Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Třináct kroků, jak se naprogramovat ke zbohatnutí

| rubrika: Tip na knihu | 28. 8. 2009 | 19 komentářů
Třináct kroků, jak se naprogramovat ke zbohatnutí
Neutěšená situace v práci i v soukromém životě může někoho vést k rezignaci. Kdo ale nechce takto skončit navzdory momentálním nezdarům, má šanci s tím něco udělat. Pomoci mu v tom ve 13 krocích může kniha Napoleona Hilla Přemýšlej a zbohatni.

Existuje minimálně 55 příčin, které člověku brání být úspěšný. Jsou to alibi, která si lidé sami ve své představivosti vytvářejí, aby ospravedlnili své neúspěchy. Vytváření alibi je navíc hluboce zakořeněná vlastnost. Mezi ty „nejoblíbenější“ patří například stížnosti typu: kdybych měl peníze či čas nebo zdraví; neměl rodinu či dluhy; štěstí či lidé nebyli proti mně... a mnoho dalších. Ani jedno z tohoto ale prý člověka, který má touhu něčeho konkrétního dosáhnout, nemůže zastavit. Na stovkách příkladů nejúspěšnějších podnikatelů 20. století to dokazuje v závěru knižního bestselleru Přemýšlej a zbohatni autor Napoleon Hill.


Název:
Přemýšlej & zbohatni
Autor: Napoleon Hill
Nakladatelství: PRÁH (2009)
ISBN 978-80-7252-256-9

Počátečním bodem budoucího neuvěřitelného úspěchu je podle Hilla vždy sžírající posedlost či spalující touha. Lze to doložit na životech tak úspěšných lidí jako byl Kolumbus, který snil o neznámém světě, vsadil na jeho existenci celou svou kariéru, a také ho objevil. Podobné to bylo kdysi i s vynálezcem Thomasem Alvou Edisonem, který původně pracoval jen jako telegrafista na částečný úvazek a měl sen o lampě, která by mohla svítit díky elektřině. Dnes nikdo nepochybuje o tom, že lampa svítí na elektřinu. Ve své době ale byl nejprve dlouho snílkem, než se mu touhu podařilo přetvořit v realitu. Stejné to bylo i s chudým lepičem etiket krémů na boty a později slavným spisovatelem Charlesem Dickensem či kdysi jen úspěšným kulturistou Arnoldem Schwarzenegerem, dnes guvernérem státu Kalifornie.

Nechat se vést vlastní touhou může podle autora knihy kdokoli, a to bez ohledu na to, jaké startovní možnosti dotyčný měl. Mnoho z těch nejbohatších a nejúspěšnějších pocházelo z velmi nuzných poměrů a často byli bez nějakého vyššího a kvalitního vzdělání. To, co jim podle Hilla bylo společné, byla touha. Zcela evidentní to je na příkladu života Heleny Kellerové, která byla od raného dětství hluchá, němá a slepá a přesto dokázala vystudovat vysokou školu, napsat desítku knih a setkat se s dvanácti americkými prezidenty. Člověka tedy podle Hilla nemusí od naplnění snu a touhy zastavit ani handicap. Autor o tom ví své, neboť vychovával syna, který se narodil podle lékařů jako hluchý bez možnosti kdykoli slyšet. Přesto se mu díky motivující výchově a otcem předávané touze slyšet a mluvit jako ostatní lidé podařilo později slyšet a mluvit a díky tomu pomoci tisícům podobně postižených lidí.

Jen touha ale podle Hilla pochopitelně nestačí. Zapotřebí je i patřičná dávka správné víry ve vlastní schopnosti a v uskutečnění svého snu. Kdo na to nepřijde intuitivně sám, může se podle knížky naučit „jak se k tomuto naprogramovat“, neboť autor čtenáři přibližuje i možnosti, jak pracovat s autosugescí. Budoucí úspěšný realizátor vlastních snů bude muset mít i specializované vědomosti a dostatečnou představivost, aby na své cestě za úspěchem pokročil. Pro dotažení vlastního nápadu do zdařilého konce Hill ve své knize nabízí celkem třináct kroků. Nechybí ani upozornění na obranu proti negativním vlivům a různým typům strachů, které lidem nejčastěji brání v dosažení úspěchu. „Abych pomohl těm, kteří se přejí vidět se takoví, jací skutečně jsou, připravil jsem zde (v závěru knihy) dotazník,“ říká autor a slibuje, že kdo pravdivě sám před sebou odpoví na všechny otázky, dozví se o sobě více než většina lidí.

Ačkoli se jedná o knihu, která poprvé vyšla roku 1937, tedy krátce po velké finanční krizi, jsou rady a doporučení autora použitelné i v dnešní době. Je to jednak díky určité nadčasovosti díla samotného a současně i díky aktualizaci jazyka i obohacení knihy o příběhy z nedávné doby. Autor zemřel v roce 1970. Na „rekonstrukci“ někdejšího bestselleru se proto nově podílel vysokoškolský profesor a specialista na personální management Arthur R. Pell.

Znáte někoho ve svém okolí, komu se na základě podobných principů podařilo stát se úspěšným a bohatým? Podělte se o jeho příběh s ostatními čtenáři.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+51
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 8. 2009 7:48, comment

Ano, znám někoho, komu se podobnými principy podařilo stát úspěšným a bohatým - Roberta Kiyosakiho. Také prodává knihy se "zaručenými" recepty jak zbohatnout, a také na tom zbohatl.

Reagovat

 

+7
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

31. 8. 2009 7:13, Mirek

Knihu N.Hilla jsem dostal před mnoha lety jako dárek.

Autor píše, že nejdůležitější je nápad a spojení autora nápadu s prodejcem nápadu.

Ale to by člověk musel žít v jiném světě!

Nápady jsou, seriozní prodejci se jaksi nevyskytují. Bohužel!

Reagovat

 

-2
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (19 komentářů)

22. 10. 2009 | 11:50 | ja

gross, dalik, dlouhy + 254 ostanich politiku více

1. 10. 2009 | 21:31 | majky

tohle mi pripomina jak Jack Black ve filmu Envy vynasel supr vec ktera taky omamila cely svet . Požírač psích hoven. Stačilo jenom přiložit zařízeni nad psí hovno a ono zmizelo. jeho manzelka pak byla zastupitelkou v mistnim...více

25. 9. 2009 | 0:05 | jan

blbost více

20. 9. 2009 | 21:50 | poi

nejlepší nápad na zbohatnutí: vydejte knihu více

31. 8. 2009 | 7:13 | Mirek

Knihu N.Hilla jsem dostal před mnoha lety jako dárek.
Autor píše, že nejdůležitější je nápad a spojení autora nápadu s prodejcem nápadu.
Ale to by člověk musel žít v jiném světě!
Nápady jsou, seriozní prodejci...
více

Oblíbená témata

Carnegie, finanční krize, Neil

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK