Spotřebitelské půjčky se prodávají s průměrným úrokem pod 7 %

| rubrika: Aktuality | 29. 10. 2019 14:45

Průměrný úrok u spotřebitelských půjček byl v říjnu 6,6 procenta. Meziročně jde o pokles o 0,19 procentního bodu. Oproti minulému měsíci se naopak průměrný úrok zvýšil o 0,15 procentního bodu. Vyplývá to z dat Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů za říjen 2019.

I když poslední měsíce sazby stoupaly, lze v závěrečných měsících roku podle Martina Nováka, hlavního analytika společnosti Broker Consulting očekávat spíše jejich mírné snížení. Poskytovatelé spotřebitelských úvěrů se už připravují na vánoční sezonu a někteří z nich přišli s akcemi na úrokové sazby, které začínají už na pěti procentech.

„Žadatel o úvěr by vždy měl být obezřetný a překontrolovat si výslednou nabídkovou úrokovou sazbu. Pokud na letáku či reklamní kampani uvidí sazbu „již od“, je velmi pravděpodobné, že na ni nedosáhne a měl by počítat se sazbou výrazně vyšší,“ dodává Novák.

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů je analytický nástroj, který ukazuje průměrnou úrokovou sazbu u spotřebitelských úvěrů, jež zprostředkovali konzultanti Broker Consulting u kteréhokoli poskytovatele bankovních úvěrů. Jedná se o vážený aritmetický průměr, kdy hlavní vahou je objem úvěru.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.