Právní služby a převody nemovitostí online

FINMARKET | rubrika: BrandInsight | 3. 8. 2021
Řadu právních služeb, jako například převody nemovitostí, lze vyřešit online,“ říká v rozhovoru advokát mgr. Zdeněk Rumplík.
Právní služby a převody nemovitostí online

Zdroj: Shutterstock

Jak funguje právní služba online?

Naše advokátní kancelář poskytuje právní služby osobně ve svých kancelářích ve Zlínském kraji, ale fungujeme i online prostřednictvím webu www.advokat-zlinsko.cz, a to pro klienty z celé České republiky.

Klient kontaktuje naši kancelář e-mailem, přes kontaktní formulář na webu, telefonicky, případně online chatem na webu, zeptá se – zcela nezávazně, na postup, doporučení, podmínky a cenovou nabídku, kterou si pak může v klidu doma zvážit, případně porovnat. Pokud se klientovi nabídka líbí, může ji využít a vše může proběhnout z pohodlí domova online, a to tedy v rámci případů a klientů z celé republiky. K probrání jakékoliv souvislosti nebo dotazu slouží mailová a telefonická konzultace, která je součástí služby. Klient pak obdrží e-mailem hotové dokumenty a stačí poté postupovat podle instrukcí, které obdrží spolu s dokumenty.

Je online právní služba vhodná pro každý případ?

Určitě není, řadu složitějších právních záležitostí vyřešíte jen osobně, komplexně a s posouzením všech dostupných dokumentů. Online řešení je vhodné zejména pro méně sporné záležitosti, naopak není ideální pro řešení složitějších sporných věcí. Zda právní služba online vhodná je, posoudíme vždy nezávazně předem.

Jaké služby online se nejvíce využívají?

Jsou to hlavně převody nemovitostídarovací smlouva na nemovitost, kupní smlouva na nemovitost, směnná smlouva na pozemky, dohoda o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví, dále smlouva nájemní nebo smlouva o zřízení či zániku věcného břemene apod. Také se často využívá tato služba pro zpracování dokumentů pro rozvod dohodou a vypořádání společného jmění manželů.

Dále se objevují i požadavky na online řešení pohledávek, např. ze smluv o zápůjčce, z uznání dluhu, z různých jiných typů smluv, popř. z obchodních pohledávek firem z vystavených a neuhrazených faktur. Řada firem si také zvykla na to, že mnoho právních záležitostí lze vyřídit online. Nejen firemní pohledávky, ale i např. tvorbu smluv, revize a kontroly smluvních dokumentů a tak podobně.

Co online vzory smluv?

Určitě nedoporučujeme. Vzory jsou obecné, rizikové a neposkytují žádnou záruku. U smlouvy zpracované na míru neriskujete, máte jistotu garantovaného a profesionálního řešení, v ceně máte také konzultace, upozornění. Často se setkáváme i s tím, že klienti přijdou s dotazem na nějaké zamýšlené řešení, ale zcela pominou jiné důležité právní souvislosti. Také se setkáváme s tím, že vzorové smlouvy jsou problematické i na katastru, a kromě hodnoty nemovitostí se riskuje i poplatek za vklad a problémy spojené s řešením takové situace.

Peníze BrandInsight

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění, telekomunikací a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Jednodenní dálniční známku zavede i Slovensko. Bude levnější než u nás

11. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ

Jednodenní dálniční známku zavede i Slovensko. Bude levnější než u nás

Slovensko od srpna zavede jednodenní dálniční známku, která bude stát 5,40 eura (136 korun). Její cenu stanovila vláda, která schválila prováděcí vyhlášku k zákonu o dálniční známce.  celý článek

Nový žebříček nejlepších letišť. Odkud se cestuje hladce?

11. 7. 2024 | Pavla Adamcová

Nový žebříček nejlepších letišť. Odkud se cestuje hladce?

Dovolenková sezóna je tu a s ní i aktuální žebříček nejlepších letišť z celkem 69 zemí. Sestavuje ho společnost AirHelp, která se zaměřuje na vymáhání náhrad za zpožděné lety. Kdo se... celý článek

Inflace je zpátky v cíli. Překvapivě klesla na dvě procenta

10. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ | 2 komentáře

Inflace je zpátky v cíli. Překvapivě klesla na dvě procenta

Meziroční inflace v červnu zpomalila na dvě procenta, přitom v květnu spotřebitelské ceny rostly o 2,6 procenta. Nová čísla zveřejnil Český statistický úřad.

Minimální srážka u exekucí je zas ve hře. Odnesou to důchodci, varují neziskovky

9. 7. 2024 | Kateřina Hovorková | 3 komentáře

Minimální srážka u exekucí je zas ve hře. Odnesou to důchodci, varují neziskovky

Senátoři budou zítra hlasovat o novele insolvenčního zákona, která zásadně mění způsob oddlužení. Více jsme o novele psali zde: Oddlužení se zkrátí. Změny v osobním bankrotu schválili... celý článek

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

9. 7. 2024 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Pětina Čechů nerozumí procentům, ukázal průzkum

Česká bankovní asociace (ČBA) si nechává pravidelně kolem poloviny roku vyhodnocovat finanční gramotnost v zemi. Index finanční gramotnosti, jak průzkumu říkají, má vždy stejnou strukturu... celý článek

Partners Financial Services