Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

redakce Peníze.CZ | rubrika: Kvíz | 13. 4. 2022 09:00 aktualizováno 26. 4. 2022 00:01 | 5 komentářů
Jarní soutěž s Expobank CZ. Ve hře je špičkový iPhone 13 Mini 128 GB a další atraktivní ceny!
Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

Zdroj: Shutterstock

Soutěž skončila, správné odpovědi už neposílejte. První a druhou cenu získali pánové T. B. ze Štěpánova a R. D., iPhone vyhrála P. Č. z Tábora. Gratulujeme.

Rychle rostoucí ceny dělají vrásky nejedné tuzemské domácnosti. Je logické, že hledají, jak ušetřit. Jako správný tah se může ukázat refinancování spotřebitelských půjček, kreditních karet nebo kontokorentů. Že díky refinancování může zůstat v domácím rozpočtu skutečně víc peněz, dokazují čísla.

V průměru každému druhému Čechovi, který refinancoval spotřebitelský úvěr, přineslo využití této služby do peněženky mezi dvěma až deseti tisíci korun. Každý čtvrtý ušetřil refinancováním dokonce přes deset tisíc korun. Ty by jinak skončily u různých finančních institucí na úhradu zbytečně drahých splátek a poplatků. Zjistila to Expobank CZ v nedávném průzkumu mezi tisícovkou respondentů se spotřebitelskými úvěry.

Logo Expobank CZ

„Refinancování spočívá v tom, že si aktuálně splácené spotřebitelské úvěry převedete do jiné banky, kde získáte lepší podmínky. Takže místo toho, abyste například spláceli jednu půjčku s úrokovou sazbou řekněme šest či sedm procent ročně a k tomu kreditní kartu, kde bývá roční úroková sazba kolem dvaceti procent, splácíte díky refinancování jen jeden sloučený úvěr s pevnou roční úrokovou sazbou například pouhých 3,49 procenta při řádném splácení. To může dělat rozdíl i desetitisíců korun, které takto jednoduše ušetříte,“ popisuje Ondřej Makovec, vedoucí týmu spotřebitelských úvěrů v Expobank CZ.

O refinancování slyšelo podle průzkumu pro Expobank CZ, která podle dostupných informací brzy změní vlastníka, devět respondentů z deseti a podobný počet souhlasí s názorem, že jde o vhodný způsob, jak ušetřit. Službu dosud využila třetina z nich.

Kompletně vyřídit refinancování lze v současnosti po internetu stejně snadno a rychle, jako si po internetu založíte běžný účet.

Vyhrajte

Vyzkoušejte, co víte o refinancování. Navíc můžete vyhrát! Pokud budete odpovídat správně, po odeslání odpovědí na kvízové otázky se objeví tajné heslo. Když ho odešlete do půlnoci 26. dubna 2022 na adresu soutez@penize.cz, automaticky se dostáváte do slosování. První vylosovaný vyhrává iPhone 13 Mini v barvě půlnoční čerň s pamětí 128 GB, druhý výherce dostane roční předplatné časopisů Finmag a Heroine a třetí si bude moct vybrat, který z těchto časopisů by dostával raději. Tady je reprezentativní příklad refinancování úvěru včetně nápovědy k soutěžním otázkám a tady podrobné podmínky soutěže.

Která z uvedených definic nejlíp vystihuje pojem refinancování?

Jakou výhodnou pevnou roční úrokovou sazbu nabízí nyní při řádném splácení refinancování REFIXO od Expobank CZ?

Jaké úvěry lze s Refixem refinancovat?

Co potřebujete k tomu, abyste si sjednali refinancování REFIXO?

Jaká je od 11. dubna 2022 úroková sazba na běžném účtu NEO od Expobank CZ, jehož vedení je zdarma a z něhož klient splácí refinancování REFIXO?

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Můžete nás sledovat i na sociálních sítích. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

5. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

ČSOB získala sto procent ve fintechu Mallpay, která poskytuje odložené platby. Dosud byl Mallpay společným podnikem ČSOB a Mall Group, oba partneři měli poloviční podíl.

KB řekla podrobnosti k výplatě vkladů Sberbank. Úvěry splácejte, ale jinak

2. 3. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

KB řekla podrobnosti k výplatě vkladů Sberbank. Úvěry splácejte, ale jinak

Výplaty pojištěných vkladů Sberbank CZ začne 9. března prostřednictvím Komerční banky. Splátky hypoték a dalších úvěrů mají klienti Sberbank dál splácet, z jejího běžného účtu už ale... celý článek

Refinancování už vyzkoušela třetina lidí se spotřebitelským úvěrem

10. 2. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Refinancování už vyzkoušela třetina lidí se spotřebitelským úvěrem

O bankovní službě nazvané refinancování už slyšelo skoro devět lidí z deseti (87,3 %). Podobný podíl (89 %) souhlasí s názorem, že jde o vhodný způsob, jak ušetřit na splátkách. Ukázal... celý článek

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

7. 2. 2022 | Petr Kučera | 13 komentářů

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

Platební služba Mallpay nově umožňuje poslat peníze na jakýkoliv jiný účet. V praxi tak klientům nabídne bezúročný úvěr až na 50 dnů a zkombinuje výhody odložených plateb s kreditní... celý článek

Další šance pro dlužníky. Milostivé léto se má opakovat

25. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Další šance pro dlužníky. Milostivé léto se má opakovat

Lidé dostanou ještě jednu šanci, jak se snadněji zbavit exekuce. Druhá „amnestie dluhů“ bude ale nejméně na půl století poslední, shodují se politici.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.