Čeští důchodci spoléhají sami na sebe, ukázal průzkum

| rubrika: Aktuality | 28. 1. 2020 14:00 | 5 komentářů

Češi v důchodu nespoléhají na pomoc svých blízkých. Tři čtvrtiny nepočítají s žádnou pomocí ve stáří nebo ji dokonce nechtějí. Nejvýraznější je tento postoj u lidí, kteří už sami jsou v seniorském věku – na pomoc nejbližších nespoléhá víc jak 80 procent lidí starších 54 let. Ukázaly to výsledky průzkumu ČSOB Penzijní společnosti.

Praktickou pomoc od svých blízkých v důchodu čeká 17 procent dotázaných lidí od 54 let výš. U mileniálů, tedy lidí od 18 do 35 let, je to čtvrtina. A u střední generace 23 procent.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

Zajímavé je, že pohled z druhé strany je výrazně jiný. Zhruba tři čtvrtiny mileniálů a střední generace totiž říkají, že se o své příbuzné v důchodu už starají nebo se starat budou. I u starších lidí má tento příznivý postoj víc jak polovina dotázaných (57 %).

Zhruba 15 procent dotázaných mileniálů a lidí ze střední generace pak předpokládá, že pro své blízké v důchodu seženou místo v zařízení pro seniory nebo pečovatelskou službu.

Lidé v důchodu nebo těsně před důchodem pak ze 70 procent předpokládají, že se o sebe postarají sami. Jen 15 procent z nich už je nebo počítá s tím, že bude v domově pro seniory.


Čtěte více:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

Oblíbená témata

důchody, starobní důchody

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.