi vulgárním způsobem, se taky nedá. Politické strany jsou mafie, škodící státu a tudíž všem jeho občanům a to bez rozdílu pohlaví, náboženství, sexuální příslušnosti, barv y kůže či politického názoru. Řešení? Absolutní změna volebního systému z poměrného, postaveného na stranických principech "jánabráchismu" na většinový, stojící na konkrétní odpovědnosti konkrétních poslanců a jejich odvolatelnosti.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

20. 8. 2009 10:21

S tím lze jen souhlasit.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (franta 20. 08. 2009 07:01)

20. 8. 2009 9:33 | voloda37

Je s podivem že ač je "krise",ti nejbohatší nadále pobírají nehorázné,nemorální peníze,okrádají stát a tím nás všechny a ještě se nám smějí do očí!!!Krizi chtějí léčit tím že okradou ty nejchudší,důchodce a rodiny s dětmi!!Proč v prvé řadě nesáhnou na své odměny??Za co si zaslouží vedoucí polostátního podniku ČEZ své milionové odměny?Za to že nám zvýšují neustále cenu elektřiny?Proč stát jako nejvyšší instance nedořešuje různé kauzy daňových úniků,podvodů a pod.?Je to proto že v těchto různých podvodech mají též svou účast?Na kdejakého chudáka při jeho obtížích hned vyrukují soudy s exekucí ale ti největší podvodníky nechají utéci a ti si žijí v naprostém klidu v zahraničí z peněz které si z podvodů převedli do cizích bank!!!Komu věřit?Nikomu!!!Všichni chtějí jen moc a peníze,bez ohledů na ostatní!!!Ať zvolíte kohokoliv stane se z něj sysel který jen hrabe pro sebe!!!!Voloda 37.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

20. 8. 2009 8:49 | Stanislav

Ven z krize nás může vyvést jen nezkorumpovaná strana. ODS ani ČSSD v žádném případě, neboť jde o jednu a tutéž minci, která se otáčí podle potřeby.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit všech 22 komentářů

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK