Do banky přes Zonky. Firma má licenci na otevřené bankovnictví

| rubrika: Aktuality | 4. 9. 2019 13:03

Ze Zonky půjde brzy ovládat bankovní účty. Zprostředkovatel úvěrů obdržel od České národní banky povolení k provozování nových platebních služeb. Zákazníci Zonky tak budou moci plně využívat výhod otevřeného bankovnictví. Lidé, pokud k tomu dají souhlas, budou moci aplikaci Zonky propojit se svými bankovními účty.

Zonky získala od centrální banky povolení k službě informování o platebním účtu (AIS), která umožní třetí straně se souhlasem klienta banky získat informace z jeho bankovního účtu a na jednom místě mu ukázat detail o jeho financích v různých bankách.

Licence platí i na službu nepřímého udělení platebního příkazu (PIS), která umožní klientům banky zadat u třetí strany příkaz k platbě ze svého bankovního účtu, aniž by museli vstupovat do svého internetového bankovnictví.

Od první licence si Zonky slibuje, že zjednoduší a zrychlí proces žádosti o půjčku. Od 14. září bude v Zonky sloužit hlavně ke zjednodušení čtení a kontroly bankovních výpisů žadatele o půjčku.

Druhou licenci podle Zonky získala tato služba jako první v Česku. Zonky díky ní předpřipraví kompletní údaje potřebné k nastavení trvalého platebního příkazu a uživatel, který splácí půjčku, ho bude moci pouze potvrdit zadáním svých bankovních přihlašovacích údajů. Investorům služba slibuje usnadnění při nabíjení jejich peněženky.

Otevřené bankovnictví umožnila evropská směrnice známá pod názvem PSD2. Podle ní musí banky data svých uživatelů poskytnout dále. Platí to pouze v případě, že dostanou od klienta povolení.

Otevřené bankovnictví ve zprávách:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.