Zonky umožní dopojištění půjčky, láká na cashback

pk | rubrika: Aktuality | 13. 9. 2019

Služba Zonky rozšiřuje možnost pojištění proti neschopnosti splácet i na dobu po načerpání peněz, tedy po uzavření smlouvy o úvěru. Novinka je dostupná jak pro lidi, kteří si půjčují, tak pro investory – tedy ty, kteří někomu půjčují.

„Lidé si mohou svoji půjčku pojistit až do první splátky, do budoucna je snahou rozšířit dobu možnosti dopojistit půjčku až na šest měsíců,“ upřesňuje Jiří Humhal, finanční ředitel Zonky. Zatím tedy není možné dopojistit si půjčku kdykoliv v průběhu splácení.

Podobnou službu nabízejí i další poskytovatelé spotřebitelských půjček, Zonky chce ale mimo jiné zaujmout dvěma benefity: Prvním je služba cashback, díky níž za každých 12 měsíců nevyužití pojistky Zonky lidem vrátí jednu měsíční splátku pojistného. „S inovací cashbacku měsíční splátky při nevyužití pojištění jsme první na trhu. Navíc vracíme část pojistného každých 12 měsíců, kdy zákazník pojištění nevyužije. Ty počítáme klouzavě, a ne na kalendářní roky, což je pro zákazníka ještě výhodnější,” vysvětluje Humhal.

Mimo pojištění nabízí Zonky možnost okamžitého odkladu splátek. „To je velmi účinná obrana vůči karenční nebo čekací době. Celkem je možné odložit až 12 splátek za celou dobu splácení,“ dodává Humhal.

Zonky tak rozšiřuje klasickou možnost pojištění úvěru, kterou pod názvem Zonkyho záchranná vesta spustilo před rokem. V současnosti se míra pojištění pohybuje nad úrovní 35 procent, upřesňuje firma. Pojištění kryje klienta proti neočekávanému výpadku příjmů při situacích jako jsou nemoc, úraz, ztráta zaměstnání, invalidita nebo dokonce úmrtí.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Zonky

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

13. 4. 2022 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Vyhrajte iPhone 13 s refinancováním REFIXO

Jarní soutěž s Expobank CZ. Ve hře je špičkový iPhone 13 Mini 128 GB a další atraktivní ceny!

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

5. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

ČSOB získala sto procent ve fintechu Mallpay, která poskytuje odložené platby. Dosud byl Mallpay společným podnikem ČSOB a Mall Group, oba partneři měli poloviční podíl.

KB řekla podrobnosti k výplatě vkladů Sberbank. Úvěry splácejte, ale jinak

2. 3. 2022 | Petr Kučera | 18 komentářů

KB řekla podrobnosti k výplatě vkladů Sberbank. Úvěry splácejte, ale jinak

Výplaty pojištěných vkladů Sberbank CZ začne 9. března prostřednictvím Komerční banky. Splátky hypoték a dalších úvěrů mají klienti Sberbank dál splácet, z jejího běžného účtu už ale... celý článek

Refinancování už vyzkoušela třetina lidí se spotřebitelským úvěrem

10. 2. 2022 | Petr Kučera | 3 komentáře

Refinancování už vyzkoušela třetina lidí se spotřebitelským úvěrem

O bankovní službě nazvané refinancování už slyšelo skoro devět lidí z deseti (87,3 %). Podobný podíl (89 %) souhlasí s názorem, že jde o vhodný způsob, jak ušetřit na splátkách. Ukázal... celý článek

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

7. 2. 2022 | Petr Kučera | 13 komentářů

Jako půjčka bez úroku. Mallpay převede peníze na účet

Platební služba Mallpay nově umožňuje poslat peníze na jakýkoliv jiný účet. V praxi tak klientům nabídne bezúročný úvěr až na 50 dnů a zkombinuje výhody odložených plateb s kreditní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.