Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz | 13. 4. 2022 09:00 aktualizováno 26. 4. 2022 00:01 | 5 komentářů
Jarní soutěž s Expobank CZ. Ve hře je špičkový iPhone 13 Mini 128 GB a další atraktivní ceny!
Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

Zdroj: Shutterstock

Soutěž skončila, správné odpovědi už neposílejte. První a druhou cenu získali pánové T. B. ze Štěpánova a R. D., iPhone vyhrála P. Č. z Tábora. Gratulujeme.

Rychle rostoucí ceny dělají vrásky nejedné tuzemské domácnosti. Je logické, že hledají, jak ušetřit. Jako správný tah se může ukázat refinancování spotřebitelských půjček, kreditních karet nebo kontokorentů. Že díky refinancování může zůstat v domácím rozpočtu skutečně víc peněz, dokazují čísla.

V průměru každému druhému Čechovi, který refinancoval spotřebitelský úvěr, přineslo využití této služby do peněženky mezi dvěma až deseti tisíci korun. Každý čtvrtý ušetřil refinancováním dokonce přes deset tisíc korun. Ty by jinak skončily u různých finančních institucí na úhradu zbytečně drahých splátek a poplatků. Zjistila to Expobank CZ v nedávném průzkumu mezi tisícovkou respondentů se spotřebitelskými úvěry.

Logo Expobank CZ

„Refinancování spočívá v tom, že si aktuálně splácené spotřebitelské úvěry převedete do jiné banky, kde získáte lepší podmínky. Takže místo toho, abyste například spláceli jednu půjčku s úrokovou sazbou řekněme šest či sedm procent ročně a k tomu kreditní kartu, kde bývá roční úroková sazba kolem dvaceti procent, splácíte díky refinancování jen jeden sloučený úvěr s pevnou roční úrokovou sazbou například pouhých 3,49 procenta při řádném splácení. To může dělat rozdíl i desetitisíců korun, které takto jednoduše ušetříte,“ popisuje Ondřej Makovec, vedoucí týmu spotřebitelských úvěrů v Expobank CZ.

O refinancování slyšelo podle průzkumu pro Expobank CZ, která podle dostupných informací brzy změní vlastníka, devět respondentů z deseti a podobný počet souhlasí s názorem, že jde o vhodný způsob, jak ušetřit. Službu dosud využila třetina z nich.

Kompletně vyřídit refinancování lze v současnosti po internetu stejně snadno a rychle, jako si po internetu založíte běžný účet.

Vyhrajte

Vyzkoušejte, co víte o refinancování. Navíc můžete vyhrát! Pokud budete odpovídat správně, po odeslání odpovědí na kvízové otázky se objeví tajné heslo. Když ho odešlete do půlnoci 26. dubna 2022 na adresu soutez@penize.cz, automaticky se dostáváte do slosování. První vylosovaný vyhrává iPhone 13 Mini v barvě půlnoční čerň s pamětí 128 GB, druhý výherce dostane roční předplatné časopisů Finmag a Heroine a třetí si bude moct vybrat, který z těchto časopisů by dostával raději. Tady je reprezentativní příklad refinancování úvěru včetně nápovědy k soutěžním otázkám a tady podrobné podmínky soutěže.

Která z uvedených definic nejlíp vystihuje pojem refinancování?

Jakou výhodnou pevnou roční úrokovou sazbu nabízí nyní při řádném splácení refinancování REFIXO od Expobank CZ?

Jaké úvěry lze s Refixem refinancovat?

Co potřebujete k tomu, abyste si sjednali refinancování REFIXO?

Jaká je od 11. dubna 2022 úroková sazba na běžném účtu NEO od Expobank CZ, jehož vedení je zdarma a z něhož klient splácí refinancování REFIXO?

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

A tohle už jste četli?

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Dluhy má skoro polovina Čechů. Průzkum ukázal, jak si půjčují

19. 9. 2023 | Kateřina Hovorková

Dluhy má skoro polovina Čechů. Průzkum ukázal, jak si půjčují

V současnosti dluží peníze v rámci hypoték, spotřebitelských úvěrů, kontokorentu a dalších produktů či nedoplatků 46 procent Čechů. Vyplývá to z nejnovějšího Indexu prosperity a finančního... celý článek

Spořit je těžší než loni, říkají Češi. Každý šestý nemá žádnou rezervu

1. 8. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořit je těžší než loni, říkají Češi. Každý šestý nemá žádnou rezervu

Polovina Čechů spoří méně nebo vůbec ve srovnání s loňským rokem. Ukázal to internetový průzkum agentury STEM/MARK pro společnost Home Credit, který proběhl na přelomu května a června... celý článek

Úvěry od Hello bank převezme Česká spořitelna

31. 7. 2023 | Petr Kučera

Úvěry od Hello bank převezme Česká spořitelna

Česká spořitelna podepsala s BNP Paribas Personal Finance smlouvu o prodeji spotřebitelského úvěrového portfolia Hello bank. Transakci, na které se banky dohodly na konci července,... celý článek

Půjčí vám 20 tisíc, za měsíc chtějí 29. Žebříček radí, na koho si dát pozor

22. 6. 2023 | Petr Kučera

Půjčí vám 20 tisíc, za měsíc chtějí 29. Žebříček radí, na koho si dát pozor

Jednorázově splatná půjčka je riziko, varuje Index odpovědného úvěrování od neziskové organizace Člověk v tísni. Nové porovnání se tentokrát zaměřuje na úvěry sloužící ke krátkodobému... celý článek

Partners Financial Services