Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Měl by zůstat Kalousek v nové vládě?

Měl by zůstat Kalousek v nové vládě?
Miroslav Kalousek se může pyšnit titulem ministr financí roku 2008. V Česku je pro jedny zachráncem veřejných financí, pro jiné téměř zlosynem. Teď ho prezident doporučil do nové vlády. Měl by Kalousek zůstat ministrem financí? Napište, co si o tom myslíte.

Opěvovaný i nenáviděný ministr financí Miroslav Kalousek možná hned tak z české politické scény neodejde. Pro jeho setrvání v nové úřednické vládě vedené statistikem Janem Fischerem se vyslovil prezident Václav Klaus. Sám Kalousek vstup do nové vlády nevyloučil, podle vlastních slov se ovšem nikam cpát nehodlá.

Kalousek ztělesňoval daňové a rozpočtové reformy a změny, ke kterým se minulá vláda odhodlala. Stál za zavedením jednotné sazby daně z příjmu i za postupným snižováním rozpočtového schodku. Naopak loni si vysloužil kritiku za způsob, jakým jeho úřad sestavil státní rozpočet na letošní rok. Přestože ve světě už řádila finanční krize a nastupovala hospodářská recese, rozpočet počítal s poměrně slušným růstem české ekonomiky. Sociální demokraté ho peskovali za to, že nechce v době krize otevřít státní rozpočet pro nejrůznější dávky a dotace pro lidi a firmy. O tom, že by teď obrátili a Kalouska podpořili, se dá s úspěchem pochybovat. Sám proti sobě by byl i Kalousek, kdyby nové funkci musel uskutečňovat „protikrizové“ rozhazování, na němž se ODS dohodla s ČSSD a proti němuž ministr financí dlouhodobě vystupoval.

Byl Miroslav Kalousek dobrým ministrem financí? Chtěli byste, aby zůstal i v nové vládě? Koho byste na tento vládní post nominovali vy? Co bude ekonomickou prioritou nové vlády?

NAPIŠTE, CO SI O TOM MYSLÍTE, A PŘEČTĚTE SI NÁZOR OSTATNÍCH.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-4
Ano
Ne

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Diskuze

29. 2. 2012 7:19 | antonin matheisl

jsem na 1000 procent s obcanem ze dne23,1.2012 plne souhlasim sami mate nacpane zoky a chudsi vrstva ma chcipnout hlady. to jsou duchodci a zvlaste ti jenz nemohou sehnat praci treba hure myslici nebo dojizdejici. a tito lide vice projedou jak vydelaji i kdyz nekde chyti chvilkovou brigadu.vsichni ve vlade si odeberte treba mensi obnos a dejte jej na dluhy pomuze to verte.penzisty a nemajetny nechte na pokoji s uctou vlasta
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

23. 1. 2012 18:36 | Občan ČR

"Ministr financí", kterému nevadí rozkrádání státu v desítkách miliard od zlodějské verbeže politiků a mafiánů, ale vadí mu pár stovek příjmů pro důchodce a matky s dětmi patří jen a pouze mezi zrádce tohoto státu.Do vlády se dostal přes lidovce, kteří mají ale ve vínku naprosto jiný morální a mravní kodex.Je to bezpáteřní intrikán, dějiny ho odsoudí. A jestli má zůstat v nové vládě ??? Snad jeho hlava napíchnutá na kůl u vchodu pro výstrahu všem zlodějům a podvodníkům.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+10
Líbí
Nelíbí

3. 11. 2011 19:25 | m.bliznkak

Zlinčovat Kalouska jako Kadáfiho!!!!!!!!!!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

24. 6. 2011 10:28 | ladislav.burian34

AŤ PŘESTANOU LHÁTI. V poslední době se doslova roztrhl pytel s kritikou nás důchodců. Snažil jsem se ji ignorovat, ale když jsem si v HN přečetl příspěvek demagoga pa¬na Kalouska, že si vláda musí půjčit 33 miliard na to, aby mohla vyplatit letošní důchody, rozhodl jsem se rea-govat Ptám se proto bývalého ministra financí pana Kalouska a pana bývalé¬ho premiéra Topolánka, kam se podě¬lo 70 miliard, které byly ještě před dvěma roky v sociálním fondu na dů¬chody a kdo vrátf 23 miliard, které si zkrachovalá Topolánkova vláda v minulém roce půjčila na porcování medvěda. Slíbila že do konce roku peníze vrátí a skutek opět utek! Nevrátila nic! Bylo prokázáno, že kdyby se peníze neprošustrovaly a nepoužily na jiné medvědy, tak by při stávajícím počtu důchodců vydržely řadu dalších let a mohlo se valorizovat i dvojnásobně. Od tzv. sametové revoluce slibovaly všechny vlády, že oddělí důchodový fond od státního rozpočtu. Dodnes tak neučinily. Nebylo by totiž na me¬dvědy pro kamarádíčky a další podrazy. Pánové, přestaňte už lidem lhát a dejte důchodcům pokoj a klid a hlavně jim vraťte, co jim patří a na co.poctivě při¬spívali celý život. Pavel VÁVRA, Praha
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

