Zonky umožní dopojištění půjčky, láká na cashback

| rubrika: Aktuality | 13. 9. 2019 08:30

Služba Zonky rozšiřuje možnost pojištění proti neschopnosti splácet i na dobu po načerpání peněz, tedy po uzavření smlouvy o úvěru. Novinka je dostupná jak pro lidi, kteří si půjčují, tak pro investory – tedy ty, kteří někomu půjčují.

„Lidé si mohou svoji půjčku pojistit až do první splátky, do budoucna je snahou rozšířit dobu možnosti dopojistit půjčku až na šest měsíců,“ upřesňuje Jiří Humhal, finanční ředitel Zonky. Zatím tedy není možné dopojistit si půjčku kdykoliv v průběhu splácení.

Podobnou službu nabízejí i další poskytovatelé spotřebitelských půjček, Zonky chce ale mimo jiné zaujmout dvěma benefity: Prvním je služba cashback, díky níž za každých 12 měsíců nevyužití pojistky Zonky lidem vrátí jednu měsíční splátku pojistného. „S inovací cashbacku měsíční splátky při nevyužití pojištění jsme první na trhu. Navíc vracíme část pojistného každých 12 měsíců, kdy zákazník pojištění nevyužije. Ty počítáme klouzavě, a ne na kalendářní roky, což je pro zákazníka ještě výhodnější,” vysvětluje Humhal.

Mimo pojištění nabízí Zonky možnost okamžitého odkladu splátek. „To je velmi účinná obrana vůči karenční nebo čekací době. Celkem je možné odložit až 12 splátek za celou dobu splácení,“ dodává Humhal.

Zonky tak rozšiřuje klasickou možnost pojištění úvěru, kterou pod názvem Zonkyho záchranná vesta spustilo před rokem. V současnosti se míra pojištění pohybuje nad úrovní 35 procent, upřesňuje firma. Pojištění kryje klienta proti neočekávanému výpadku příjmů při situacích jako jsou nemoc, úraz, ztráta zaměstnání, invalidita nebo dokonce úmrtí.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Zonky

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.