Splňte si s námi své novoroční předsevzetí

| rubrika: Hra | 30. 12. 2008
Splňte si s námi své novoroční předsevzetí
Splnit si novoroční předsevzetí chce pevnou vůli. Ale když se k ní přidají ještě peníze, které lze vyhrát, je úspěch téměř zaručen. Připravili jsme pro vás hru, která vám pomůže novoroční předsevzetí splnit. Stačí najít kamaráda, který do toho půjde s vámi.

Kdy je sázka spravedlivá

Naše novoroční hra asi moc spravedlivá podle ekonomické teorie nebude. Racionální člověk s neutrálním vztahem k riziku by uvažoval asi takto. Pokud lze zaplacením určité sumy za sázku vyhrát 100 korun se čtvrtinovou pravděpodobností, nebo se 75procentní pravděpodobností ztratit vloženou částkou, lze očekávaný výsledek vyjádřit jako 100 x 0,25 + 0 x 0,75, tedy 25. Los na takovou sázku by tedy racionálně uvažující sázející přijal, pokud by nestál více jak 25 korun.

V naší hře jde ale o něco jiného, o motivaci splnit předsevzetí. Proto se částky, které se jednotliví hráči zavážou zaplatit, nerovnají. Zejména zvolený dobrodinec svou účastí dává najevo, že mu na hráčově osudu záleží a chce ho podpořit. Za dobrý pocit obou to určitě stojí.

Novoroční předsevzetí si dává podle průzkumů skoro polovina Čechů. Nejčastěji chtějí přestat kouřit, zhubnout, změnit práci, najít si životního partnera, dostudovat školu či skoncovat s alkoholem. Často tyto závazky skončí po pár dnech či týdnech snažení v hlubokém zapomnění. Kdo to ale myslí vážně, je na správném místě.

Připravili jsme pro vás a vaše známé či kamarády hru, která vám pomůže novoroční předsevzetí splnit. Stačí, abyste si zvolili některé z nejčastějších závazků, či si vymysleli svůj vlastní. Pak si stanovte částku, o kterou chcete hrát, když předsevzetí splníte. Hramá ovšem jeden háček, potřebujete k ní někoho, kdo vás bude chtít ve vašem snažení podpořit, a to i finančně. Bude to totiž on, kdo vám výhru vyplatí. Sám ale nemusí přijít zkrátka. Hra vyhodnotí pravděpodobnost, s jakou předsevzetí splníte, a podle toho vám stanoví hodnotu sázky. Tu budete muset na začátku zaplatit svému dobrodinci. Pokud předsevzetí nesplníte, částku si váš známý či kamarád nechá. Vydělá tak na vaší slabé vůli. Proto budete mít motivaci svému dobrodinci dokázat, že na splnění závazku máte, abyste získali zaplacené peníze zpět. A k tomu vydělali i něco navíc.

Přejeme vám pevnou vůli a štědré dobrodince, kteří vás podpoří.

Víte o někom, kdo potřebuje podpořit? Pošlete mu odkaz.

Odeslat clánek e-mailem

*
*
*
*
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.