24. 6. 2011 10:19 | Ladislav Burian

AŤ PŘESTANOU LHÁTI. V poslední době se doslova roztrhl pytel s kritikou nás důchodců. Snažil jsem se ji ignorovat, ale když jsem si v HN přečetl příspěvek demagoga pa¬na Kalouska, že si vláda musí půjčit 33 miliard na to, aby mohla vyplatit letošní důchody, rozhodl jsem se rea-govat Ptám se proto bývalého ministra financí pana Kalouska a pana bývalé¬ho premiéra Topolánka, kam se podě¬lo 70 miliard, které byly ještě před dvěma roky v sociálním fondu na dů¬chody a kdo vrátf 23 miliard, které si zkrachovalá Topolánkova vláda v minulém roce půjčila na porcování medvěda. Slíbila že do konce roku peníze vrátí a skutek opět utek! Nevrátila nic! Bylo prokázáno, že kdyby se peníze neprošustrovaly a nepoužily na jiné medvědy, tak by při stávajícím počtu důchodců vydržely řadu dalších let a mohlo se valorizovat i dvojnásobně. Od tzv. sametové revoluce slibovaly všechny vlády, že oddělí důchodový fond od státního rozpočtu. Dodnes tak neučinily. Nebylo by totiž na me¬dvědy pro kamarádíčky a další podrazy. Pánové, přestaňte už lidem lhát a dejte důchodcům pokoj a klid a hlavně jim vraťte, co jim patří a na co.poctivě při¬spívali celý život. Pavel VÁVRA, Praha Dosud nedokázal odpovědět kam tyto peníze zmizely.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

28. 5. 2009 18:28 | bruno ferary

Já si myslím že by se měl stáhnout a sním i ostatní,, nemaj na to vládnout ,,ani ods ani čssd ani nikdo kdo sedí v parlametu senátu samej příživník myslící sám na sebe,,hrabat dokavat to de než pude od válu,,prostě nikdo stěch co se tam pakuji na ukor lidu,národa nemá na to vládnout v zájmu této země,,,,,,není tam nikdo slušnej nikdo komu by šlo o lidi,,občany,,národ,,,,,,jim nejde o lidi ani národ ale o jejich vlastní kapsu,,prospěch ,hrabou ,oblbujou, a je jim fuk že to lidi vědi,vidí.. je to veřejné tajemství ,,,tihle všichni jsou bezpáteřní a tváří se že vše co dělají dělají pro lidi a blaho národa,,není to pravda dělajto jen pro sebe ,,,rychle napakovat po mě veta,,,,,lod se potápí ,,KDUCSL,,,,,,krysx opouštějí lod aby je nestáhla ke dnu,,,,,založí jinou stranu ,,,,,,,,,,,,,mi nic mi muzikanti,,,,,,,,,to všehno oni a tam ti je mě znich zle ,,,žádnej vlastenec jen samej nájemnej žoldák ve službách jiných národu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

7. 5. 2009 7:59 | Petr

Všichni mají velkohubé poučky o šetření .
Ryba už strašně smrdí a od hlavy .
Tak začněte šetřit a myslete hlavně na sebe, jako vždy .
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

17. 4. 2009 8:47 | comment

Mohl byste prosím svůj příspěvek trochu rozvést a doplnit, jak jste to vlastně myslel? Bohužel se totiž neorientuji v termínech typu "pokladniční poukázky", takže si nejsem jistý, zda je nebo není první část Vašeho příspěvku ironická. Každopádně mi ale připadá, že postup Andrewa Mellona byl logický a úspěšný, takže druhou část vnímám spíš jako pochvalu p. Kalouska. Bylo to tak myšleno?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Bouček Antonín 16. 04. 2009 16:01)

16. 4. 2009 19:33 | Miroslav Veselý

Mafián Kalousek byl podle Václava Klause nejlepčím ministrem financí na světě, jako je VK Mistrem Světa! Podle nás Kalousek apodvodník s padáky vyhovuje Klausovi, nám nikoliv! Je to drzý a arogantník dvojík Mistra Světa! Ať jde do hajzlu!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

16. 4. 2009 19:12 | Škarohlíd

Odpověď je ano. Ale zapomenout na jeho předchozí vylomeniny nějak nelze.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

16. 4. 2009 16:01 | Bouček Antonín

Člověk, jehož podřízení emitují dluhopisy s výnosem šest procent, když by jim trhy utrhly ruce za pokladniční poukázky s výnosem dvou procent (a přitom říká, že nejsou žádné problémy), si samozřejmě titul "nejlepší ministr financí" zaslouží. Pan Kalousek je podle mně mezi ministry financí střední a východní Evropy nejlepším kandidátem na titul Andrew Mellon 21. století. Více viz: http://en.wikipedia.org/wiki/Andrew_Mellon, speciálně část Great Depression a Tax Trial.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

16. 4. 2009 15:01 | Prudič

Vyhodit a zavřít až zčerná. O jeho kšeftech s padáky i rodinných přihrávkách se už povídají skazky. A navíc je to lidovec, který je schopen nacpat církvím přes stovku miliard korun. To že se umí předvádět a rád kecá o šetření a pod. z něho ještě dobrého ministra nedělá. Zatím se vůbec nepředvedl a těžil z toho co mu nachystali socani. Holt je to "jednička", u nás v Topolánkově se to zvýrazňuje vztyčeným prostředníkem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

16. 4. 2009 13:54 | Jirka

Rozhodně ANO.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

16. 4. 2009 13:29 | husqwarna

Na 100% ANO!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

16. 4. 2009 13:17 | Mirka

Určitě ANO.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit všech 17 komentářů

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK