Pražská plynárenská zlevňuje. Ušetří většina zákazníků

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 25. 5. 2023
Pražská plynárenská od června sníží prodejní cenu elektřiny a od července prodejní cenu zemního plynu.
Pražská plynárenská zlevňuje. Ušetří většina zákazníků

Zdroj: Gabriel Pleska / Midjourney

S účinností od 1. června 2023 sníží Pražská plynárenská prodejní ceny elektřiny v rámci základního ceníku Bez závazku a u produktů na tento ceník přímo navázaných. Ceny klesnou v průměru o 19 procent.   

„Domácnost v bytě, která využívá elektřinu na svícení, vaření a provoz běžných spotřebičů podle distribuční sazby D02d a její spotřeba je 2,5 MWh za rok, ušetří ročně  zhruba 2900 korun,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Miroslav Vránek.  

S účinností od 1. července 2023 sníží společnost také prodejní ceny zemního plynu u základního ceníku Standard a u produktů na tento ceník navázaných, a to v průměru o 23 procent. 

„Domácnost v bytě, která využívá zemní plyn na vaření a ohřev vody, při spotřebě 4 MWh za rok ušetří ročně asi 2700 korun. Domácnost, která využívá zemní plyn na vaření, ohřev vody a topení a má spotřebu 11 MWh za rok, ušetří ročně cca až 7400 korun,“ vypočítává mluvčí Vránek. 

Pražská plynárenská snižuje ceny už podruhé v tomto roce. „Věřím, že kromě zázemí silného dodavatele, stability dodávek a doplňkových služeb nabízíme i zajímavé cenové podmínky,“ uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský.    

Podle něj navazující předpis zálohových plateb obdrží zákazníci, kterých se snížení týká, v následujících týdnech. Konkrétně jde o zákazníky využívající produkty Bez závazku, Eko flexi, Komplet eko flexi, Standard, Sleva 11 % a Sleva 6 %. Aktuálně se to týká většiny zákazníků, zhruba 90 procent, výjimkou jsou pouze ti, kterým ještě z minulosti dobíhají fixace.

Pražská plynárenská, která je ve vlastnictví hlavního města Prahy, patří mezi největší dodavatele energií v Česku. Zásobuje zhruba 425 tisíc odběrných míst.  

Jak změnit dodavatele energií, se dočtete zde: Energie zlevňují. Je čas změnit dodavatele elektřiny a plynu? 

Běh
Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality ani praktické tipy! Jsme i na Instagramu.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Jednoduché dokládání škod

@SubmitCaption

Dokládejte škody na majetku třeba jen pomocí mobilu. S aplikací Moje škody můžete průběh řešení také sledovat.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Lidl prodlouží otevírací dobu. Kde si nakoupíte déle?

31. 5. 2023 | redakce Peníze.CZ

Lidl prodlouží otevírací dobu. Kde si nakoupíte déle?

Od 1. června prodlouží obchodní řetězec Lidl otevírací dobu u více než 250 z celkem 316 prodejen. Zdůvodňuje to tím, že zájem o nakupování v pozdějších denních až nočních hodinách roste.  celý článek

Kdo doplatí na zrušení kolků? Ten, kdo žije v hotovosti

31. 5. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Kdo doplatí na zrušení kolků? Ten, kdo žije v hotovosti

Kolkové známky, kterými se dají hradit správní poplatky, mají skončit. Je to sice obstarožní, velmi nedigitální nástroj, ale dobře s ním můžou úřadům platit i lidi, co nechtějí používat... celý článek

Co ještě dokáže vaše karta? Blíží se další inovace

30. 5. 2023 | Olga Skalková

Co ještě dokáže vaše karta? Blíží se další inovace

V placení mobilem v kamenných obchodech jsou Češi jedničkou v Evropě. Teď se Visa chce zaměřit na platby v e-shopech. Velkým tématem v bankách je i přechod na virtuální karty. „Řekl... celý článek

Za koruny dostanete víc než loni. O kolik si Češi polepšili v cizině

30. 5. 2023 | Lukáš Raška | 2 komentáře

Za koruny dostanete víc než loni. O kolik si Češi polepšili v cizině

Nebýt inflace, je to dobrá zpráva před dovolenou. Česká koruna meziročně posílila. V zemích, kam Češi nejčastěji vyrážejí na dovolenou, za ni dostanete víc než před rokem. Kurzy porovnal... celý článek

Spotřebitelská soutěž, nebo hazard? Fortuna prohrála soud

29. 5. 2023 | František Nonnemann, Petr Kučera

Spotřebitelská soutěž, nebo hazard? Fortuna prohrála soud

Není cashback jako cashback, rozhodl Nejvyšší správní soud. A potvrdil pokutu 100 tisíc korun za nepovolenou hazardní hru.

Partners Financial Services